Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting Litespeed pod WP za ~350zł


Vieworld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zostałem tutaj oddelegowany z forum WHT...  długo się nie logowałem tam i byłem zdziwiony taką ciszą w moim temacie... już wiem czemu :)

 

Do tej pory nieprzerwanie korzystałem z usług Linuxpl przez kilka lat, jednakże ostatnio zostali wciągnięci przez H88, ja od dłuższego czasu biję się z przekraczaniem pojemności dysku 16GB i chciałem zmienić usługę na wyższą... na co dzień moje konto służy jako hosting 3 stron internetowych opartych na dużej ilości zdjęć (branża foto) i chciałem zmienić Apache na Litespeed by wszystko chodziło szybciej i tutaj mam schody bo do wyboru:

 

  • Hosting SSD + Litespeed + SSD 5GB = 250zł/rok
    (bez możliwość zwiększenia limitu dysku, mogę jedynie wykupić np. 5 kont po 250zł każde i połączyć w jedno co jest dla mnie czymś.. słabym.. delikatnie mówiąc)
  • Hosting WPRO + Litespeed + SATA Enterprise (RAID10) 100GB = 500zł/rok (po rabacie 441zł)

Umowa mi się kończy za miesiąc, więc mam trochę czasu jeszcze... Próbowałęm coś wynegocjować u nich i udało się dostać rabat -10%, ale postanowiłem zasięgnąć rady ekspertów

 

  1. Najbardziej mi zależy na wsparciu technicznym. Zawsze ceniłem sobie pomoc ze strony Linuxa przez gg lub teraz przez czat na stronie i problemy rowiązywałem od ręki w ciągu godziny...
  2. Czy ktoś może polecić coś z min. 30GB dyskiem będącego z Litespeed'em i ewentualnie opartego na dyskach SSD? 
  3. Jak się ma hosting w pełni na SSD vs taki gdzie tylko bazy danych są na SSD a reszta na HDD? Czy to w ogóle jest potrzebne i nie wystarczy sam LS? Nie potrzebuję Bóg wie czego, po prostu utrzymuję 3 strony swoje na serwerze + czasem robię stronę na WP u siebie zanim ją przeniosę do klienta...
  4. Limit (memory) php minimum: 256 zagwarantowany w cenie a 512 byłoby jeszcze lepiej (w niektórych miejscach widziałem za to dopłaty)

 

 Z tego co widziałem, polecany jest Mzone.uk - jednak tutaj support z tego co widzę odpowiada w ciągu 24h i mimo, że serwery są w Polsce to pomoc jest realizowana w języku angielskim. Odezwała się do mnie firma Servizza.com która posiada faktycznie hosting na SSD Enterprise + LS jednakże nie mogłem prawie wcale znaleźć żadnych opinii o nich a bez tego wiara w ładne oczy może się skończyć przy pierwszej lepszej okazji korzystania z supportu...

 

Ważna jeszcze sprawa, aby hosting nie miał problemów z formularzem np. Contact Form 7 - o ile na futurehost i linuxpl nie ma problemów z działaniem tej wtyczki, to na home.pl jak również nazwa.pl pamiętam, że zawsze miałem problemy i albo działało albo nie i support nie potrafił mi z tym pomóc ani wtyczki typu "SMTP Mail"... oczywiście jest na to sposób by w polu nadawcy wiadomości wymusić podanie e-mail przypisanego do domeny z której to strony idzie wiadomość, ale komfortowe to nie jest... linuxpl takich problemów nigdy nie miał i nie ma..

 

 

Z góry dziękuję za pomoc,
A.

Edytowane przez Vieworld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda u Ciebie sytuacja z obciążeniem serwera ale może oferta Ci przypasuje. Zapoznaj się z ofertą Elastycznego Web Hostingu od dHosting.pl. Za 246 PLN brutto rocznie dostajesz do dyspozycji 50GB powierzchni na dyskach SSD, LiteSpeed, 1GHz procesora i 1GB RAM. W razie większego zapotrzebowania na moc czy powierzchnie możesz (ale nie ma przymusu :) ) zwiększyć przydzielone ci zasoby na określony czas i do określonej przez Ciebie kwoty. Wsparcie techniczne jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie zarówno via helpdesk jak i via telefon. Nie naciągają na dodatkową kasę, zawsze dobrze doradzą, odpisują nawet w późnych godzinach nocnych (czy jak kto woli we wczesno-porannych:) ). Jestem ich zadowolonym klientem od roku i zamierzam nim zostać na dłuższe lata. Powiedzenie "kto zostanie raz naszym klientem zostanie nim na dłużej" w pełni się sprawdza :) Zapoznaj się z ofertą a w razie pytań możesz napisać do użytkownika @dhosting.pl gdzie uzyskasz odpowiedzi na interesujące cię pytania.

