Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Wiadomości trafiają do spamu (gmail)


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

Tak informacyjnie jak chodzi o Gmail...

 

Z księgowym koresponduje już od wielu lat z tego samego  adresu on e-mai na mój Gmail .... Rok temu jego wiadomości zaczęły trafiać do SPAMU , więc oznaczam je za każdym razem jako NIE SPAM. I GoFno to pomaga :(  Czekałem teraz na wiadomość od niego, a tu jak zwykle w spamie. ...

 

BEZ SENSU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja poczta tylko księgowego, wiec nie będę tego testował. Stwierdzam tylko, że pomimo wielokrotnego oznaczania "To nie spam" wiadomości od niego nadal trafiają w SPAM, więc ten mechanizm słabo działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mion napisał:

To nie moja poczta tylko księgowego, wiec nie będę tego testował. Stwierdzam tylko, że pomimo wielokrotnego oznaczania "To nie spam" wiadomości od niego nadal trafiają w SPAM, więc ten mechanizm słabo działa :(

Sprawdź nagłówki wiadomości, może rozwiążesz ich problem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mion napisał:

To nie moja poczta tylko księgowego, wiec nie będę tego testował. Stwierdzam tylko, że pomimo wielokrotnego oznaczania "To nie spam" wiadomości od niego nadal trafiają w SPAM, więc ten mechanizm słabo działa :(


Mechanizm działa ok, pod warunkiem, że z wiadomościami nie ma żadnych problemów, w tym także problemów z nagłówkami, dkimami, RBLami etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech chyba się nie rozumiemy :) Ja jestem odbiorcą wiadomości, więc to porblem poczty księgowego. On nie korzysta z moich usług bym to naprawiał. 

Skora ja jego wiadomości oznaczam jako NIE SPAM,  to mechanizm Google przynajmniej w stosunku co do mnie jako adresata powinien to respektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mion napisał:

 

Skora ja jego wiadomości oznaczam jako NIE SPAM,  to mechanizm Google przynajmniej w stosunku co do mnie jako adresata powinien to respektować.

 

Uważasz zatem, że jeśli serwer klienta jest na blacklistach lub coś się "próbuje podszywać" pod nadawcę np. poprzez stosowanie złych kluczy DKIM lub przez ich nie dołączanie wiadomości, to gmail powinien takich wiadomości nie wrzucać do spamu bo zaznaczyłeś, że to nie jest spam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, theqkash napisał:

to gmail powinien takich wiadomości nie wrzucać do spamu bo zaznaczyłeś, że to nie jest spam?

Jak odbiorca wiadomości nie muszę się znać na mechanizmie wysyłki i jakiś nagłówkach . To, że ja takie wiadomości AKCEPTUJE jako NIE spam powinno być uwzględnione przynajmniej w obrębie mojej poczty Gmail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mion napisał:

To, że ja takie wiadomości AKCEPTUJE jako NIE spam powinno być uwzględnione przynajmniej w obrębie mojej poczty Gmail.


Uważam, że jeśli to kwestia reputacji nadawcy w obrębie gmaila to tak to właśnie powinno działać, natomiast w każdym innym przypadku wiadomość może być np. próbą podszycia się pod nadawcę i takie działanie nie powinno powodować nie trafiania wiadomości do spamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mion napisał:

Jak odbiorca wiadomości nie muszę się znać na mechanizmie wysyłki i jakiś nagłówkach

 

I właśnie dlatego, że przeciętny odbiorca nie wie co to DKIM, blacklista czy błędny SPF to jak coś jest nie tak to Google wrzuca emaila do spamu, nawet jak odbiorca odznaczył, że to nie spam. Google musi przyjąć, że użytkownik nie do końca wie co robi, bo sam nie potrafi zweryfikować np. że ktoś się podszywa. Takie życie. 

 

11 minut temu, Mion napisał:

To poczta Gmail ma dodatkowo " whiteliste " ?

 

Ma akcję w filtrach "Nigdy nie wysyłaj do spamu"

Edytowane przez nnd.newbie
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikanie w opcje "to nie spam" daje szybsze efekty kiedy to  nie jedna osoba. Dodatkowo z dużym bagażem cookie klika, wtedy wiadomości od tego nadawcy mogą mniej lub w całe trafiać do spamu.  Na przykład ile nie klikam w "to nie spam" wiadomości od TemplateMonster ciągle tam lądują. 

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, bo sam nigdy takiego problemu nie miałem, ale teraz poproszono mnie o pomoc. Domena firmowa z długą historią - ponad 15 lat, utrzymywana na serwerze VPS. Tradycyjnie, ktoś postawił serwer i zostawił... w końcu działa :) z początkiem roku zauważono, że wysyłane maile zaczęły wpadać do SPAMu.. więc zaczęli szukać przyczyn, poprosili o pomoc. Długo przyczyny nie musiałem szukać, kilka tysięcy maili ze spamem wysyłanych dziennie, standard...  problem został rozwiązany, dodatkowo skonfigurowałem poprawnie ustawienia, SPF, DKIM... w mail-testerze wynik 10/10.

Wszystko powoli wraca do normy, IP nie jest na blacklistach, problem pozostał juz tylko jeden, gmail :) o ile wiem, ze w przypadku świeżych domen/IP bywa, ze trzeba odczekać jakiś czas zanim gmail nam zaufa :) a jak jest w przypadku utraty zaufania? :) Ktoś juz był w podobnej sytuacji? Ile to może potrwać?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem niepotrzebnie w ogóle szukacie jakieś prawidłowości w zachowaniu gmaila, mam, korzystam intesywnie i ich super system potrafi wrzucić do spamu wiadomości wysyłane przez ich systemy typu adwords czy search console a jednocześnie coś co wyglada na 100% spam dać do inboxa... to samo newslettery, raz w ofertach, raz w głównej skrzynce, raz w spamie itd.

nie da się zapewnić 100% dostrczalności na pojedynczym hoście, do tego potrzeba "magii" jak z seo a i tak nie będzie takiej pewności... ;).

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.