Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie chce mi się zakładać kolejnego wątku z pytaniami o sprzęt więc pozwolę sobie zapytać tutaj :)

Jakiś czas temu wydana została kolejna edycja gry z serii Trainz (generalnie pociągi :D ) która w stosunku do poprzednich edycji zawiera (w końcu!) różne bajery graficzne które w innych grach są już od dawna... Gierka droga, 250 zeta na Steamie, 270 zeta u producenta. Ustawienie wszystkich opcji typu cienie, trawa 3D (TurfFX), post-processing, cienie, shadery etc na Ultra wymaga potężnego kombajnu (na pewno graficznego) na który średnio mnie stać. Na niskich ustawieniach mam bez problemów 60 FPS, na ULTRA mam do 5 FPS + "Sterownik graficzny odzyskał sprawność..." + do tego samoistny reset :)

 

Procesor: Intel i5 3750 3,4 GHz
Płyta: Gigabyte G1 Sniper M3

RAM: 8GB + 16 GB // 24GB od Kingstona

GPU: Asus nVidia GeForce 750Ti 2GB

SSD: Samsung EVO 850 250GB (dysk jako partycja systemowa)

HDD: Samsung F3 1 TB (4 partycje na dane)

Zasilanie: CorsAir 450W

 

Na blogu producenta jest rozpisane mniej więcej jaka maszyna pod jakie ustawienia i z jakim efektem końcowym:

 

http://www.trainzportal.com/blog/view/trs2019-hardware-requirements

 

Nie ukrywam że chciałbym grać na ULTRA albo bardzo mocno zbliżonymi ustawieniami bez kupowania nowego kombajnu z chłodzeniem wodnym, radiatorami w kościach, na dysku M2 etc.

Czy dla powyższej konfiguracji będzie ratunek w postaci wymiany karty graficznej na którąś z nowych (nie mówie o RTX, bardziej o GTX :) ) wraz z nowym zasilaczem?

Obecny procek jest względnie dobry i szybki, 4 rdzenie, 8 wątków, rozumiem że w tym przypadku za wszystkie bajery i ficzery odpowiedzialny jest procesor karty graficznej. Chyba że jestem w błędzie i zarówno CPU jak i GPU mają tutaj dużo do powiedzenia.

Jeżeli do obecnego zestawu warto zmienić grafikę i zasilacz to najlepiej na jakie? Z grafiką nie chciałbym przesadzić i kupić zbyt dobrej co CPU i płyta nie wykorzysta w pełni jej mocy. Zasilacz pewnie 650W albo 700W żeby całość pociągnąć na dość sporym obciążeniu.

 

Co poradzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakaś nowa kampania wkur.. irytowania ludzi?

Cytat

Hello!

I am BaBaFiNGo from darknet.
I had hacked that emailbox more than eight months ago,
through it, I infected your computer with a virus (trojan) created by me and you have been monitored by me for a very long time.

Don't believe me? Please check 'from address' in your header, you will see that this email was sent through your own mailbox. (mój mail)

It does not matter if you had changed your password afterwards, my code intercepted all the caching data on your system and automatically granted access for me.

I accessed to all your accounts, social networks, email, browsing history.
Besides that, I have the data of all your contacts, files from your computer, photos and videos.

Honestly, I was most shocked by the intimate content sites that you occasionally visit.
I tell you, you have a very wild imagination!

I took screenshot through the camera of your device during your pastime and entertainment there and i managed to synchronize them with what you are watching.
Oh my god! You are so funny and excited!

I am sure you don't want all your contacts to get these files, right?
If you are of the same opinion, then I think that $500 is quite a fair price to destroy the dirt I created.

Just send the above amount on my BTC wallet (bitcoin): 3KhDeLb6vRP7c3GDYQwn75HCYUqEwFxQaY
When I receive the coins, I absolutely guarantee that the collected data will be deleted, I do not need it.

Otherwise, these files and history of visiting sites will be sent to all your contacts from your device.

After reading this mail, you will have 48 hours!
I'll receive an automatic notification that you have seen this message.

I am hoping that I taught you a good lesson.
Do not be so nonchalant, please visit only to proven resources, and don't enter your passwords anywhere!
Good luck!

Swoją drogą dawno czegoś takiego nie dostałem :D

P.S. Nie mam kamerki w kompie więc skąd może wiedzieć czy taki mruk jak jak może być zabawny i podekscytowany :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, robię to regularnie, dlatego też wiem o tym wspomnianym przez Ciebie spamie przychodzącym od miesięcy. W przeciwnym razie bym Ci o tym nie napisał. ; )

 

Dziś nawet wiadomość z NASKu dotycząca transferu domeny trafiła w pierwszej skrzynce GMail (dedykowanej dla domeny) do odebranych, a po automatycznym przekazaniu na drugą skrzynkę GMail (moją zbiorczą) już do spamu... Inne mniej lub bardziej ważne rzeczy też tam trafiają, choć GMail ponoć sprawnie spam sortuje. Nie ma nic idealnego niestety, folder spam trzeba przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki skrypt forum polecacie? Wiem, że IPB jest najlepszą opcją. Niestety jest troszkę za drogi. Szukam zdecydowanie tańszego rozwiązania. Testowałem SMF, mybb i phpBB i najbardziej z nich przypadł mi do gustu SMF.  Jest darmowy i wydaje się lekki i bezpieczny.  

 

Może flarum? Może coś innego? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to bym nie przesadzał, jego kod jest stosunkowo stary, porównując chociażby z Mybb który ma dużo szybszy development i łata na bieżąco wszelkie błędy, jego największą zaletą jest to, że szablony oraz style to zwykłe pliki zamiast tak jak w Mybb gdzie wszystko jest w bazie danych.

 

phpBB to raczej w tej chwili przeżytek, choć mogę się mylić (wnioskuje przez wzgląd na phpbb by przemo) - tak czy siak niewiele jest dobrze prosperujących for a jeżeli są to stare z ugruntowaną pozycją. Nieco z boku mam wrażenie jest vbulletyn który jakby nie patrzeć jest konkurencją dla IPB.

 

Choć mam wrażenie, że obecnie większość idzie w proste nieskomplikowane i nowoczesne fora jak Discourse, NodeBB (tym bardziej, że również są to darmowe projekty - kwestia hostingu).

 

Flarum nie polecam jeżeli chcesz na produkcje - wciąż jest to beta i wyłączenie / włączenie jednego pluginu potrafi rozwalić forum (na parę minut).

  • Lubię 2
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Juvenito napisał:

Jaki skrypt forum polecacie? Wiem, że IPB jest najlepszą opcją. Niestety jest troszkę za drogi. Szukam zdecydowanie tańszego rozwiązania. Testowałem SMF, mybb i phpBB i najbardziej z nich przypadł mi do gustu SMF.  Jest darmowy i wydaje się lekki i bezpieczny.  

 

Może flarum? Może coś innego? 

 

 

Discourse, NodeBB, MyBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanilla obstawiałem kiedyś jako propozycje dla swojego forum ale brakowało mi tam asynchronicznie ładowanych dyskusji co sprawiało wrażenie nieco ociężałego forum (i/lub starszego gdzie wszystko dzieje się dopiero po przeładowaniu strony). Tak poza tym również jest to ciekawa alternatywa, nw jak z supportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.