Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jaki darmowy panel administracyjny?


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rafiki napisał:

vescie i samym nginx i po dostosowaniu wszystkiego nie narzekam. 

A jak w vescie sie przekierowanie wywolan na np index.php czyli analogie do RewriteRule .* index.php/$0 [PT]
Trzeba w pliku virtaul hosta domeny dopisać czy dla nginx  z vestą jest jakiś mechanizm z panelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmu jako takiego w panelu nie ma, więc zostaje edycja vhosta z palca (tylko ,że po przebudowie zmiany znikną) .... ale można tez przygotować zmodyfikowane szablony w /usr/local/vesta/data/template/web/nginx/php-fpm (plik .tpl dla zwykłego http i .stpl dla https)  i z automatu te szablony pojawiają się w pozycji " Szablon WebNGINX " podczas edytowania domeny (niestety podczas dodawania nowej domeny to pole select z szablonami web jest niedostępne).
Ja przygotowałem sobie kilka różnych pod wordpressa, preste, CI - właśnie z różnymi przekierowaniami jakie często potrzebuje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tej przebudowy i dodaniu z palca , to przebudowane są szablony domen konkretnego usera np:
User A ma domenę domenaA.com
User B ma domenę domenaB.com

 

I teraz dodajemy userowi A kojeljeną domenę domenaC.com jak wnioskuję tylko "jego" szablony będą przebudowane czy wszystkich userów (User B) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafiki napisał:

Tak vesta to bardzo dziurawy panel, a

Możesz rozwinąć te stwierdzenie o konkretne wykazanie tych dziur ? Bo takie określenie sugeruje, że ktoś znający te "dziury" może przejąc kontrolę nad danym kontem i uzyskać dostęp do czyjegoś FTP czego oczywiscie nikt by nie chciał.... Wiec zastanawiam się nad bezpieczeństwem stronek po użyciu vesty  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłem... dziurawy nie tyle w sensie bezpieczeństwa co bugów w samym panelu i jego funkcjonowaniu.
Generowane złe vhosty o których już pisaliśmy - podejrzewam ,że można by poprawić mechanizm tak aby to nie występowało (np dopracować wyrażenia regularne czy mechanizm który porównuje i generuje vhosty).
Częste "odłączenie" się roundcuba po instalacji, niezliczanie danych przez statystyki (albo wgl nie działają) - po samodzielnym naprawieniu wszystko później działa ok - ale na pewno są to zbędne problemy które powinny być dawno wyeliminowane.

 

Bo po za tym dla mnie vesta jest na +

 

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SomeGuy napisał:

Vestę najbardziej borni sam layout

A moim zdaniem, to że jest bardzo prosta w instalacji i jak ktoś potrzebuje szybko postawić SEO zaplecze na VPS'ie to ma gotowe "pudełkowe" rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Mion napisał:

A moim zdaniem, to że jest bardzo prosta w instalacji

I ogólnie właśnie trzeba takim panelom za to dziękować.

Użytkownik dostaje gotowe środowisko gdzie jest wstanie wrzucić stronę. Wszystko się zainstaluje i nie stwarza problemów choć nie zawsze.

A jak trzeba coś więcej to albo się grzebie zdobywa wiedzę lub zatrudnia administratora.

Zawsze łatwiejsze to niż instalacja poszczególnych elementów ręcznie plus konfiguracja. Pytanie tylko czy przy totalnym braku wiedzy nie powinno się brać gotowego środowiska hostingowego niż samozarządzalnego vps'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
8 minut temu, ćwierćadmin napisał:

 

no szczególnie ten SSL zachęca /s aha, i "niewiele" pisze sie razem

Podać Ci adres na który możesz wysłać mi słownik?

Profesor miodek byłby z Ciebie dumny i dałby Ci +1 punkt do ćwierć .... dokończe sam sobie czego .... Przypomne Ci ,że jesteś na forum IT a nie forum języka polskiego...zachęcam do zapoznania się z początkowymi netykietami dot. pisania w Internecie ... wtedy dowiesz się ,że błedy jak brak polskich liter czy brak spacji nie powinny byc interpretowane jako błędy ortograficzne .... często jakiś OS nie wspiera polskich liter albo ogonków, często spacja też nie dokońca się wciśnie :)

Ale niektórzy wolą pisac merotyczne posty o braku spacji.... naprawde czy to ja jestem już tak inny? Czy nawet tutaj Intenet spadł na psy :)

 

a wracając do tematu może rozwiniesz temat SSL?

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.