Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Polski Hosting z najpotężniejszą polityką antyspamową


sempre

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

taki luźny temat kogo na naszym rodzimym podwórku uważacie za prekursora jeżeli chodzi o walkę ze spamem, nawet z tym już bardziej wyrafinowanym, typu jakieś niby legitne maile z "błogosławionych globalnie" gmailowych skrzynek gdzie redirectują chainem do malware/rata. Podobnie jakieś oferty prac z CVkami, trochę z polski, trochę z od kolegów z indii. Mówię tu o kilku skrzynkach, które w internecie są widoczne już dobre kilka lat.

 

To może ja zacznę od moich spostrzeżeń, testowałem prawie wszystkie hostingi które tutaj znajdują się na forum, czy to ja czy to przez klientów mojej agencji, ale to są bardzo stare dzieje, więc żeby był jasny obraz skupiłem się na kilku, z tego co aktualnie używam

  1. hosting.linux.pl - tutaj był stosunkowo duży problem ze spamem, ale mógł on wynikać nie z infrastruktury, a tego, że nieprawidłowo skonfigurowałem spamassasina. Więc ocenka 5/10 jeżeli problem wynikał z mojej winy 7/10 jeżeli konfiguracja  po mojej stronie okazała się błędna i faktycznie dało się to poprawić.
  2. Google workspace, no i wynik nie może być inny niż 9,9/10 (ale rozmawiamy tu tylko o naszym rodzimym podwórku, tylko tak w ramach ciekawostki, ale to raczej nie będzie dla nikogo zaskoczeniem przy tak wielkiej ilości próbek jaką dziennie otrzymują)
  3. Hostido, BOK dokładnie tłumaczy jak działa ich system antyspamowy przez co udało mi dojść jak to zrobić możliwie najlepiej, narażając się na jak najmniejszą ilość spamu i przy okazji na jak najmniejszej ilości falsepositivów w spamie, mimo wszystko dalej dostaje spamerskie oferty, ale nie jest ich jakoś mega dużo, jednak potrafią wkurzyć, na minus jedyny antywirus jaki jest podpięty to clamav a wiadomo, clamav bez podpiętych odpowiednich baz sygnatur się do tego nie nadajęm bo takiego właśnie dostałem i przeszedł sobie bez problemu inboxa:) Na plus że mają specjalnego maila gdzie klienci wysyłają próbki, na ich podstawie budują własną twierdzę antyspamowa real-time. 7/10, zwiększe jak będzie coś, co lepiej ochroni:)

 

Zachęcam community RN do dyskusji z informacjami jak tam to działa w innych firm hostingowych, ze skrzynkami, które długo widnieją w internecie, gdzie u nas w Polszy macie hosting z mailem i jak tam ten antyspam/antywirus przy spamie działa. Które hostingi z mailem wspominacie najmilej, a które najgorzej?

Edytowane przez sempre
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za czasów pracy w hitme.pl bardzo podobał mi się system SpamExperts. Bardzo dużo funkcji i "samoprzyuczanie" działało dużo lepiej niż np. w rspamd. Nie wiem natomiast czy dają wjazd do jakiegoś panelu. Zdaje się że kiedyś chyba w przypadku hostingu dedykowanego po dopłacie do spamexperts dawali.

 

Teraz widzę że weszli w magicspam - https://www.magicspam.com/

Wygląda całkiem ciekawie...

 

Ja osobiście jednak wolę mieć sam kontrolę nad tym i kiedyś zbudowałem sobie rozwiązanie:

 

- spamassassin z indywidualnymi ustawieniami / zamiennie z rspamd

- clamav z dodatkowymi bazami

- własny serwer RBL, który się aktualizował na podstawie logów z serwerów - to rozwiązanie jest trochę hardcore ze względu że często spamowała "największa firma hostingowa w polsce" i chyba miałem kilka jej serwerów na liście co mogło wiązać się z problemami, ale na użytek prywatny dawało radę.