 

Jeżeli chodzi o mZone.uk to jest to firma brytyjska prowadzona przez naszego rodaka od chyba 2006 roku. Pomoc techniczna odpowiada zarówno w języku polskim jak i angielskim.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo dziękujemy za dobre słowo i ogólnie wzmiankę, jest nam najmilej z tego powodu. Przybijamy piątkę @Pawel_15:x

@Vieworld, true, zawsze chętnie pomożemy, a support jest do Twojej dyspozycji. Zajrzyj do nas, weź 14-dniowy okres testowy i po prostu sprawdź. Helpdesk dostępny jest 24/7, możesz śmiało na niego liczyć. Myślę, że dla Twojego zapotrzebowania EWH sprawdzi się doskonale, tak jak pisał Paweł, na start dostajesz 1 GHz, 1 GB RAM i 50 GB SSD, usługa dostosowuje się do Twoich potrzeb i płacisz tylko za to, co wykorzystasz ponad bazowe parametry. W razie potrzeb możemy te podstawy zwiększyć według Twoich potrzeb. W razie pytań odzywaj się. Podpowiemy. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed postem @Pawel_15 skończyłem ponad 20 minutową rozmowę z DH przez telefon a już myślałem, że coś innego zaproponujecie :) Mam lada chwila też dostać wycenę na maila na konto resellera (ale to już inna para kaloszy której nie chcę poruszać). Wszyscy tak piszą o tym procesorze i pamięci a ja laik dalej nie wiem w praktyce ile tego zjadam i jak to w ogóle oszacować.. na linuxie było łatwo, miałem pakiet wybierając w zależności od pojemności i wsio a teraz wszędzie teraz taki profesjonalizm, że człowiekowi aż głupio że nie wiem czy to przekroczy i ile tych zasobów potrzebuje na co dzień :)

 

PS: zakochałem się w funkcjonalności i szybkości tego forum!

Edytowane przez Vieworld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, z każdej strony masz od nas odzew. ;) W takim razie spokojnie kontynuuj już rozmowę poza forum, żebyśmy sobie wszyscy nie mieszali. Zasadniczo mamy też opcję testowania skalowania strony. Przenosisz na okres testowy stronę, działa sobie, a w dpanelu na bieżąco widzisz podgląd na aktualne zużycie tych parametrów. W ciągu kilku dni narzędzie estymuje jakie może być Twoje maksymalne zużycie i proponuje Ci rozwiązanie. To powinno ułatwić zadanie. Co ważniejsze, możesz sam określić górne granice dla parametrów albo określić ile maksymalnie możesz wydać np. w tygodniu. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad wydatkami. 

 

W praktyce nieduża strona/blog/wizytówka raczej nie będzie przekraczać bazowych parametrów. 

 

PS co do forum, true that! B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Robert napisał:

Jeśli zależy Ci na wsparciu technicznym i indywidualnym podejściu do klienta - zerknij na ofertę http://swhosting.pl, w kwestii niestandardowej oferty napisz do @behemoth. Mam u nich konto reseller i naprawdę polecam.

Nigdzie nie piszę, że używają litespeed :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dhosting.pl napisał:

No to widzisz, z każdej strony masz od nas odzew. ;) W takim razie spokojnie kontynuuj już rozmowę poza forum, żebyśmy sobie wszyscy nie mieszali.

 

Niby tak, ale miałem dostać maila w ciągu 20minut a minęło kilka godzin więc... na start już mini minus  @dhosting.pl  leci do Was ode mnie ;) Szkoda, bo jutro remadays a potem prosto na 3 dni na stok i miałem nadzieję się zapoznać z ofertą. Ale ok, mam czas jeszcze z miesiąc więc może jeszcze dojdzie : )

 

51 minut temu, Robert napisał:

Jeśli zależy Ci na wsparciu technicznym i indywidualnym podejściu do klienta - zerknij na ofertę http://swhosting.pl

 

Trafiłem tam wcześniej, nie ma info o LS a do tego w stopce "nasi klienci" strony wyglądają jak zrobione automatycznie przez właściciela firmy, aby mieć co tam wstawić.. 99% ludzi nie klika w linki tam.. ja tak, więc podwójny minus ode mnie! 

 

35 minut temu, behemoth napisał:

Mamy wszystko czego potrzebujesz.

 

Tja... albo 20 albo 100GB i do wyboru tylko PHP 5.5 lub 7.0

Edytowane przez Vieworld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vieworld napisał:

Niby tak, ale miałem dostać maila w ciągu 20minut a minęło kilka godzin więc... na start już mini minus  @dhosting.pl  leci do Was ode mnie ;) Szkoda, bo jutro remadays a potem prosto na 3 dni na stok i miałem nadzieję się zapoznać z ofertą. Ale ok, mam czas jeszcze z miesiąc więc może jeszcze dojdzie : )

 

O, to not cool, już dałem znać komu trzeba. 

 

Mamy PHP-y do 7.2, SSD Enterprise, LS + LS Cache, memory_limit możesz sobie sam ustawić, nawet 4 GB i więcej, jak sobie stryjenka życzy. B|Więcej spec tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę https://www.aftermarket.pl/serwery.htm natomiast nie polecam dhosting.pl.

 

Mój generalnie świeży blog na WP działał dość wolno, ale akceptowalnie. Natomiast praca w panelu admina była udręką, jeśli chodzi o szybkość działania.

