Skocz do zawartości

michu

Użytkownicy
 • Postów

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia michu

Rekrut

Rekrut (2/14)

 • Pierwszy post
 • Dyskutant
 • Z nami od tygodnia
 • Z nami od miesiąca
 • Rok z rootnode

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

 1. Cześć wszystkim, przymierzam się do zabezpieczenia jakoś przed dłuższymi awariami hostingu.. zastanawiam się jak to najlepiej rozwiązać. Obecnie mam hosting na cPanelu gdzie są 2 strony na Wordpress (wizytówki, więc jedyne co na nich się zmienia to aktualizacje wordpressa) oraz 2 skrzynki pocztowe które są najważniejsze. W cPanelu oczywiście mam możliwość zrobienia pełnej kopii, jest również jetBackup.. jednak to co chce zrobić to utworzenie na innym hostingu kopii 1:1 wszystkiego co mam (rozumiem, że z mailami będzie problem bo musiałyby się co jakiś czas synchronizować, ale głównie chodzi o sam fakt korzystania z maila w przypadku awarii na hostingu). Wersja 1: Zrobienie pełnej kopii i odtworzenie jej na drugim hostingu. Skonfigurowanie domeny z cloudflare i w przypadku awarii hostingu, zmiana tylko IP w cloudflare na "awaryjny hosting"? Wersja 2: Zrobienie pełnej kopii i odtworzenie jej na drugim hostingu. W przypadku awarii hostingu - zmiana dns'ów w domenie na awaryjny hosting? Wersja 3: Olać awaryjny hosting i skorzystać z Google Workspace i tam skonfigurować sobie pocztę - w przypadku awarii hostingu, poczta nadal będzie działać (niestety bez www) Wersja 4: ??? Jak myślicie, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? a może jeszcze inaczej byście to rozwiązali?
 2. Cześć, kolejny raz za potrzebą, wstępne rozeznanie już zrobiłem, jednak zawsze to lepiej zapytać o opinię, Szukam hostingu pod dość "ciężką" stronę na Wordpressie, najważniejsze wymaganie to LiteSpeed. Pojemność minimum 100GB. Bardzo ważna kwestia backupów, tzn dostęp do nich z panelu, tak by można było przywrócić kopię np. z przedwczoraj - bez pisania na support i czekania Dobrze by również było, aby ta kopia była "bezpieczna" i nie zaginęła w przypadku padu serwera. Dodatkowo fajnie by było móc wykupić dedykowany adres IP Przeglądałem kilka ofert z LiteSpeed i w oczy głównie rzuciły mi się dwie firmy: Smarthost (tutaj co prawda konto 50GB - ale myślę, że raczej problemu z powiększeniem go do 100GB nie powinno być) Hitme - tutaj wszystko wygląda ok, niby wszystko co potrzeba - na papierze parametry lepsze niż w Smarthost, jak w praktyce? coś jeszcze sprawdzonego z LS możecie polecić? Budżet - w granicach rozsądku, cena w hitme 1290zł brutto akceptowalna za 100GB.
 3. Cześć wszystkim! Mam nadzieje ze udalo mi sie dokladnie opisac to czego potrzebuje :) Zlecę wykonanie prostego systemu zarządzania treścią na pojedynczej stronie.Calosc projektu to tak naprawdę jedna strona html, która miałaby wyglądać mniej więcej tak: 3 kolumny na cala szerokość ekranu, stały wiersz tytułowy, a poszczególne komórki tabeli edytowane w panelu administracyjnym. Panel administracyjny, jak najprostszy, żadnych udziwnień, po zalogowaniu cos takiego: gdzie możemy zaznaczyć które komórki będą wyświetlane na stronie, zmieniać ich treść.. Obecnie mam calosc w html, jednak jest to wersja statyczna której brakuje panelu administracyjnego, wlasnie w celu edycji poszczególnych kolumn, tak to wyglada: Kod strony: <!DOCTYPE html> <html lang="pl"> <head> <meta charset="UTF-8"> <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0"> <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="ie=edge"> <title>PROJEKT</title> <style> body{ background-size: auto; background-repeat:no-repeat; background-image: url(tlo.jpg); background-position: center center; background-attachment: fixed; background-size: cover; } .content { position: absolute; width: 100%; left: 3%; top: 3%; font-size: 2.5vw; color: #FFCCFF; font-family: Tahoma; font-weight: bold; text-align: left; } .container_left { width: 33%; float: left; } .container_middle{ width: 33%; float: left; } .container_right{ width: 34%; float: left; word-wrap: break-word; overflow: auto; } /* Blok z logo *--> */ .container_left_bottom { padding-top: 35%; width: 33%; float: left; } #blok1 { font-size: 2.5vw; color: #0000FF; } #blok2 { font-size: 2.5vw; color: #ab8100; } #blok3 { font-size: 2.5vw; color: #05380c; } #tytul { font-size: 4.0vw; color: red; margin-bottom: 10%; } img { width: 100%; height: auto; } </style> </head> <body> <div class="content"> <div class="container_left"> <div id="tytul">BLOK1:</div> <div id="blok1">ABC</div> <div id="blok1">DEF</div> <div id="blok1">GHJ</div> <div id="blok1">PIS</div> </div> <div class="container_middle"> <div id="tytul">BLOK2: </div> <div id="blok2">ala</div> <div id="blok2">ma</div> <div id="blok2">psa</div> <div id="blok2">kaczka</div> </div> <div class="container_right"> <div id="tytul">BLOK3: </div> <div id="blok3">123</div> <div id="blok3">456</div> <div id="blok3">789</div> <div id="blok3">ZXC</div> </div> </div> <div class="container_left_bottom"> <img src="logo.png" alt="logo"> </div> </body> </html> Chodzi wiec o przerobienie tego co mam - poprzez dodanie prostego panelu administracyjnego w którym użytkownik zaznacza komórki które chce wyświetlić, zmienia ich treść i tyle :) Ktoś się podejmie tego? Ochotników prosiłbym o podanie ceny i czasu realizacji. Pozdrawiam!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.