Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Wiadomości trafiają do spamu (gmail)


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zauważyłem, że wiaodmości ode mnie trafiają do spamu Gmaila, na wp, onety i inne o2 jes t w porządku. 

Dkim, dmarc, spf wygląda okej. Mail-teste.com daje 10/10 pkt.

revDNS jest ustawiony. 

Nagłówek wiaodmości:


 

Delivered-To: [email protected]
Received: by 2002:a4f:4047:0:0:0:0:0 with SMTP id n68csp14121325iva;
        Mon, 30 Dec 2019 02:46:01 -0800 (PST)
X-Google-Smtp-Source: APXvYqxAH4AQm4ARTsrepLIW4oJzHvBqP6XVy+JLddNKdZ09xGt3venmk5mM5n9vW8dXW4rzHPUJ
X-Received: by 2002:a05:600c:141:: with SMTP id w1mr33204556wmm.61.1577702761534;
        Mon, 30 Dec 2019 02:46:01 -0800 (PST)
ARC-Seal: i=1; a=rsa-sha256; t=1577702761; cv=none;
        d=google.com; s=arc-20160816;
        b=M1JWuj66WxZPQf2kFw8VbJ8vNXfDFT9lgoMbhRCNNPWuh1QuaELH+KhZnmJQ3rAHLd
         2KkDcN/BnYB09+CRADcMvdIY2lgHFiy1hNqo1LWj8wOBVqQRXdI+k5g5bfhGWSASrmvG
         +lXb2VKegBpeUOXvg1gkZXAD+wADJTdsF/0sl+EoxzaRW2qI6Fk+ishZlAZLiiEWnuFt
         rLdMQM9iZryeiG0uLVShAVbWSFuwsom8KL/G9bFTqR+sPio+plPi9RJK2DNnzbvwhwzN
         +TTMNJGH+Yj02O2nIo1n1MkYHc6M+QlOh5HYrih2FPLTfJ2Y8SRPFtQ6FpnCoxBkrDl9
         b/Iw==
ARC-Message-Signature: i=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed; d=google.com; s=arc-20160816;
        h=content-language:content-transfer-encoding:mime-version:user-agent
         :date:message-id:subject:from:to:dkim-signature;
        bh=6Ix0tDqep5y/yiFq82hMQ5Oy8hah/inOJRuEPKJQn0A=;
        b=OH8ThAs+iNu8EqPO3kjzvcjjYDwxXuWZKeIAUQkwFhEuaWFJmgLxBmjK8bA7TvY2L9
         FjpDwWAFKCxFIpWcEGSXWAao0/eBCBPTseUxwdZTcmglHe9XGX2/PR+Av2EoB9TzLC0m
         ZBTFFOk3bdKvqzCBHVEIfYAijUQHeH+ks1yPRXp0xkRVLeZRv6A0XzniZK3wv8CFFlmK
         e+qOxVOviUU5H+Nertz4HRYQHVItM0yB2+IhYlm46vixegEojQhLiIfIg3AkDQAnJSJy
         3/PN7ZPBrdiNna7zqevdDvCrfx8tLgGZzgTWAbWaJ/qrqWHqG+DA9B0pnaHvc30NHU+I
         NwDg==
ARC-Authentication-Results: i=1; mx.google.com;
       dkim=pass [email protected] header.s=x header.b=cUt1bO36;
       spf=pass (google.com: domain of [email protected] designates 144.76.159.208 as permitted sender) [email protected];
       dmarc=pass (p=NONE sp=NONE dis=NONE) header.from=XXX.pl
Return-Path: <XXX@XXX.pl>
Received: from server.XXX.pl (server.XXX.pl. [144.76.159.208])
        by mx.google.com with ESMTPS id a17si38117359wrn.495.2019.12.30.02.46.01
        for <XXX@gmail.com>
        (version=TLS1_2 cipher=ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256 bits=128/128);
        Mon, 30 Dec 2019 02:46:01 -0800 (PST)
Received-SPF: pass (google.com: domain of [email protected] designates 144.76.159.208 as permitted sender) client-ip=144.76.159.208;
Authentication-Results: mx.google.com;
       dkim=pass [email protected] header.s=x header.b=cUt1bO36;
       spf=pass (google.com: domain of [email protected] designates 144.76.159.208 as permitted sender) [email protected];
       dmarc=pass (p=NONE sp=NONE dis=NONE) header.from=XXX.pl
DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; q=dns/txt; c=relaxed/relaxed; d=XXX.pl;
	 s=x; h=Content-Transfer-Encoding:Content-Type:MIME-Version:Date:Message-ID: Subject:From:To:Sender:Reply-To:Cc:Content-ID:Content-Description:Resent-Date :Resent-From:Resent-Sender:Resent-To:Resent-Cc:Resent-Message-ID:In-Reply-To: References:List-Id:List-Help:List-Unsubscribe:List-Subscribe:List-Post: List-Owner:List-Archive; bh=6Ix0tDqep5y/yiFq82hMQ5Oy8hah/inOJRuEPKJQn0A=; b=c Ut1bO36iJliz7fQITvNxN/at4yxbYo6zTC/bzpxhoOJBxh6XDLHgVS5zLTOsnaKFDMUZqc6WYGTmF MzM1Qqa2LQwWJwi6UqpQVPGZtI3L7zKzpmlHRwyfg5lldNVQFs+HqHOLvoB7bHO0Kxc38PDu50rZc T82OuCAO81S5d+J+yzdbM1Nq00sJbKFMVCd/WmMjZk0wWm49NuKDC60xgo96DbSW3eB7DdbOT08KH w2uBQkY3U5Dih+9BvZZfd9gaSrjnT54iGJ0y/9ysRMNi/NLtRr3kYuKYxzgu428sqr5hVLLGbrCz/ QQy3SaGZi6q4mnczslzM/BMamiYwubVeQ==;
Received: from 188.146.32.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl ([188.146.32.227] helo=[192.168.8.114]) by server.XXX.pl with esmtpsa (TLSv1.2:ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256:128) (Exim 4.92.3) (envelope-from <XXX@XXX.pl>) id 1ilsYj-004F4i-0Z for [email protected]; Mon, 30 Dec 2019 11:46:01 +0100

