Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, spex napisał:

Tylko po co mam instalować kolejną wtyczkę, która spowoduje, iż wtyczka A będzie działać zgodnie z RODO.


Jeżeli masz np. Contact Form 7 to musisz po prostu dorobić do niej pole w formularzu. Tego za Ciebie nie zrobi za Ciebie żadna wtyczka, nie napisze też za Ciebie polityki prywatności i regulaminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 22:19, theqkash napisał:


Jeżeli masz np. Contact Form 7 to musisz po prostu dorobić do niej pole w formularzu. Tego za Ciebie nie zrobi za Ciebie żadna wtyczka, nie napisze też za Ciebie polityki prywatności i regulaminu :)

 

Wiadomo, że wtyczka nie napisze polityki prywatności czy regulaminu, ale może zapewnić eksport danych, ich usunięcie, zablokowanie przywrócenia z backupu, odpowiednie checkboksy, gdzie wystarczyłoby tylko podlinkować politykę prywatności... Techniczne rozwiązania mogą sporo pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie rozumieją, że u podłoża całego GIODO/RODO i co tam jeszcze urzędnicy i politycy wymyślą leży kwestia zmiany podejścia do prywatnych danych. Oczywiście, po drodze przy tworzeniu takich przepisów gdzieś ten główny cel się pogubił zasypany - nierzadko nadmiarem - wymuszanych formalności. Ale niestety prawda tego nieidealnego świata, tej nieidealnej ludzkości jest taka, że bez wymuszenia formalności wielu (może i większość) by podejścia do prywatności swojej i - w szczególności - drugiej osoby, z którą współpracuje/obsługuje/koresponduje itd. nie zmienił, co przytoczony przez theqkash przykład potwierdza.

 

Należałoby więc moim zdaniem obmyślić coś innego pod względem swej formy, tak by nie było - w odbiorze większości - kolejnym stosem prawnych formalności do wypełnienia, ale by w jakiś sposób próbowało trafiać do ludzkiej świadomości. Marne szanse, nic co w wystarczająco dużej skali mogłoby podziałać nie przychodzi mi do głowy, nawet "afery" typu tej z Cambridge Analytica okazują się być w rzeczywistości "aferkami" mającymi wydźwięk krótkoterminowy, potrafiącymi zmienić sposób myślenia relatywnie niewielu.

 

Ubolewam nad tym, bo sam osobiście wysoko cenię prywatność i dane osobowe, tak swoje jak i cudze. Gdy przed laty nie było żadnego RODO (a chyba nawet i GIODO jeszcze, nie pamiętam), wiem że byłem zły, gdy ktoś dysponujący moim numerem telefonu (jeszcze stacjonarnym, komórki się zaczynały, ale były drogie) przekazał go jakiejś innej osobie bez pytania, czy wyrażam na to zgodę. A sam na prośby o skontaktowanie jednego znajomego z innym odpowiadałem, że zapytam, czy mogę namiary udostępnić. Podobnie współcześnie w internecie postępuję z adresami email, nawet wtedy - pewnie wielu uzna to za przesadę - gdy chodzi o kontakty między kuzynostwem, wujkami czy ciotkami: albo pośredniczę w przekazaniu wiadomości, albo pytam o zgodę na udostępnienie adresu email lub numeru telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Poziomecki napisał:

A jak ma się do rodo/giodo bezpieczeństwo danych osobowych firmy na telefonach? Często zapisuje się imieniem i nazwiskiem maile i numery telefonu w książce adresowej :D Jest zabezpieczanie danych na telefonie? :D


Też się nad tym zastanawiałem i nie zdziwię się jak jacyś wariaci będą pisać do Apple o umowę powierzenia danych osobowych do usługi iCloud 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, theqkash napisał:


Też się nad tym zastanawiałem i nie zdziwię się jak jacyś wariaci będą pisać do Apple o umowę powierzenia danych osobowych do usługi iCloud 😉

