Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Backup - gdzie fajny storage


Poziomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuje może nad jakimiś fajnymi miejscami na backupy? Np. ftp, vps, serwery?

 

Zerkałem na ofertę ovh i te na ARM fajnie wyglądają. Choć zastanawiam się jeszcze nad kimsyfem.

 

Mam obecnie 500GB hdd na kimsufi, ale się trochę zapełnia przy backupie tygodniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki chcesz mieć poziom bezpieczeństwa. Jak masz kimsufi to pamiętaj że tam jest jeden dysk, jak padnie to możesz pomarzyć jedynie o tych danych bo już ich nie przywrócisz.

Z drugiej strony mam 3 kebaby w sumie najstarszy ma chyba 5 lat i nie padł żaden dysk.

Najlepsze propozycje już tu padły. Ja bym ci radził np. online.net  C14 i o nic się nie martwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zobacz time4vps we wersji StorageVPS . Serwery na Litwie, więc wciąż UE. Mają opcję postawienia z automatu OWNCloud i Centosa6 z uruchomionym SSH/FTP/SAMBA (nazwali to Filer).  Najdłuższy okres na jaki można wykupić to 2 lata, wtedy najtańsza opcja 256GB to 2,495 EUR netto/msc. Oprócz tego w sieci można znaleźć kod rabatowy na 44% (kod: THR) wtedy cena spada do 1,39 EUR/msc. Aktualnie mają promocję 90% na pierwszy miesiąc więc możesz sprawdzić jak to działa przed wykupieniem na dłuższy okres. (PS. Nie mam żadnych związków z tą firmą, sam po prostu ostatnio szukałem czegoś taniego na storage, ale ostatecznie postawiłem domowego NASa).

 

A jak szukasz czegoś na backup to skalkuluj czy nie bardziej Ci się opłaca OVH Cloud Archive albo C14 online.net. Jak nie masz zamiaru trzymać backupów zbyt długo (np. ja kasuję starsze niż 2 tygodnie) to przy kilkudziesięciu GB to wyjdzie kilkanaście złotych za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Caly czas informacja (jakies 6 miesiecy lekko), ze "czekaja na nowe" i ich tam po prostu nie ma. Zostawione bardziej jako chwyt marketingowy "serwery od X PLN". Kebaby z kimsufi jednak wychodza najtaniej i musze im przyznac, ze calkiem zgrabnie dzialaja jako "storage" z SeaFile na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ra8 napisał:

Caly czas informacja (jakies 6 miesiecy lekko), ze "czekaja na nowe" i ich tam po prostu nie ma. Zostawione bardziej jako chwyt marketingowy "serwery od X PLN". Kebaby z kimsufi jednak wychodza najtaniej i musze im przyznac, ze calkiem zgrabnie dzialaja jako "storage" z SeaFile na tym.

 

Jakoś miesiąc temu z sukcesem zamawiałem ARM-2T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MatX napisał:

Jakoś miesiąc temu z sukcesem zamawiałem ARM-2T. 


Widziałem wiele osóbo narzekających na prędkość pobierania z tych serwerów (przy jednoczesnym braku problemów z prędkością wysyłania na te serwery danych). Jak to u Ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na domyślnym kernelu problem występuje i w ramach jednej sesji max. prędkość wysyłania to ok. 4-5 Mbps. Nie zagłębiałem się za bardzo co  jest tego przyczyną, ale na debianie 9 rozwiązaniem jest zmiana kernela na linux-image-4.9.0-6-armmp . Po jego podmianie problem nie występuje i można korzystać z pełnej przepustowości down/up.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 17:46, ra8 napisał:

Caly czas informacja (jakies 6 miesiecy lekko), ze "czekaja na nowe" i ich tam po prostu nie ma. Zostawione bardziej jako chwyt marketingowy "serwery od X PLN". Kebaby z kimsufi jednak wychodza najtaniej i musze im przyznac, ze calkiem zgrabnie dzialaja jako "storage" z SeaFile na tym.

 

Trzeba kupić zwracany. Są serwisy, które monitorują dostępność i wysyłają przypomnienie. Mam też jakieś 1200 GB wolnego na jednym, mogę tanio odstąpić, jeśli chcesz. Dostęp normalnie ssh/rysnc.

 

W dniu 16.03.2019 o 15:07, MatX napisał:

Na domyślnym kernelu problem występuje i w ramach jednej sesji max. prędkość wysyłania to ok. 4-5 Mbps. Nie zagłębiałem się za bardzo co  jest tego przyczyną, ale na debianie 9 rozwiązaniem jest zmiana kernela na linux-image-4.9.0-6-armmp . Po jego podmianie problem nie występuje i można korzystać z pełnej przepustowości down/up.

 

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 05:16, spex napisał:

A da się je jakoś łatwo podpiąć pod coś ala nextcloud, by od strony użytkownika, było to dostępne jako jedna przestrzeń?

 

Da się po przeróżnych protokołach w jeszcze większej ilości wariantach konfiguracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.