Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Disaster Plan - przezorny zawsze ubezpieczony


michu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

przymierzam się do zabezpieczenia jakoś przed dłuższymi awariami hostingu.. zastanawiam się jak to najlepiej rozwiązać. Obecnie mam hosting na cPanelu gdzie są 2 strony na Wordpress (wizytówki, więc jedyne co na nich się zmienia to aktualizacje wordpressa) oraz 2 skrzynki pocztowe które są najważniejsze. W cPanelu oczywiście mam możliwość zrobienia pełnej kopii, jest również jetBackup.. jednak to co chce zrobić to utworzenie na innym hostingu kopii 1:1 wszystkiego co mam (rozumiem, że z mailami będzie problem bo musiałyby się co jakiś czas synchronizować, ale głównie chodzi o sam fakt korzystania z maila w przypadku awarii na hostingu).

 

Wersja 1:

Zrobienie pełnej kopii i odtworzenie jej na drugim hostingu. Skonfigurowanie domeny z cloudflare i w przypadku awarii hostingu, zmiana tylko IP w cloudflare na "awaryjny hosting"? 

 

Wersja 2:

Zrobienie pełnej kopii i odtworzenie jej na drugim hostingu. W przypadku awarii hostingu - zmiana dns'ów w domenie na awaryjny hosting?

 

Wersja 3:

Olać awaryjny hosting i skorzystać z Google Workspace i tam skonfigurować sobie pocztę - w przypadku awarii hostingu, poczta nadal będzie działać (niestety bez www)

 

Wersja 4:

???

 

Jak myślicie, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? a może jeszcze inaczej byście to rozwiązali?

Edytowane przez michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem czegoś podobnego rok temu... (też miałem parcie na SLA;)

 

Nie napisałeś ile chcesz na tą przyjemność wydać, ale podsumowując powyższy temat, z moich poszukiwań wyszło mi z tanich opcji:

SLA 99.9% - najtaniej https://hosting.linux.pl/hosting-na-start.html 10 pln / rok (x2 )

SLA 99.99% (poczta) - najtaniej https://www.ovh.pl/emaile/email-pro/ 45 pln / rok (x2?)

 

Ale jak już i tak używasz Google Workspace, ewentualnie nie masz węża w kieszeni jak ja ;) to polecam iść za radą kolegów (tu uzasadnienie dlaczego Gmail najbezpieczniejszy) - a wizytówki możesz postawić za friko na Cloudflare Pages:D

W dniu 27.08.2021 o 19:51, l3szcz napisał:

Skorzystaj z hybrydy opcji 1 i 3.
Wpisy w DNS na cloudflare dot. samej strony edytujesz w locie (zmieniając IP na IP drugiego serwera).
Do poczty użyj Workspace.

 

W dniu 31.08.2021 o 17:55, l0calh0st napisał:

Nie lepiej je zmienić na static i wystawić na jakimś cdn?

 

Edytowane przez chivito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.