Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Nowy serwis testujący TTFB stron internetowych webspeed.pl


itomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

natrafiłem na pewną stronę internetową, która, sądząc z wykresu, leży na OIOMie. Na oko, wedle ilości słupków słupków wykresu, uptime tej strony to ok. 20%, ale wartość liczbowa podawana przez serwis to 87,8%. Czy czegoś nie wiem, nie rozumiem?

 

Screenshot2024-03-13at22-44-10Historiaszybkocidomenyszansagrzybowo_pl-webspeed_pl.png.2346fcbd80034c8cacd591276dd186e8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom X Słupki charakteryzują każdy dzień z ostatnich 30 dni. Jeśli wystąpiła niedostępność, czy timeout danego dnia, słupek za konkretny dzień zmienia swój kolor na czerwony, jeśli wystąpił błąd serwera (np. 500) mamy kolor pomarańczowy. Nie oznacza to, że strona tego dnia, była przez cały dzień niedostępna, ale że w danej dacie wystąpił problem. Szczegóły niedostępności masz po kliknięciu na przycisk pod wykresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tom X napisał(a):

Dobry wieczór,

natrafiłem na pewną stronę internetową, która, sądząc z wykresu, leży na OIOMie. Na oko, wedle ilości słupków słupków wykresu, uptime tej strony to ok. 20%, ale wartość liczbowa podawana przez serwis to 87,8%. Czy czegoś nie wiem, nie rozumiem?

 

Screenshot2024-03-13at22-44-10Historiaszybkocidomenyszansagrzybowo_pl-webspeed_pl.png.2346fcbd80034c8cacd591276dd186e8.png

 

Sądząc po czasie wczytania strony po prostu tester dostawał timeout. U mnie strona ponad 10s się za pierwszym razem wczytywała w przeglądarce.

 

Zresztą testy też to potwierdzają:

 

image.thumb.png.780f523977dd962f62bd66a855d19b7f.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebak Dzięki za wyjaśnienia. Operator poszedł na pewne skróty i uproszczenia, zdecydował się zaprezentować dane w sposób dość alarmistyczny. Wystarczy kilka timeoutów rozłożonych na kilka dni i graficzna prezentacja danych niewspółmiernie obciąży hostingodawcę, jak w zaprezentowanym przykładzie. Hipotetyczna sytuacja - w ciągu jednego dnia wystąpi timeout i error 500 - jaki kolor przyjmie wtedy słupek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom X jest to raczej standard w systemach typu status page.  Wychodzimy z założenia, że usługi działają i chcemy w prosty sposób nanieść na oś czasu termin wystąpienia problemu. Uptime jest per każda strona, nie per hostingodawca. Zawsze priorytet ma kolor czerwony ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.