 

Niby żart żartem, ale jednak nie jest to do końca przemyślane :) Skoroszyty też trzeba szyfrować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poziomecki napisał:

A jak ma się do rodo/giodo bezpieczeństwo danych osobowych firmy na telefonach? Często zapisuje się imieniem i nazwiskiem maile i numery telefonu w książce adresowej :D Jest zabezpieczanie danych na telefonie? :D

 

W miejscu gdzie pracuje póki co w tej kwestii to wszyscy mają korzystać z blokady telefonu w postaci pinu, symbolu, odcisku palca.

Edytowane przez vjdj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MateuszCODE Ja tak, ale większość miała tak że telefony leżały i każdy mógł podejść i zrobić co chce w telefonie.

Mamy troszkę monitoringów to jak się okazuje każdy będzie mógł złożyć pismo o usunięcie się z monitoringu albo jak to jest przetwarzane itp itd.

I teraz na odpowiedź mamy mieć 30 dni, więc skracamy czas przetrzymywania monitoringu <30dni i odpowiadamy pod koniec tak, że nadpisze się nagranie.

Wyobrażacie sobie usuwanie kogoś z nagrania?

Mieliśmy spotkanie/szkolenie to niektóre rzeczy jak powyższe to myślałem, że żarty.

Edytowane przez vjdj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2018 o 00:46, theqkash napisał:

Tak czy inaczej, RODO zbliża się wielkimi krokami... 🙂
[ screenshot z "reklamami" od NK ]

 

Akurat na ten spam od NK się chyba zgodziłeś. O ile dobrze pamiętam, to gdy zmienił się właściciel wymuszona była akceptacja różnych takich marketingowych rzeczy, w przeciwnym razie nie można było korzystać z portalu.

 

Co nie zmienia faktu, że ilość wysyłanych mailowo przez NK reklam wyraźnie świadczy o upadku serwisu, a jak dodać do tego, że trafiają się również i takie o "wydłużaniu męskości", to już w ogóle...

 

 

W dniu 21.05.2018 o 20:43, MateuszCODE napisał:

A wiecie jak z RODO na FB? (Usunięcie konta) bo złożyłem report o usunięcie konta do którego nie mam dostępu 5-msc temu i nadal czekam...

 

Swego czasu w "gadce szmatce" na WHT wspominałem o tym, że ktoś założył konto na FB podając błędny email, a konkretnie email w mojej domenie (zapewne zamiast użyć swojej domeny @*.com wpisał moją @*.pl). Adresu nigdy nie potwierdziłem, więc po trzykrotnym przypomnieniu sądziłem, że korespondencja od Facebooka się urwie. Nic z tych rzeczy, na niepotwierdzony adres email przez pierwsze miesiące przychodziły wiadomości codziennie. Potem rzadziej, bo już... co drugi lub co trzeci dzień. Czyli generalnie Facebook spamuje niepotwierdzone adresy email.

 

Osobiście nie korzystam z tego portalu, więc nie wiem tego na pewno, ale podobno nie tak dawno temu wymuszali na użytkownikach zaakceptowanie nowego regulaminu (w związku właśnie z ochroną danych itp.), w przeciwnym razie konta miały być usuwane.

 

To "moje/niemoje" konto założone na błędny email... Ani email nie potwierdzony, ani nowy regulamin nie zaakceptowany, a spam od Facebooka nadal przychodzi... Po piętnastu miesiącach mam prawie 280 wiadomości, To "moje/niemoje" konto założone na błędny email... Ani email nie potwierdzony, ani nowy regulamin nie zaakceptowany, a spam od Facebooka nadal przychodzi... Po piętnastu miesiącach mam prawie 280 wiadomości, głównie o tym jak to wielu znajomych tam mam, i że najlepiej, jeśli zaimportuję listę kontaktów.

Edytowane przez Piotr GRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.