Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Homepay.pl - Brak wypłat?


Desavil

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze jedna ciekawostka. Mianowicie sam "Słowik" wspomina w swojej książce o Filipie Wyganowskim jako swoim znajomym. Dosyć ciekawe są znajomości Pana prezesa...

 

https://tadeuszczernik.files.wordpress.com/2014/06/skarzylem_sie_grobowi___andrzej_zielinski_ps-_slowik.pdf  (szukaj słowa Filip Wyganowski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pamiętacie może czy homepay wysyłał pity za rok 2017 ? Bo coś się US przyczepił i muszę korektę wysłać za smsy premium, jeśli nie mam pitów to oszacować z konta bankowego ile zarobiłem w 2017 r z tych smsów i do rubryki to wpisać (i której rubryki)? Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pozew również umorzony (dotyczył innych faktur). Inny sędzia orzekający, niż w poprzednim. Miałem nadzieję, że jak trafi do kogoś innego to może zostanie rozpatrzone pozytywnie - takie opinie o EPU pojawiały się, że zależy do kogo sprawa trafi (np. po X próbach złożenia jednego i tego samego pozwu, po wcześniejszym umorzeniu).

 

EPU faktycznie nie funkcjonuje tak jak powinno. W sprawach kuriozalnych, gdzie np. dany adres w ogóle nie istnieje i nie istniał orzeka nakazy zapłaty wobec niewinnych ludzi, którzy o niczym nie wiedzą, potem odwiedza ich komornik i tutaj ściąga wymyślone należności już w większości przypadków bez problemu - jakiś czas temu był reportaż w telewizji o tym procederze i osób żerujących na tym. A w sprawach, gdzie wszystko jest dokładnie opisane, poparte dowodami i niemal jasne do rozwiązania, umarzają.

 

W najbliższych tygodniach składam normalny pozew do sądu przez  kancelarię (nadal wierzę w to, że uda się coś odzyskać, a winni odpowiedzą).

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ruszyło ze strony organów. Dziś otrzymałem taką wiadomość e-mail z Policji (@ksp.policja.gov.pl, nagłówki poprawne, wiadomość autentyczna), dodam że jeszcze nic nie zgłaszałem.

 

Cytuj

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola prowadzi dochodzenie w sprawie spółki Homepay Sp. zo.o. o czyn z art. 284§1 kk oraz o czyn z art. 150 ust.1 Ustawy o usługach płatniczych za l.dz. KRP-PG-II-3290/18, PR 2Ds. 544.2018.
KNF w ramach swoich zadań, do akt przedmiotowego postępowania przekazało Państwa wiadomość e-mail. W związku z powyższym uprzejmie proszę o wskazanie danych adresowych osoby/podmiotu pokrzywdzonego w celu przesłuchania w charakterze świadka osoby pokrzywdzonej.
Informuję iż przesłuchania odbędą się w jednostce Policji właściwej miejscowo do prowadzonej działalności. O zaplanowanych terminach przesłuchań będziecie Państwo informowani bezpośrednio przez funkcjonariusza wykonującego czynność.
W dniu przesłuchania proszę aby osoba posiadała uprawnienia do złożenia zawiadomienia, jak również posiadała wiedzę w zakresie: na jaki rachunek zostały przelane pieniądze, kto i w jaki sposób dokonywał wpłaty na rzecz Homepay, w jakiej wysokości nie zostały przekazane środki przez Homepay, warunki współpracy wraz w miarę możliwości oryginałem podpisanej umowy, oraz z jakiego zwykle wcześniej rachunku bankowego Homepay wpłacało środki na Państwa rachunek?

 

Na duży plus zasługuje jakiś postęp w pracy Policji, że przesyłają taką informacją na e-mail, a nie pocztą tradycyjną.

