Skocz do zawartości

Tomek

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witajcie, Powiem tak - coś chyba jest na rzeczy, tzn było - bo dziś się uspokoiło. Przez 2 ostatnie dni otrzymałem około 40 raportów błędów z naszych systemów które mówiły o braku możliwości rozwiązania nazwy domeny (akurat tutaj rekordy typu A). Dla porównania - normalnie są to 2-3 tego typu raporty w miesiącu. Mówię tutaj o serwerach DNS Google.
 2. Tomek

  hrd - migracja trwa

  Ani trochę Sama konstrukcja nowego panelu jest według mnie porządku, dużo bardziej przejrzysta. Dodali DNSSEC, co było dla nas ostatnimi czasy największym problemem, jak uporają się z migracją będzie ok
 3. Tomek

  hrd - migracja trwa

  Co do book blocked udało się nam dowiedzieć, że wkrótce wszystko wróci do normy. Tak więc mam nadzieję, że wkrótce zakończą się prace i wszyscy będziemy mogli się cieszyć nowym, ładnym i wolnym od wad poprzednika systemem hrd, a ekipa hrd będzie się mogła wreszcie wyspać
 4. Tomek

  hrd - migracja trwa

  @mrViperoo No nie chciałbym publicznie ujawniać szczegółów z wiadomych względów Na pewno jest to PHP + jeden z frameworków. @smarthost Przy pierwszym połączeniu z wsdl - zapisywane jest w tmp i przy włączonym cache korzysta z tego pliku nie odwołując się do serwera. Tak więc z włączonym cache jak coś zmienią w wsdl - będzie sypało błędami. W ramach ciekawostki - mimo zapewnień o tym, że mostek będzie zgodny z poprzednim API - wygląda na to, że poprzez mostek nie da się zarejestrować domeny która jest w stanie book blocked.
 5. Tomek

  hrd - migracja trwa

  Taaa. W panelu zakupowym ciągle pojawia się komunikat "Utracono połączenie z API". No i co któreś odwołanie do mostka zwraca "connection timeout". No to poprawili.. Edit. Nawet dostałem ze 2 razy błąd z pełnym stacktrace i fragmentami kodu źródłowego
 6. Tomek

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  To tylko przykład, pytałem o to - czy według Was - lepszy RAID SW dla ssd z trim, czy tez - RAID HW bez trim i dyskami z garbage collectorem. Zainteresował mnie ten temat, a dużo dyskusji na ten temat ma już swoje lata, a sprzęt idzie do przodu.
 7. Tomek

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Często spotykam się np z LSI 3008, niespecjalnie mogę sie doszukać czy obsługuje to trim.
 8. Tomek

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  A jak podchodzicie do tematu HW RAID vs Software RAID? Wciąż dużo sprzętowych kontrolerów nie obsługuje TRIM, za to wiele dyskow ma garbage collectory. Zatem HW RAID bez trima i dajemy sie wykazać GC? Czy jednak - software RAID i obsługa TRIM?
 9. Tomek

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Hm. Ja stosuję obecnie wszędzie RAID 10 dla macierzy z więcej niż 4 dyskami i RAID 1 dla 2 dysków. W przypadku dysków magnetycznych jednak RAID 10 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jednak w przypadku dysków ssd hmm.. RAID 6 nie wydaje mi się złym rozwiązaniem. Jakieś konkretne argumenty dlaczego nie korzystać z RAID 6? (oczywiście w kontekście dysków SSD)
 10. Tomek

  Opinie o Atthost.pl

  Czyżby jakaś dziura w sieci? U nas wszystko działa, monitoring nie wskazuje problemów. Klienci nie zgłaszają żadnych awarii. Sugeruję sprawdzić traceroute i podesłać nam na maila.
 11. Tomek

  Opinie o Atthost.pl

  Gdzieś słyszałem, że w tym biznesie najtrudniejsze są pierwsze dwa lata. To już dawno mamy za sobą - istniejemy od 2012 roku Nie mamy zamiaru znikać, wręcz przeciwnie, intensywnie się rozwijamy, co mam nadzieje widać po komunikatach o nowościach u nas. Daleko nam co prawda do gigantów takich jak nazwa czy home, ale taką małą firmą, która z dnia na dzień może zniknąć to my już od dawna nie jesteśmy
 12. Tomek

  Opinie o Atthost.pl

  Dementuję pogłoski jakoby miała to być szeptanka Co do informacji o WHT to fakt.. w obecnej sytuacji, trzeba to zmienić..
 13. Tomek

  DDoS z informacją o przyczynie

  Nie, ale kilkakrotnie zdażyło się, że podczas ataku zgłasza się klient i pyta się jak się zabezpieczyć przed atakiem DDoS
 14. Tomek

  Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  @sebak Byłem pewny, że napisałem.. RAID 1 z 500GB @Adam Szendzielorz Fakt, więcej dysków daje mniejsze użycie per dysk, aczkolwiek i tak wydawało mi się że będzie tego więcej.
 15. Tomek

  Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  @Adam Szendzielorz 10TBW? Ładnie, wydaje mi się dość mało. Ja na 850 PRO i samych bazach danych mam średnio 15-20 TBW rocznie. Fakt faktem - licząc sobie według danych producenta bałbym się tyle trzymać dyski w serwerach.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.