Skocz do zawartości

Rafał

Użytkownicy
 • Zawartość

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

O Rafał

 • Urodziny 30.01.1990

Informacje osobiste

 • Imię
  Rafał

Informacie firmowe

 • Funkcja w firmie
  Administrator systemów Linux

Ostatnie wizyty

169 wyświetleń profilu
 1. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  No to nie wiem co to za anomalia mi po 3 dniach 7,5 GB ramu na 8 zajęte nie da się pracować. Znajomy ma 16 i 16 zjedzone. Jak kto woli, To Ubuntu jednak już przywykłem i raczej cofnąć do Windy się nie cofnę.
 2. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Po tygodniu ciągłej pracy nie kolokuje Ci się tyle ramu że nie da się pracować i jedyny sposób to restart?
 3. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Windows VS Linux Windows: Linux: rafal@hp:~$ df -h System plików rozm. użyte dost. %uż. zamont. na udev 3,9G 0 3,9G 0% /dev tmpfs 785M 9,3M 776M 2% /run /dev/sda1 222G 8,2G 202G 4% / tmpfs 3,9G 11M 3,9G 1% /dev/shm tmpfs 5,0M 4,0K 5,0M 1% /run/lock tmpfs 3,9G 0 3,9G 0% /sys/fs/cgroup /dev/loop0 81M 81M 0 100% /snap/termius-app/8 /dev/loop2 82M 82M 0 100% /snap/core/4206 /dev/loop1 94M 94M 0 100% /snap/slack/5 tmpfs 785M 56K 785M 1% /run/user/1000 rafal@hp:~$ Ram: Windows Linux: rafal@hp:~$ free -m razem użyte wolne dzielone buf/cache dostępne Pamięć: 7848 1671 3855 498 2321 5403 Wymiana: 8060 0 8060 Także jak by się jeszcze ktoś zastanawiał czy czasem Windowsa zainstalować. @Pawel_15 Ostatnio o tym rozmawialiśmy Programy etc 1:1 tylko os inny.
 4. [Windows 10] Instalacja sterowników

  Jasne że się da. https://www.google.pl/amp/s/www.spidersweb.pl/2015/07/windows-10-folder-windows-old.html/amp Po aktualizacjach też zbierają się tam śmieci. Komputer ma mi służyć do pracy i nie cierpię wiecznych komunikatów żebym zainstalował update albo zresetował kompa bo windows chce coś zainstalować. Używam Ubuntu i już bym na pc nie wrócił do Windy. Ale ten temat to nie miejsce na te dyskusje.
 5. [Windows 10] Instalacja sterowników

  Nie będziesz taki zadowolony jak ci nagle zacznie miejsca brakować po tych auto update w tle Przez to uciekłem na Linuxa.
 6. Alternatywa dla SKYPE

  Zdecydowanie Mattermost . Jedyna wada to appka mobilna.
 7. [WYKONAM] Szablony / modyfikacje WHMCS

  Co nie znaczy że ich moduł nie działa. Działa działa jak powinien.
 8. Serwery w egzotycznych lokalizacjach

  https://www.shinjiru.com MALAYSIA BULGARIA HOLLAND HONG KONG LITHUANIA LUXEMBOURG RUSSIA SINGAPORE
 9. Jasne że można podałem przykład nie do końca trafiony
 10. @nrm to raczej kwestia targetu klientów. Nie po to u nas monitoruje się httpd,MySQL czy nawet kolejkę exima dla każdego serwera żeby klient to psuł. Root się przydaje chociażby do zaimportowania głupiej bazy przez ssh. Mamy klientów co piszą bo boją się dotknąć konsoli a mamy też takich co sami chcą sobie usługi migrować. Jak sięgam pamięcią jedna dosłownie jedna osoba namieszała nam tak dość na serwerze. Poprawiliśmy klient sam poprosił o zabranie roota bo stwierdził ze więcej namieszał jak się z howto na da.com nauczył a zależy mu na usłudze która działa.
 11. @gb1 zgadzam się ale to już temat na inny wątek. Nie spamujmy
 12. Samą ceną trudno konkurować, klient jest w stanie wiele zapłacić jeśli dostanie nie tylko serwer a i dobrą obsługę kontakt czy chociażby pomoc w przypadku jakiegoś problemu nie koniecznie problemu serwera a samego skryptu a wystarczy zerknąć podpowiedzieć i klient inaczej patrzy. Ludzie nie są robotami od generowania przychodów a są tylko ludźmi. W przypadku takich przejęć o o tym mówimy firma/ spółka/korpo czy chociażby mały gracz musi brać na siebie ryzyko odejścia pewnej grupy klientów z faktu niezadowolenia z takiej konsolidacji. Jeden zrezygnuje bo oferta mu nie odpowiada a drugi bo kiedyś był w firmie x nie był zadowolony więc teraz będzie to samo. Takie ryzyko zawrze trzeba brać pod uwagę i czy to spółka czy korporacja zdają sobie z tego sprawę. Druga spawa to to że po takim przejęciu korpo musi nie lada się postarać o zaufanie takiego klienta aby został z nimi na długo..
 13. Mylisz się tak bardzo się mylisz. Zarówno duzi jak i mali chcą aby kasa się zgadzała ci więksi jak tu ładnie @home_plopisał mają po prostu większe pole do działania. Stać ich na rozwój infrastruktury czy chociażby zatrudnienie dodatkowej osoby do teamu. To nie jest tak że małe firmy nie chcą się rozwijać ich nie stać po prostu aby zrobić to w szybkim tempie typu migracja serwerów z hdd na ssd kosztowo się by zabili. @home_pl poruszył najważniejszy punkt czyli dobry pracownik i w pełni się z nim zgadzam bardzo naprawdę bardzo ciężko jest znaleźć dobrego pracownika z wiedzą a już tym bardziej admina. Ci co są przeważnie gdzieś już pracują dwa że dobry admin się ceni. Swieżaków tzn bez wiedzy czy to admina czy pracownika bok się nie zatrudnia czas i koszty które poniesiesz na wyszkolenie takiego pracownika są ogromne, zwłaszcza czas którego nikt ci nie zwróci.
 14. [ PYTANIE ] Alternatywa dla SLACK-a

  My ostatnio ze slacka przenieśliśmy się na Mattermosta i jest całkiem spoko.
 15. Opinie o arubacloud.pl

  Nie ryzykował bym stawiania czegokolwiek na sprzęcie za 4 zl oprócz tsa.. Tak jak @Marek607 napisał zainstalować się da jednak szlak by mnie trafił jak miałbym rekomplilować php 40 minut. Dodatkowo administracja trzeba ją znać bo samo sh setup.sh nie wystarczy
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.