Mam wrażenie, jakby próbowali ustalić jakie dokładnie rachunki firma Homepay posiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, behemoth napisał:

Jak będziesz z nimi rozmawiał lub mailował, daj znać, czy nie chcą więcej pokrzywdzonych ;)

 

Jasne, zapytam o to podczas przesłuchania, czy i gdzie więcej osób poszkodowanych może się zgłaszać.

Jeżeli chodzi o korespondencję e-mail to chcieli wyłącznie, aby przesłać swoje dane (na razie nie odpowiedzieli) i zapewne reszta będzie już się odbywała na komendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola prowadzi dochodzenie w sprawie spółki Homepay Sp. zo.o. o czyn z art. 284§1 kk oraz o czyn z art. 150 ust.1 Ustawy o usługach płatniczych za l.dz. KRP-PG-II-3290/18, PR 2Ds. 544.2018. KNF w ramach swoich zadań, do akt przedmiotowego postępowania przekazało Państwa wiadomość e-mail. W związku z powyższym uprzejmie proszę o wskazanie danych adresowych osoby/podmiotu pokrzywdzonego w celu przesłuchania w charakterze świadka osoby pokrzywdzonej.

Informuję iż przesłuchania odbędą się w jednostce Policji właściwej miejscowo do prowadzonej działalności. O zaplanowanych terminach przesłuchań będziecie Państwo informowani bezpośrednio przez funkcjonariusza wykonującego czynność.

W dniu przesłuchania proszę aby osoba posiadała uprawnienia do złożenia zawiadomienia, jak również posiadała wiedzę w zakresie: na jaki rachunek zostały przelane pieniądze, kto i w jaki sposób dokonywał wpłaty na rzecz Homepay, w jakiej wysokości nie zostały przekazane środki przez Homepay, warunki współpracy wraz w miarę możliwości oryginałem podpisanej umowy, oraz z jakiego zwykle wcześniej rachunku bankowego Homepay wpłacało środki na Państwa rachunek?

Odpowiedź zawierającą tylko dane kontaktowe proszę przekazać do dnia 09 lipca 2018 roku na adres [adres e-mail].

Pozdrawiam
st. asp. Katarzyna Wachnik

 

Przypadek? 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja, tak jak wspominałem wcześniej wszedłem na tradycyjną drogę sądową, współpracuję w tym zakresie z kancelarią adwokacką. Otrzymałem już nakaz zapłaty, który za kilka dni powinien być prawomocny, ponieważ najprawdopodobniej żaden sprzeciw nie został złożony przez pozwanego. Będę informował nadal jak coś ruszy w sprawie, tak aby inni wiedzieli jak to w praktyce wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomysl ze jak ogarniasz komornika to musisz mu podac wsyztskie dane jakie posiadasz od kogo maja sciagac dług aby im ułatwic prace  wiec kazda taka informacja jest potrzebna i to bardzo. Tak teraz nie ma dobre sobie tylko dalej jest włascicielem tego syfu a wsyztsko co zrobil i to jak przekrecil ludzi było w jego rekach skoro zmienił prezesa to po co otworzyl ta sama firme na siebie w czechach zastanów sie nad tym co robis zi co piszesz serdeczyny przyjacielu pana W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ares329 napisał:

serdeczyny przyjacielu pana W


Po czym wnosisz że mam jakiekolwiek powiązania z Panem W?

Nie znam go i też mi się ta sprawa nie podoba, ale prawo jest takie, że mam takie materiały kasować jeśli otrzymam dokument który mi to nakazuje i w tym przypadku tak właśnie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.11.2018 o 02:10, Ares329 napisał:

to pomysl ze jak ogarniasz komornika to musisz mu podac wsyztskie dane jakie posiadasz od kogo maja sciagac dług aby im ułatwic prace  wiec kazda taka informacja jest potrzebna i to bardzo.

 

Ale nikt się nie będzie podkładał, żeby ułatwić Twojemu komornikowi egzekucję. Niestety, takie mamy prawo, że nawet prawda nie jest całkowitą obroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.