Mail-tester: https://www.mail-tester.com/test-fj9ij

 

Czy Gmail zmienił coś w swoich algorytmach?


Macie jakieś pomysły? Ja już tracę cierpliwość:D 

Z góry dzięki za wskazówki!

Pozdrawiam!

Edytowane przez theqkash
Usunięto adresy email na prośbę autora tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kolopik napisał:

Czy Gmail zmienił coś w swoich algorytmach?

Macie jakieś pomysły? Ja już tracę cierpliwość:D 

Wiadomości trafiają do spamu między innymi jak zawierają pewne słowa w treści np "chwilówki" 🤨

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mion napisał:

Wiadomości trafiają do spamu między innymi jak zawierają pewne słowa w treści np "chwilówki" 🤨

Jeśli chodzi o treść to nie wysyłam żadnych ofert pożyczkowych :P

Czy może to być przez świeże IP? Nowe IP mam dopiero od miesiąca. Wszystkie spamlisty przejrzałem i jest czysto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym obstawiał, że kwestia nowego adresu. Jeśli nie ma ten ip historii to musisz uzbroić się w cierpliwość, aż będie miał pozytywną reputację. Czas nieokreślony, zależy od tego ile korespondujesz. Nie trwało to jednak nigdy tygodniami

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vosly napisał:

[Usunięty e-mail]


Wysłałem, dziękuję. Lepiej usuń tego emaila, bo spamboty się dorwą 😛

Dziękuję i tym, którzy podali swoje emaile na PW!

PS, wątek pozostaje nierozwiązany. 

