Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Homepay.pl - Brak wypłat?


Desavil

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Pawel_15 napisał:

Oferty niestety nie przejrzę gdyż Norton blokuje stronę i informuje o trzech lokalizacjach wirusa Trojan.Gen.NPE

 

http://woocommerce.michalski.webion.pl/

http://woocommerce.michalski.webion.pl/?redacted

 

 

Na safari pod mac bez żadnego antywirusa jest podobnie.

 

5ab12022a4dca_Zrzutekranu2018-03-2015_50_56.thumb.png.6ad0613935326b980f76a4415cc6fdaa.png

 

 

Edytowane przez Yuuhi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się oświadczenie na stronie homepay.pl 

SZANOWNI PARTNERZY FIRMY HOMEPAY SP. Z O. O.

W niniejszym oświadczeniu chciałbym przekazać Wam oficjalne informacje na temat bieżącej sytuacji firmy i perspektyw dalszej współpracy.

Z dniem 1 marca 2018 r. firma została przejęta przez nowego właściciela, który powołał na stanowisko nowego prezesa zarządu pana Stanisława Filipa Wyganowskiego.

W chwili wydawania tego oświadczenia, informujemy, że zgodnie z zawartą umową poprzedni zarząd spółki zobowiązany był do niepodejmowania jakichkolwiek decyzji finansowych, natomiast nowo powołany zarząd analizuje wnikliwie sytuacje finansową spółki i rozpoczyna realizację swoich zobowiązań. W tym miejscu chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości i zakończyć spekulacje, rozpowszechniane m.in. w Internecie. Wszyscy Partnerzy otrzymają należne im środki finansowe.

Jestem świadomy, że wielu z Was jest zaniepokojonych bieżącą sytuacją i dlatego pragnę uspokoić wszystkich Partnerów firmy Homepay - nie zaprzestaliśmy działalności, nie ogłosiliśmy upadłości, nie mamy problemów z płynnością finansową, ZUS ani komornik nie zajęli nam kont, a wszelkie tego typu informacje były kłamliwe i służyły jedynie oczernianiu firmy lub dawaniu upustu negatywnym emocjom, które nasza postawa sprowokowała.

Działalność firmy Homepay, na chwilę obecną, jest kontynuowana i liczymy, że nadal będziemy mogli cieszyć się Partnerstwem, owocnym dla obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

[..] wszelkie tego typu informacje były kłamliwe i służyły jedynie oczernianiu firmy lub dawaniu upustu negatywnym emocjom  [...] Działalność firmy Homepay, na chwilę obecną, jest kontynuowana i liczymy, że nadal będziemy mogli cieszyć się Partnerstwem, owocnym dla obu stron.

Gdyby do tematu podeszli profesjonalnie i poinformowali swoich partnerów w odpowiednim czasie o zmianach, nie byłoby żadnych negatywnych spekulacji. Nie przyjmuję więc tłumaczeń, jak to ktokolwiek chciał dogryźć firmie w przypływie emocji. Trochę pokory. Zwyczajnie zebrali plony swoich działań.

Osobiście straciłem zaufanie do Homepay. Ten owoc spadł z drzewa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie bawi wasz prezes 

 

 

Firma nigdy nie funkcjonowała pod adresem na grzybowskiej  w Warszawie, pan prezes  po prostu uciekł do warszawy zeby nie miec juz doczynienia z urzedem skarbowym w sochaczewie, natomiast pracowników i prezesa mozna spotkac w prawdziwej siedzibie firmy pod tym adresem ul. Żeromskiego 27 lok. 4, 96-500 Sochaczew Kazdego dnia 

Edytowane przez Ares329
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, poszkodowany_homepay napisał:

Pojawiło się oświadczenie na stronie homepay.pl 

SZANOWNI PARTNERZY FIRMY HOMEPAY SP. Z O. O.

W niniejszym oświadczeniu chciałbym przekazać Wam oficjalne informacje na temat bieżącej sytuacji firmy i perspektyw dalszej współpracy.

Z dniem 1 marca 2018 r. firma została przejęta przez nowego właściciela, który powołał na stanowisko nowego prezesa zarządu pana Stanisława Filipa Wyganowskiego.

W chwili wydawania tego oświadczenia, informujemy, że zgodnie z zawartą umową poprzedni zarząd spółki zobowiązany był do niepodejmowania jakichkolwiek decyzji finansowych, natomiast nowo powołany zarząd analizuje wnikliwie sytuacje finansową spółki i rozpoczyna realizację swoich zobowiązań. W tym miejscu chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości i zakończyć spekulacje, rozpowszechniane m.in. w Internecie. Wszyscy Partnerzy otrzymają należne im środki finansowe.