BOK coś tam optymalizował, coś tam pozmieniali a wolne działanie zgonili na "ciężki szablon".

W dodatku częste przerwy, i ostatni atak DDOS, o którym nie pisnęli słowa - dowiedziałem się z grupy na FB. Meh...

I to całe Elastyczne Skalowanie - wizerunkowo i na papierze super, natomiast zupełnie nie wiem jak oni to mierzą. W ich panelu wychodziło, że mój blog wychodzi poza 1GB ramu, które mam w pakiecie, natomiast po przeniesieniu do Aftermarketu na pytanie o obciążenie jakie generuję dostałem odpowiedź: znikome :)

Marketingowo są świetni, piękny PR, natomiast usługa pozostawia wiele do życzenia.

 

Przeniosłem serwis na najwyższy pakiet w aftermarket.pl i działa szybciej niż jestem w stanie sobie wyobrazić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matt napisał:

Mój generalnie świeży blog na WP działał dość wolno, ale akceptowalnie. 

BOK coś tam optymalizował, coś tam pozmieniali a wolne działanie zgonili na "ciężki szablon".

 

Hej @matt, nie wiem dokładnie co się stało w Twoim przypadku, później się zapoznam i prześledzę rozmowę z BOK-iem, ale na tem moment jestem mocno zaskoczony tym, co napisałeś. Jeszcze chwilę temu wszystko wydawało się w porządku, a dziś strzelasz z bazooki. :( Trochę to dla mnie niezrozumiałe. :o Niezależnie od tego gdzie się przeprowadziłeś, odezwij się proszę na privie, nie chcę tego tak zostawiać i fajnie byłoby, gdybyś dokładniej opisał co się stało. Sprawdzimy, wyciągniemy wnioski. 

 

2 godziny temu, matt napisał:

W dodatku częste przerwy, i ostatni atak DDOS, o którym nie pisnęli słowa - dowiedziałem się z grupy na FB. Meh...

 

Nie wiem o jakich częstych przerwach piszesz, nie notowaliśmy takich problemów, a nasze narzędzia monitorujące szybko by to wyłapały. Atak ddos był ogromny, ale ponieważ nasza infrastruktura dobrze sobie z nim radziła (+ zewnętrzna firma, z którą współpracujemy w takich sytuacjach), nie dawaliśmy znać szerzej, z wyjątkiem naszej zamkniętej grupy. Jakieś niedogodności związane z atakiem zgłosiło w sumie około 20 osób, to pryszcz biorąc pod uwagę, że mamy ponad 30 tys. klientów. 

 

2 godziny temu, matt napisał:

Natomiast praca w panelu admina była udręką, jeśli chodzi o szybkość działania.

 

Wiesz z grupy, że pracujemy nad nową wersją panelu, lada moment ma wejść w użycie, dodatkowo usprawnia korzystanie z niego. Niemniej poza kilkoma negatywnymi opiniami większość osób jest bardzo zadowolona z jego działania i wyglądu, dlatego nie jestem pewien w czym tu dokładnie był problem, ale daj znać na privie, na pewno uwagi są mile widziane. 

 

2 godziny temu, matt napisał:

I to całe Elastyczne Skalowanie - wizerunkowo i na papierze super, natomiast zupełnie nie wiem jak oni to mierzą. W ich panelu wychodziło, że mój blog wychodzi poza 1GB ramu, które mam w pakiecie, natomiast po przeniesieniu do Aftermarketu na pytanie o obciążenie jakie generuję dostałem odpowiedź: znikome :)

 

Sprawdzę dokładniej jak to wyglądało w Twoim przypadku. Na teraz niewiele mówi mi znikome obciążenie u jednej firmy w korelacji z RAM u nas. 

 

@matt, mam nadzieję, że się odezwiesz na privie i będziemy mogli porozmawiać spokojnie o Twojej sytuacji u nas, bardzo chciałbym to wyjaśnić, bo powstało sporo znaków zapytania. 9_9

Edytowane przez dhosting.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vieworld ja z Linixpl uciekłem z dwa-trzy lata temu, najpierw rok albo dwa na MyDevil, a teraz przedłużyłem na drugi rok podstawowe konto w Atthost.

 

Na koncie mam 2x blog na WP, 1x forum na phpBB, 1 x strona na joomli (bardzo stara wersja, może w weekend w końcu zrobię update) i w praktyce obciążenie wygląda tak,

 

5a7e00adde058_Screenshot-2018-2-9AttHost.thumb.png.57b91ae713298e9f3e259fb5966711ad.png

Przy czym, wiec iż winą za obciążenie jest Joomla, która ostatnio ze starości przestała prawidłowo działać w skrypcie galerii - projekt na weekend to update wszystkich komponentów Joomli no aktualnej wersji.

ps. o 10 kolega zaczął dodawać nowe zdjęcia, a coś się podziało z skryptem bo musiałem mu dać możliwość działania przez 180s by prawidłowo wyświetlał listę zdjęć w backendzie. (~5gb zdjęć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.