Jeszcze raport z nagłówka: https://mxtoolbox.com/Public/Tools/EmailHeaders.aspx?huid=7241d05b-bb49-4e1f-9d73-e7320e7b2e7d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze domain reputation narzędziem od Google: https://postmaster.google.com

Narzędzia Postmaster Tools

Jeśli wysyłasz duże ilości e-maili do użytkowników poczty Gmail, możesz skorzystać z narzędzi Postmaster Tools, aby dowiedzieć się:  https://support.google.com/mail/answer/6227174?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mion napisał:

Sprawdź jeszcze domain reputation narzędziem od Google: https://postmaster.google.com

Narzędzia Postmaster Tools

Jeśli wysyłasz duże ilości e-maili do użytkowników poczty Gmail, możesz skorzystać z narzędzi Postmaster Tools, aby dowiedzieć się:  https://support.google.com/mail/answer/6227174?hl=pl


Cześć, to też już ogarnąłem jakiś czas temu :) Ale dzięki.  Niestety problemu nadal nie rozwiązałem. Próbuję i kombinuję na różne sposoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku tak chyba jest ;/ po zmianie serwera i adresu IP wystąpiły klocki. Testowałem glockapps i wszystkie wysłane e-maile na Gmail trafiły do spamu inni przyjęli jest bezproblemowo. Co do treści też już próbowałem kombinować z linkami, adresami i "zakazanymi" słowami, lecz wszystko i tak poleciało w spam. Wysłałem zapytanie do google, ale oni to mają gdzieś bo już tydzień minął od pierwszego zgłoszenia. Postamster tools niczego nie pokazuje, bo chyba za mało wiadomości wysyłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kolopik napisał:

wszystkie wysłane e-maile na Gmail trafiły do spamu inni przyjęli jest bezproblemowo

Tak jak pisałem reputacja świeżej domeny jest niska do tego nie wykluczone, że Masz IP z negatywną historią - spamerską historią lub nawet cała klasę IP na czarnej liście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MaxPan napisał:

a niema przypadkiem IP na 


https://www.stopforumspam.com/search

 

Sprawdziłem, jest czysto.

 

3 minuty temu, Mion napisał:

Tak jak pisałem reputacja świeżej domeny jest niska do tego nie wykluczone, że Masz IP z negatywną historią - spamerską historią lub nawet cała klasę IP na czarnej liście .

 

Oby nie. Tylko jak temu zaradzić? Jakie kroki dalej podejmować? Na razie się zatrzymałem i czekam na info od Google.

 

Wysyłając wiadomości z innych domen również jest to samo. Poza tym moja domena jest od dwóch lat w sieci. Problem się zaczął jak zmieniłem serwer :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 13:29, MaxPan napisał:

IP nie jest decydującym ( było by to banalnie proste), owszem jeśli IP zaspamowane to już ostatni gwoźdź, ale tak jak napisał @Mionwyżej, głównie to kontent i budowa samego listu.

 

Nie zgodzę się, przy świeżych ajpikach jest to decydujący czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaxPan napisał:

Mówimy o Gmail, dla Gmail decydującym jest kontent. Mam jeden serwis na szared hostingu gdzie IP jest w w spam-bazie.  Udało mi się zrobić tak, ze email z tego serwisu nie lecą w spam, wiec IP nie jest decydujące. 


Gdzieś tam wyczytałem, że dla Gmail lepiej mieć średnią reputację IP niż nie mieć jej wcale. Może na tym polega różnica?

Tego i tak się nie dowiemy, to tylko spekulacje.  U mnie wciąż bez zmian, wysyłam dziennie kilka wiadomości na swoje skrzynki znajomych, może coś ruszy. Postmastrer Tool dalej bez żądnych wieści dla mnie - więc pewnie za mało wiadomości posyłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam info. 

No więc nie ruszałem konfiguracji serwera, bo z tego, co przetestowałem i przeskanowałem konfiguracja jest prawidłowa. Zacząłem tylko wysyłać odrobinę więcej wiadomości na skrzynki Gmaila. 

Zrobiłem dzisiaj kolejny raport przez GlockApps i sytuacja znacznie się poprawiła. Jak wcześniej 10/10 wiadomości wpadło do spamu skrzynek testowych, tak teraz tylko 3 wpadły do spamu, reszta do odebranych. 

Więc widać znaczny postęp. Faktycznie trzeba jeszcze trochę poczekać i zwyczajnie ignorować problem, ale też mieć na uwadze, że niektóre skrzynki jeszcze mogą wyłapać wiadomości jako spam. 

Adres IP się już "wygrzewa" :P

Dzięki raz jeszcze wszystkim za pomoc. 
Pozdrawiam

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.