Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[CO POLECACIE] Dyski 'sieciowe/chmurowe'


szarik

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że jak chcesz to z 'domu' udostępniać to musisz zapewnić odpowiedni 'upload' na łączu... bo inaczej to wolne będzie jak cholera... a nie wszyscy mają jeszcze światłowód w każdej lokalizacji podłączony... to taki mały minus w niektórych przypadkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gotowych korzystam z Dropbox/Onedrive/Google Drive - głównie pod trzymanie ebooków i dostęp do nich z każdego urządzenia jakie mam.

Do prywatnych rzeczy używam własnego ownclouda, głównie ze względu na ilość rzeczy jakie tam trzymam. Każdy gotowiec by mnie dużo kosztował i w sumie nie chciałbym wysyłać niektórych danych gdzieś w świat. Wolę trzymać na swoim sprzęcie i w razie kompromitacji mieć tylko i wyłącznie do siebie pretensje ;)

 

Dodatkowo owncloud z punktu widzenia końcowego usera jest bardzo przyjazny i prosty w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z OwnClouda, DropBoxa, OneDrive, Google Drive. Obecnie korzystam z OneDrive tylko dlatego że w ramach pakietu Office 365 mam do dyspozycji ponad 1TB miejsca na dane. W przeciwnym wypadku korzystałbym z Google Drive - odnoszę wrażenie że usługa jest bardziej przystępna, mobilnie lepiej dostępna etc.

Powyższe tylko pod typowe duperele typu zdjęcia, muza etc żeby było dostępne na wszystkich urządzeniach jakie mam (PC, lapek, tablet, smartfon). Nie traktuje tego jako jeden z elementów kopii zapasowej. Pod backupy preferuję płatne usługi typowo stworzone pod backupy. Testowałem przez 30 dni usługę HomeBackup ale odrzucił mnie interfejs (Acronis z botoksem). Druga firma która ma podobne rozwiązanie w ofercie kupiła forum obok, usunęła mi konto i oferuje kilkakrotnie mniej miejsca za kilkakrotnie większą cenę co dyskwalifikuje tę ofertę na starcie. Czekam na podobne oferty od innych rodzimych firm (może być drożej niż w home).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.