 

Minusem takiego rozwiązania jest zapotrzebowanie na zasoby. Plusem możliwość indywidualnego ustawienia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magicspam to śmiech. Ostatnio moje IP zbanowali bez powodu, napisałem do nich, to kazali serwerowni się z nimi kontaktować, bo zablokowali całą klasę. Ci się skontaktowali, to odpisali że nie odblokują i tyle w temacie. Współczuję więc klientom, którzy są skazani na takie rozwiązanie odrzucające maile bez powodu i bez możliwości rozwiązania problemu.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałbym ten magicspam, jestem ciekaw, czy te ich całe combo antwirusowe/antyspamerskie które prezentują na stronie rzeczywiście tak ładnie działa, no bo marketingowo naprawdę fajnie napisane tylko nie znam tych narzędzi i nie wiem jak zadziała w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWorkspace - 9/10
Bardzo dobrze. Astronomiczne ilości próbek, badanie zachowania użytkowników (analiza folderów INBOX, SPAM), technologia (uczenie maszynowe). Niestety, filtr jest nadreaktywny, potrafi wrzucać do spamu pojedyncze maile od zaufanych adresów. Wymagana whitelista.

 

IQ_PL - 7/10
Dobrze. Automatyczne zbieranie próbek przez badanie zachowania użytkowników (analiza folderów INBOX, SPAM). Filtr nadreaktywny, wymagana whitelista.

 

/dev/null - 5/10

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście najlepszy antyspam to taki dzięki któremu nie widzę niechcianych maili. Nie że trafiają do jakiegoś folderu i są oznaczone jako przeczytane - po prostu ich nie ma na skrzynce/są zupełnie niewidoczne dla mnie :) Jakie są szanse że przez takie rozwiązanie jakiś mail nie dotrze a powinien? Praktycznie zerowe - nikt do mnie maili nie pisze a przypomnienia o tych kilku rachunkach przychodzą regularnie więc jest OK.

 

Byłem klientem tylu firm że powoli zaciera mi się kiedy i w której byłem. Od jakiegoś czasu jestem zadowolonym klientem Webh.pl i Hitme.pl. W Webh trzymam główny majdan, w Hitme dwie strony znajomych plus jedna skrzynka pocztowa. Na moją skrzynkę w Webh od wielkiego święta wpadnie pojedynczy niechciany mail, ale od naprawdę bardzo wielkiego święta. Skrzynka znajomego w Hitme po przeniesieniu z poprzedniej firmy przestała puchnąć i być zalewana tonami spamu. Na początku miał obawy że coś nie do końca działa tak jak powinno bo był przyzwyczajony do dziesiątek maili dziennie. Teraz ma spokój.

 

Rozważałem kiedyś podpięcie mojej skrzynki pod Google Workspace czy innego Microsoft Exchange ale to jednak jest ładowanie się na serwery zagranicznych korporacji. Jednak skrzynka na swoim serwerze w sprawdzonej firmie to jest najlepsze rozwiązanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze inaczej  dlaczego zagraniczne hostingi zwykle nie oferują kont pocztowych we wlasnej  infrastrukturze tylko jak juz oferuja uslugi obce  (Google MS). Oni  uwazaja, że to 2 różne usługi defakto nieprzenikające sie  hosting to hosting a poczta to poczta . Moze czas  aby w Polsce też zacząć od tego odchodzić ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekm Z jednej strony miałoby to sens i pozwoliłoby się skupiać stricte na usługach hostingu bez zajmowania się pocztą w tym antyspamami, bezpieczeństwem, blokowanymi adresami IP etc etc. Wystarczyłaby zrozumiała instrukcja krok po kroku jak zrobić żeby mieć w danej domenie (podpięta pod hosting) pocztę w usłudze zewnętrznej (rekordy) i to by było na tyle.

Znów z drugiej strony od początków internetu nad Wisłą było i jest tak że jest wszystko razem w jednym pakiecie. I wszyscy są do tego przyzwyczajeni a ci nie do końca obeznani z tematem nie mają dyskomfortu że "muszą mieć te usługi porozrzucane nie wiadomo gdzie i tylko z tym kłopot, ech..." :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może duże korporacyjne hostingi przygotowują sobie poduszkę finansową na czasy, w których zwykłe usługi hostingowe oparte na gołej poczcie nie zapewnią im utrzymania. W usługach chmurowych, poczta jest jedynie dodatkiem pakietu, który istotnie z hostingiem ma niewiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

Znów z drugiej strony od początków internetu nad Wisłą było i jest tak że jest wszystko razem w jednym pakiecie. I wszyscy są do tego przyzwyczajeni a ci nie do końca obeznani z tematem nie mają dyskomfortu że "muszą mieć te usługi porozrzucane nie wiadomo gdzie i tylko z tym kłopot, ech..." :)

A ci bardziej obeznani mogą sobie tak skonfigurować, iż mogą mieć wszystko porozrzucane.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.