Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o Atthost.pl


bartosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od niedawna korzystam z usług hostingowych w atthost. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z ich usług, również z BOK'u.

Co myślicie o usługach atthost? Miał ktoś prędzej już z nimi do czynienia?

Z tego co mogę napisać, to mają bardzo intuicyjny panel, który jest dobrze zobrazowany, możliwość podłączenia własnego SSL do danej domeny i pewnie wiele innych :)

Zgłaszajcie swoje opinie

Edytowane przez bartosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atthost jest już kilka lat na rynku.... i nie korzystałem ale fakt słyszałem same dobre opinie (realne :) ).

 

Maszyny mieli w OVH, aktualnie chyba trzymają większość w sprincie.

 

Posądzanie od razu o szeptanki to też chyba trochę przesada :) Atthost mocno reklamuje się w mediach społecznościowych - pewnie tam szukają swoich klientów i grupy docelowej - bardzo możliwe ,że ktoś na prawdę szuka o nich opinii albo ma u nich konto.

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym nic dziwnego ,że ktoś chce porównać swój hosting z innymi albo poznać opinie innych na jego temat (ja przejrzałem profil usera bartosh i nie widziałem aby dwukrotnie pisał o atthost).

Kolejna sprawa ,że forum jest nowe i brakuje takich tematów, dobrze ,że znajdują się użytkownicy i zaczynają dyskusje. Nie ma co od razu węszyć wszędzie szeptanek, fakt dzisiaj to popularne zjawisko ale myśle ,że moderacja tego forum będzie wyłapywała takie "smaczki" i nie dopuszczała do dublowania się tematów czy tworzenia zupełnie bezsensownych :)

 

 

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, franiuu napisał:

Jedna z moich klientek trzyma bloga w Atthost. Jak na razie jest zadowolona. Jedyne obawy jakie mam to, że to kiedyś niespodziewanie zniknie. Wciąż odnoszę wrażenie, że to mała firma, która dopiero raczkuje chociaż pewnie to tylko moje uprzedzenia 😜

 

Gdzieś słyszałem, że w tym biznesie najtrudniejsze są pierwsze dwa lata. To już dawno mamy za sobą - istniejemy od 2012 roku :)

Nie mamy zamiaru znikać, wręcz przeciwnie, intensywnie się rozwijamy, co mam nadzieje widać po komunikatach o nowościach u nas.

Daleko nam co prawda do gigantów takich jak nazwa czy home, ale taką małą firmą, która z dnia na dzień może zniknąć to my już od dawna nie jesteśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaraz zobaczę, bo u mnie i strona główna atthost nie działa, moje strony i nie łączy się z ftp

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Naprawione

Edytowane przez bartosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek

W tym czasie epix miał ze sobą problemy, awaria level 3 i tpnetu, ale to mogły być "BGPowe" przerwy ja jedną jaką odnotowałem to były z 2 minuty na przeliczenie tras widocznie klient leciał przez epix / tpnet / level3 

@bartosh

Następnym razem zamiast "nie działa, wszystko leży" wrzucamy tracerouta albo mtr, będzie łatwiej :P

 

 

Niestety monitorowanie całego internetu nie jest możliwe wiec tak na prawdę nie zawsze się widzi, że dostępność do DC jest ograniczona..

Edytowane przez chmiel0ne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moja znajomość z atthost.pl trwa od ponad pół roku. W tym czasie przeniosłem na niego prawie 30 stron, głównie WordPressy dla kilku moich klientów. Z tego doświadczenia mogę ich jak najbardziej polecić.

