Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Przed chwilą, blfr napisał:

Z jednej strony tak. Z drugiej, jeśli problem da się poprawić w 3 minuty, to może w ogóle nie powinien był mieć miejsca. Z trzeciej trochę niepotrzebnie wrzucasz nazwisko zawodnika z supportu.

Jest to właściciel mydevila wiec nie widzę problemu z „publikacją” danych które są w stopce na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie trafiłem na post Krzysztofa Kotkowicza:
 

 

 

Szczególnie zaciekawił mnie fragment: "Gdy pod koniec kwietnia nie byłem w stanie napisać odpowiedzi na pozwy złożone przez nazwa.pl i ich spółkę córkę o12.pl, targnąłem się na własne życie." 

 

Pozostawiam to pod Waszą ocenę i analizę.

  • Zaskoczony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciężko się do tego odnieść a przeczytałem cały wpis. Niezbyt przyjemny ale z nadzieją na końcu.

Jak rozumiem targnięcie się na życie - na szczęście nieudane - nie było wynikiem pozwów od dwóch w/w firm tylko jednym z czynników które się skumulowały i stąd decyzja autora o samobójstwie.

Swoją drogą znaczy się że muszą nieźle ludzi gnębić tymi pozwami i nie jest to mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Szukam rozwiązania pod sklep. Produktów 10-20 bez atrybutów. Jeden kurier + InPost do tego bramka płatności. Szczerze mówiąc skłaniam się bardziej w tym wypadku do woocomerce aniżeli potężnego narzędzia jakim jest prestashop. Może miał ktoś podobny problem z wyborem? Przy większej liczbie produktów sprawa jest oczywista, ale w takim wypadku może warto dać szansę woocomerce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FYI promocja w SYS (OVH)

XEON-SAT-1-32
Flash Sale - 40  %

177,99
98,99 PLN netto
(121,76 PLN brutto)

Dostępne centra danych: 4

Intel  Xeon D-1520
4c / 8t ( 2.2GHz )
32GB DDR4 ECC 2133MHz
SoftRaid  4x2TB   SATA
 
 
(Polska, Francja, Niemcy, Wielka Brytania)
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie wychodzi (po raz kolejny) że poza profilem czy innym fanpagem warto mieć zwyczajną stronę internetową :)

Ileż to knajp czy innych usług jest całkowicie offline z powodu padaki fejsa? Chciało się przyoszczędzić (cebula 100%) to się teraz cierpi, nawet mi takich niespecjalnie żal.

Tak samo komunikacja między ludzka - nie ma to jak własnoręcznie postawione phpBB czy inne myBB na własnym serwerze :)

Uzależnienie się ludzkości od tego badziewia jest przerażające. A lepiej nie będzie i przy kolejnej padace jednego serwisu może dojść do paraliżu życia codziennego dla większej części cywilizacji, nawet dla tych którzy mają na socjal media wylane.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że w wielu miejscach świata ludzie ucierpieli bardziej niż przez Fejsa z braku Whatsappa, np. słyszałem że w niektórych krajach służy on do składania zamówień w sklepach/piekarniach itd., w tym przypadku to akurat niekoniecznie była cebula - no bo co to za różnica czy to będzie Whatsapp, Telegram, Viber, Line, Wechat, czy co tam jeszcze popularne w zależności od kraju..

 

Oczywiście, w idealnym świecie wszyscy powinni korzystać zamiast z Whatsappa, z jakiegoś Matrixa, Jabbera (XMPP) czy innego zdecentralizowanego czegoś, ale życie to nie je bajka ;) (samą niechęć do Fejsa i Insta podzielam jakby co :P)

Edytowane przez chivito
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chivito napisał:

Obawiam się że w wielu miejscach świata ludzie ucierpieli bardziej niż przez Fejsa z braku Whatsappa, np. słyszałem że w niektórych krajach służy on do składania zamówień w sklepach/piekarniach itd., w tym przypadku to akurat niekoniecznie była cebula - no bo co to za różnica czy to będzie Whatsapp, Telegram, Viber, Line, Wechat, czy co tam jeszcze popularne w zależności od kraju..

 

Oczywiście, w idealnym świecie wszyscy powinni korzystać zamiast z Whatsappa, z jakiegoś Matrixa, Jabbera (XMPP) czy innego zdecentralizowanego czegoś, ale życie to nie je bajka ;) (samą niechęć do Fejsa i Insta podzielam jakby co :P)

Nawet u nas wiele biznesów jest opartych o facebooka. Butiki czy nawet restauracje w mniejszych miastach. Znam firmę gdzie kontakt z handlowcami był tylko przez messengera i to właśnie tam składali zamówienia. Fakt, że 6h przerwy raczej nie zabił tych biznesów, ale mam nadzieję, że dał do myślenia i są teraz świadomi potrzeby dywersyfikacji kanałów kontaktowych. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chivito napisał:

FYI promocja w SYS (OVH)

XEON-SAT-1-32
Flash Sale - 40  %

177,99
98,99 PLN netto
(121,76 PLN brutto)

Dostępne centra danych: 4

Intel  Xeon D-1520
4c / 8t ( 2.2GHz )
32GB DDR4 ECC 2133MHz
SoftRaid  4x2TB   SATA
 
 
(Polska, Francja, Niemcy, Wielka Brytania)

 

Chyba nic nie jest dostępne , czy jakiś błąd ? Którego bym nie wybrał to "Trwa uzupełnianie stanów magazynowych dla tego modelu serwera. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej świadomi użytkownicy Internetu z czasem odejdą od bazowania na komercyjnych serwisach, które dzisiaj są a jutro może ich nie być. Wielu z nich już teraz korzysta z innych rozwiązań. Strony firm i usług jedynie na FB to jedno, ale można sobie wyobrazić jakie problemy miały osoby, które korzystały z połączonych kont Facebooka to logowania się w innych serwisach.

Edytowane przez Krystek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.