Jestem świadomy, że wielu z Was jest zaniepokojonych bieżącą sytuacją i dlatego pragnę uspokoić wszystkich Partnerów firmy Homepay - nie zaprzestaliśmy działalności, nie ogłosiliśmy upadłości, nie mamy problemów z płynnością finansową, ZUS ani komornik nie zajęli nam kont, a wszelkie tego typu informacje były kłamliwe i służyły jedynie oczernianiu firmy lub dawaniu upustu negatywnym emocjom, które nasza postawa sprowokowała.

Działalność firmy Homepay, na chwilę obecną, jest kontynuowana i liczymy, że nadal będziemy mogli cieszyć się Partnerstwem, owocnym dla obu stron.

 

 Gdyby tak było Pan prezes i jego małżonka nie usuwali by kont na FB jak i  równiez nie ukrywali by sie przed klientami. Ktos kto sprzedaje firme i na tym zarabia nie kryje tego do momentu az firma traci plynnosc finasowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oświadczenie napisane na samym początku, zaoszczędziłoby nerwów i domysłów. Szkoda, że mysli się dopiero po  a nie przed. 

Odnośnie tej informacji: nie widziałem nigdzie zmian w knf,  w krs, w żadnym monicie aby zostały zapisane jakiekolwiek zmiany odnośnie zarządu czy też zmian w firmie hp.  Skoro właściciel i zarząd zmieniają się 1 marca, to chyba zmiany na urzędowych stronach powinny być zaktualizowane najpóźniej w ciągu 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://samcik.blox.pl/2012/01/Inwestowanie-w-obrazy-z-Abbey-House-wielka-okazja.html    nowy prezes i jego historia kolega słowika ponizej komentarz z danego arytukulu i wszystko sie zgadza mowa jest o tym samy Wyganowskim

"

mike1981wawa 2012/01/19 17:46:17

Produkcja obrazów, czyli czysty produkt inwestycyjny podszyty marketingowym hasłem "sztuka". dobrze się kojarzy, chłopaki z opactwa podobnie, szaliczki atłasowe, przycięte bródki, kontrolowany nieład zarostu i fryzury, Range Rover .... wszystko ma się zgadzać z wciskaną iluzją . . . mam nadzieję, że już nie ma takich frajerów, którzy nabierają się na wykreowany blichtr ... a może jeszcze p. Filip Wyganowski, jeden z właścicieli, kumpel "Słowika" brylujący po aukcjach za pieniądze z afer warszawskich.... fajne chłopaki...."

 

 

 

Piszę lekko o "ksywce", ale Andrzej Z.  w swoich książkowych  wspomnieniach opisuje bardzo sugestywnie w jak okrutnych okolicznościach napisał na ścianie celi  "Tu umarł Andrzej, narodził się Słowik". Oszczędzę Czytelnikom brutalnych opisów, tym bardziej, że nie chcę mnożyć dygresji w felietonie.  Skupię się na niezwykłym finansowym farcie Pawła Piskorskiego i jego umiłowaniu sztuk pięknych. Krzysztof Kąkolewski zwrócił uwagę na ciekawe powiązania. Otóż, na stanowisko prezydenta Warszawy Piskorskiego rekomendował Stanisław Wyganowski - urbanista i działacz samorządowy w Warszawie. Tak się składa, że jego syn Filip przyjaźnił się ze "Słowikiem", i dziwnym trafem razem  zarabiali na handlu dziełami sztuki. A wyglądało to tak (zacytujmy wspomnienia gangstera p.t. "Skarżyłem się grobowi"):              

"To Filip odkrył we mnie i rozbudził zamiłowanie do sztuk pięknych, szczególnie do malarstwa. Wielokrotnie zabierał mnie na wernisaże, wystawy i aukcje, odkrył bowiem, że w mojej obecności robi doskonałe interesy. Dziwiło mnie, dlaczego zawsze przed rozpoczęciem aukcjami Filip przedstawiał mnie wszystkim j a k o "Słowik". Zrozumiałem to, kiedy zaczęła się licytacja. Cena wywoławcza. - Kto da więcej? Filip podnosi chorągiewkę. Wszyscy patrzą na niego i na mnie. Widząc mnie, rezygnują z dalszej licytacji. Nikt nie odważył się przelicytować Filipa. Za najniższą cenę kupował upatrzony obraz. Pewnego razu znalazł się dowcipniś, który chciał przelicytować Filipa. Wówczas Filip przekazał mi chorągiewkę, żebym to ja uczestniczył w licytacji. - Kto da więcej? - słyszę pytanie prowadzącego licytację. Filip kopie mnie w kostkę, ja podnoszę chorągiewkę i spoglądam na dżentelmena, który chciał mnie przelicytować. Dżentelmen opuścił swoją chorągiewkę i ani drgnął. I tak było wielokrotnie." A jak to było w przypadku Pawła Piskorskiego? Na pewno inaczej. Niemożliwe przecież, żeby nasz Młody Idealista, brzydzący się wcześniej "spoconymi facetami z PC" w ciągłej pogoni za forsą i władzą, imał się potem sztuczek niepięknych. Jednak zagadka pozostaje zagadką, tajemnica goni tajemnicę, sekret skrywa sekret.  



Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/bogdan-zalewski/blogi/news-popiskiwanie-piskorskiego,nId,1418295#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Edytowane przez Ares329
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ares329 Człowieku, weź wyluzuj. Forum Ci się nie pomyliło? Rozumiem, że prezes tej spółki zalazł Ci za skórę, ale frustracja ci się wylewa. Zaraz jak w sławnej aferze Villa Karpatia wrzucisz zdjęcie jego mamy z piwem z wycieczki  i powiesz że pieniądze spółki zostały przepite przez jego nieślubną rodzinę.

 

Skąd wiesz jaka ta firma miała obroty i dochody? Rzucasz jakimiś insynuacjami, niedopowiedzeniami. Jakaś oferta leasingu.  Jakiś film z  bankietu, który wygląda bardziej jak wiejskie wesele. Co to ma udowadniać? Pracuję w małej firmie i lepsze bankiety urządzaliśmy dla klientów na kilkadziesiąt osób, a prezes w swoim czasie jeździł sportowymi autami. Były dobre lata to się wydawało. A firma przez to nie padła.

 

Masz konkrety ile sprzeniewierzył kasy i nielegalnie wyciągnął ze spółki to zanieś na policję.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zlotowinfo napisał:

nie znam się na księgowości, ale faktura bez zapłaty
to chyba bezcelowe wyprodukowanie vatu i podatku


Później możesz sobie to odbić jeśli spółka będzie niewypłacalna.

Trochę mi to wygląda na firmę przeniesioną na słupa... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi wygląda to na przepisanie na słupa
czy sądzicie że są wogóle szanse że cokolwiek wypłacą?
a to całe odzyskiwanie vat dziwnie jest, napewno nie lepiej anulować fakturę?

 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-mozesz-odzyskac-podatek-vat-i-podatek-dochodowy-od-niezaplaconych-faktur-przez-twoich-kontrahentow Odzyskanie VAT należnego od sprzedaży - ulga  na złe długi ...nie uda się wyegzekwować ... po 150 dniach...odzyskiwania VAT.

Aby móc skorzystać...musi być ...na rzecz czynnego podatnika VAT niebędącego w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji. Dodatkowo na dzień poprzedzający dzień złożenia deklaracji podatkowej, w której dokonywana jest korekta:

    wierzyciel i dłużnik muszą być podatnikami zarejestrowanymi jako czynni podatnicy VAT,

    dłużnik nie może być w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji,

    od daty wystawienia faktury dokumentującej wierzytelność nie upłynęły 2 lata, licząc od końca roku, w którym została wystawiona.


Czyli jak homepay jest w trakcie upadłości lub nie jest czynnym podatnikiem vat to nie da się tego odzyskać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek miały być wypłaty, nie było (na czacie również odpowiedź, że nie mogą potwierdzić, że wypłaty będą zrealizowane w piątek).

 

Wysłaliśmy wezwania do zapłaty (na wszystkie możliwe kanały komunikacji + pocztą tradycyjną, aby był dowód w razie rozprawy sądowej, że próba rozwiązania sprawy z naszej strony była), na razie bez żadnych odsetek. Jeżeli to nie przyniesie skutku, wyślemy przed sądowe wezwanie do zapłaty już z odsetkami, później sprawa zostanie skierowana do e-Sądu.

 

Różne portale posługują się informacją uzyskaną od KNF o treści:

Cytuj

[...] Biuro posiada polisę ubezpieczeniową, a osoby poszkodowane będą mogły zgłaszać się do UKNF z informacją dotyczącą niezrealizowanych przelewów w celu wypłacenia przez ubezpieczyciela stosownych odszkodowań. [...]

Nie wiem na ile jest ona prawdziwa, w każdym razie wysłaliśmy do KNF zgłoszenie dotyczące nieprawidłowości w firmie Homepay Sp. z o.o. i czekamy na odpowiedź.

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do KNF, proszą, aby wszystkie osoby poszkodowane przesyłały na adres e-mail: [email protected] informacje o tym ile firma Homepay Sp. z o.o. zalega, tak aby mogli oszacować kwotę oraz zabezpieczyć ją z polisy ubezpieczeniowej.

 

Otrzymałem również potwierdzenie, że Homepay jako pośrednik w realizacji płatności jest zobowiązany do posiadania polisy ubezpieczeniowej, taką posiada i jest ona jeszcze ważna.

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.