 

Plusy dodatnie ;)

  • stabilność i szybkość działania - jak na razie wszystkie stronki działają bez przerw, nie natrafiłem na żadną awarię, na szybkość nie narzekam
  • prosty, intuicyjny i estetyczny autorski panel - lubię w nim pracować, wszystko, co mi potrzebne idzie zrobić bez problemu w paru kliknięciach
  • obsługa certyfikatów SSL Let's Encrypt i możliwość wgrania własnych certyfikatów
  • dostęp do shella po SSH - mimo, że to standard w hostingach to bez niego nie wyobrażam sobie pracy na serwerze
  • zabezpieczenia dla WordPressa - na poprzednich hostingach miałem ataki na wp-admina i xmlrpc.php, w atthoście spokój
  • indywidualne podejście - potrzebowałem włączenia jednej PHPowej funkcji, która była wyłączona, wysłałem mail i sprawa załatwiona
  • cena

 

Plusy ujemne ;)

  • domyślnie atthost blokuje połączenia na zewnętrzne serwery pocztowe po SMTP (zapewne w celach bezpieczeństwa), na niektórych stronach korzystam z wtyczek, aby maile szły po SMTP zamiast przez mail(). Trochę się nagłowiłem, zanim znalazłem przyczynę, dla której wtyczka nie mogła połączyć się z serwerem. Po kontakcie ze wsparciem odblokowali mi port 587 szkoda jednak, że nigdzie nie dali wzmianki o tej blokadzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarejestrowałem się i teraz będę "szeptał" ile wlezie... :)

Ale poważnie - uciekam z pewnego hostingu (dobrego, ale cenowo nagle tąpneli ostro w górę).

Brałem pod uwagę webd, kylosa albo atthost.

 

Koniec końców zadałem pytanie na webhostingtalk, ale widzę, że forum zrobiło się martwe i ktoś zaproponował mi rootnode'a.

 

Podsumowując pewne testy, których dokonałem:

 

1. WEBD jest najtańszy (z tych, o których myślałem), ale i najwolniejszy. mój testowy skrypt wykonuje się tam ok. 2,5 sekundy. Panel potrafi działać dosyć wolno jeżeli chodzi o subdomeny, wpisy w domenie itd. Ale do prostych zastosowań wydaje się w porządku. Miałem mały problem z uploadem przez ftp. Opinie na temat webd są różniaste, więc podchodzę do tego trochę jak pies do jeża. O dziwo jako jedyny z testowanych umożliwia wykorzystanie zewnętrznego serwera SMTP przy wykorzystaniu PHPMailera (nie mówię tu o rozsyłaniu spamu, tylko o normalnej wysyłce pojedynczego maila). Nie ma to większego znaczenia (łatwo po prostu założyć konto na serwerze, na którym skrypt się wykonuje), ale jednak może być niekiedy przydatne.

 

2. ATTHOST - znacznie ciekawszy i przejrzystszy panel, cPanel się chowa po prostu, testowy skrypt wykonuje się w ok. 0,4 sekundy. Nie zauważyłem większych problemów w działaniu, jednak jest najdroższy z wymienionych i w wyższej cenie niż pozostałe przy mniejszej powierzchni (25 GB). Do tej pory wystarczało mi 16 GB, ale apetyt rośnie i chętnie bym wykorzystał nieco więcej.

 

3. KYLOS - skrypt testowy wykonuje się w ok. 0,2 sekundy, więc wygląda na najszybszy z w/w. W cenie niższej, niż atthost oferuje 2 x więcej (50 GB). Są wprawdzie limity przy tym pakiecie, ale są one "kosmiczne" (2 TB transferu).  Czytałem natomiast jakieś negatywy odnośnie tej firmy, ale uwagi były co najmniej dziwne. Natomiast Kylos ma, jak dla mnie, zbyt paranoiczne podejscie - jak się czegoś nie da, to się nie da i w ogóle nie ma co próbować. Np. dodanie wpisu NS w domenie podpiętej do Kylosa? Z poziomu CPanelu niemożliwe. Ale na infolinii WEBD (też mają panel bez tej opcji) mogą mi taki wpis dodać administratorzy. Na infolinii Kylosa dowiedziałem się, że nie i koniec (ale mimo wszystko po dłuższej rozmowie zaciekawiłem kogoś tam po drugiej stronie i ma się temu przyjrzeć). Niemniej jednak wszystko tam jest poograniczane - transfer na FTP do 10 MB/s (łącznie), listowanie plików przez FTP do 10 tys. na katalog (czemu?) plus ileś tam innych ograniczeń, które zapalają mi w głowie czerwoną lampkę.

