Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jaki darmowy panel administracyjny?


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Kolopik napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na początek użyłem ispa ale niestety zaczął mnie wkurzać, za dużo tego wszystkiego. W końcu użyłem vesty z nginxem i jak na razie przy nim zostanę. Bardzo fajny lekki i łatwy panel. Mam nadzieję, że nie będzie się sypał, jak ostrzegaliście. :P

 

Nie rób aktualizacji to będzie działał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mion napisał:

E... tam Jesteście uprzedzeni do VestaCP....  "o.O  świeże " instalacje dają radę 

Mi przykładowo w świeżej instalacji ISPconfig 3 nie działają certyfikaty Lets'encrypt >:(

 

 

Co znaczy, że spieprzyłeś instalację bo mi certyfikaty LE działają nawet na nginxie i mojej egzotycznej instalacji z Debianem Testing na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem reinstalacje Serwer VPS został zainstalowany razem z systemem Debian 9 (Stretch) (wersja 64-bitowa)

Instalacja zakończyła się bez błędów i wyszło, ze letsencrypt jest zainstalowany:instalacja_bezlestencrypta.thumb.jpg.a2afbc035676406043b34b37e5827f96.jpg

 

 

Utworzyłem usera z opcją SSL

client_ssl.jpg.f6bfa5318ffb25930897bc9f684aa6ac.jpg

 

I jak dodaje domenę zazna czając to po dodaniu nie są zaznaczone
ssl_niezosatje.jpg.e0a1a5216d4c37318133baaddd28e218.jpg

 

Co więcej w logach w ogóle nie ma żadnej akcji od letscncrypt:

wlogach.thumb.jpg.eedc19abee1d57b8527ea2ec32addd44.jpg

 

Wiec mi nie działa :(
Jak ktoś  jest chętny by zobaczyć dlaczego, to chętnie udostępnię dane do SSH i panelu ISPconfiga :)

 

 


 


 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mion napisał:

Tylko w czym mogłeś spieprzyć  instalację instalując na świeżym Debianie 9  według  https://github.com/servisys/ispconfig_setup

apt-get update
apt-get upgrade
i wklejając gotową komendę.

 

Jakieś wzkazóFki ?

 

Właśnie w tym, że używasz czegoś takiego zamiast tego co podlinkowałem wcześniej.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nginxem ogólnie jest problem przynajmniej w moim przypadku. Czasem przy dodaniu domeny wysypuje się vhost. Poprawiasz, jest ok, dodajesz domenę jest ok. Za jakiś czas coś zmienisz i znowu się config z vhostem wysypuje i musisz debugować sobie. Znaczy masz info która linia, ale musisz się logować, zmienić ustawienia, zrestartować i modlićsię.

 

 

Ciekawostka. Z apache i mod_php nie ma żadnych problemów. Tym bardziej że na stoi na tym crm :)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Poziomecki napisał:

Z Nginxem ogólnie jest problem przynajmniej w moim przypadku. Czasem przy dodaniu domeny wysypuje się vhost. Poprawiasz, jest ok, dodajesz domenę jest ok. Za jakiś czas coś zmienisz i znowu się config z vhostem wysypuje i musisz debugować sobie. Znaczy masz info która linia, ale musisz się logować, zmienić ustawienia, zrestartować i modlićsię.

 

 

Ciekawostka. Z apache i mod_php nie ma żadnych problemów. Tym bardziej że na stoi na tym crm :)

 

Korzystasz z jakiegoś panelu? 

Samo z siebie raczej się nie psuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku vestacp niestety samo z siebie , od tak by administratorowi się nie nudziło ;) Od 16 wersji ten problem występuje bardzo często, statystycznie na około 100 , +/- 10 instalacji bo nie liczyłem dokładnie po aktualizacji lub nowej instalacji wersji 16 w górę problem po prostu występuje.  Srwery które działają w oparciu o wersje 15 naprawdę są stabilne bo widzę po ilości zgłoszeń na wsparcie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dodałem kolejną domenę do ISPconfog 3 a przedtem miałem konto jednego usera z 4 domenami i wszystkie virtual hosty poszły się (*) bać. Dobrze, że to moje to moje testowe, ale sam fakt. Nie wiem czy to ja mam pecha lub może to wina, że instaluje nie pojedyncze komponenty ale przez instalator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do instalacji skorzystaj z linków do HowToForge stąd: https://www.ispconfig.org/documentation/

Nawet jeśli sposiłkujesz się instrukcją do starszego wydania Debiana, to różnica może być ewentualnie w nazwach/wersjach pakietów. Robiąc po kolei i czytając wyniki z konsoli musi zagadać, nie ma bata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2017 o 14:59, Poziomecki napisał:

Z Nginxem ogólnie jest problem przynajmniej w moim przypadku. Czasem przy dodaniu domeny wysypuje się vhost. Poprawiasz, jest ok, dodajesz domenę jest ok. Za jakiś czas coś zmienisz i znowu się config z vhostem wysypuje i musisz debugować sobie. Znaczy masz info która linia, ale musisz się logować, zmienić ustawienia, zrestartować i modlićsię.

 

 

Ciekawostka. Z apache i mod_php nie ma żadnych problemów. Tym bardziej że na stoi na tym crm :)

 

Wystarczy w vescie zaznaczyć użytkownika i wybrać opcję "przebuduj" albo "przebuduj web" - naprawi się wtedy wszystko samo.

 

Jeśli wprowadzasz zmiany w configu nginx z palca i nie pokrywa się to z templatkami przygotowanymi w /usr/local/vesta/data/template to często się wysypuje i nic w tym dziwnego. Gdy templatki są ok i nie ma żadnych zmian z palca - na prawde rzadko kiedy samo coś się wysypie.

 

Tak vesta to bardzo dziurawy panel, ale ja z niego korzystam, mam samego nginx , zmieniłem php na 7.1, zmieniłem baze na percone, dostosowąłem sobie templatki... i źle wygenerowany vhost zdarza mi się może "raz na rok" ? :)

Bzdury ,że co chwile wywala błąd można włożyć w bajki... fakt czasem sie zdarzy :) ale zazwyczaj jest też to czymś podyktowane, a nie ,że nagle vesta się buntuje... NIC SAMO SIĘ NIE ZROBI... w takie bajki to może w Windowsie uwierzę :)

 

Ja mam kilka komercyjnych projektów na vescie i samym nginx i po dostosowaniu wszystkiego nie narzekam.  Uptime na jednym VPS nawet ponad 300 dni i bez restartu/przerwy usługi :)

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.