 

Jako ciekawostka - webd ma chyba najmniejsze ogranicznie prędkości wysyłania FTP. Testowałem wysyłając 4 duże pliki równocześnie i webd był najszybszy (przyjął średnio ok. 30 MB/s), potem atthost (ok. 20 MB/s) i Kylos (ograniczony do 10 MB/s,). Przykłaodowo home.pl jest pod tym (jedynym chyba) względem mistrzem - 80-90 MB/s! Ale może po prostu nie wpadli jeszcze na to, żeby ograniczyć upload, bo download jest już u nich znacznie gorszy. Ok, ktoś może powiedzieć, że mało osób ma takie możliwości uploadu, ale ja akurat mam i cieszy mnie, gdy mogę klientowi wysłać np. 500 MB plik do akceptacji czekając jak najkrócej na jego przesłanie. I przy okazji - serwer, z którego uciekam, ma tak ok. 30 MB/s z wahaniami.

 

Webd raczej odrzucę (chociaż cena kusi), waham się jedynie między Atthostem a Kylosem (a obecnie już w zasadzie chyba tylko Atthost wchodzi w grę). Zależy mi na długim okresie użytkowania. Dobry program partnerski też mile widziany. Głównie chodzi mi o przestrzeń (ale powiedzmy, że 25 GB też jest spoko), szybkość działania i stabilność (żeby jak najrzadziej występowały "chwilowe problemy techniczne"). Dodatkowo wolę podejście luźne, niż paranoiczne (jedyna zaleta serwerów home.pl - nie mają paranoicznego podejścia do wszystkiego, co "podejrzane"), ale to chyba obecnie wspólna cecha wszystkich hostingów.

 

I nie,  nie jestem leniem, który nie poczytał sobie opinii na temat w/w hostingów. Ale posty o nich są mało przekonujące i przeważnie stare (np. w jednym z postów jako alternatywę spora część ludzi podawała "znacznie lepszy hosting", który obecnie w ogóle nie istnieje - jak widać te rady nie były zbyt dobre).

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z nich od ~4 lat i jakoś nie narzekam.

 

Kilka lat temu zrobiłem im pomiary, z wykorzystaniem skryptu przygotowanego przez hekko, więc możesz sprawdzić to się zmieniło przez ten czas. Może w ciągu dnia zrobię porównanie, jak ta sama maszyna zachowuje się po tym czasie.

https://mojprzystanek.pl/2018/02/benchmark-atthost-pl/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przetestowałem AttHost u siebie więc wrzucam linka do recenzji i testów - moze komuś się przyda:

 

https://jakwybrachosting.pl/recenzja-atthost/

 

Sprawdziłem: ofertę, parametry, szybkość/wydajność (8 różnych testów), pocztę e-mail, kwestie bezpieczeństwa (10 elementów), uptime, panel, support (tajemniczy klient 😎)

 

W skrócie:

  • Na plus obsługa Perl, Python, Ruby, Django, NodeJS i innych czego nie ma w zbyt wielu hostingach, backup 2x na dobę, skuteczny WAF i szybki support, który odpowiadał czesto w ciągu 1 minuty na maile.
  • Na niewielki minus brak HTTP/3 i dysków SSD NVMe.

 

Szczegóły w recenzji.

Jest tam też orócz wyników wszystkich testów monitoring uptime na żywo (sprawdzany co 5 minut z 8 lokalizacji) i kod rabatowy (gdyby ktoś chciał skorzystać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.