Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jaki hosting - portal z Wordpress


rademenes2019

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję uruchomienie branżowego portalu na Wordpressie. CMS mało poważany, ale portal będzie dość zaawansowany (informacje, katalog lokalnych firm, galeria zdjęć itd.). Nie mam pojęcia jakiej będę potrzebował mocy ani ilu uda mi się pozyskać użytkowników. Ponieważ zapewne przez pierwszy rok liczba odwiedzin będzie niewielka, chciałem wykupić hosting współdzielony z pakietem do 50 GB SSD w cenie 200-250 zł za rok. Myślałem o dHosting.pl, ale z racji średnio udanej współpracy przy wcześniejszych projektach, przyglądam się ofercie konkurencji. 

 

Aktualnie jestem po rozmowie z wykonawcą szablonu strony, który zasugerował serwer dedykowany. Fajnie, ale najtańsze pakiety w tej opcji w dwa miesiące wyczerpuje mój roczny budżet na hosting :( Portal przez pierwsze miesiące nie będzie przynosił dochodu, więc mam zagwostkę: płakać i płacić za dedykowany serwer (no i u kogo?) czy szukać serwera współdzielonego, ale może w jakimś droższym / wyższym pakiecie?

 

I ostatnia sprawa - wielu dostawców hostingu twierdzi, że mają serwery dedykowane dla WP. To bełkot marketingowy czy WP faktycznie wymaga specjalnego traktowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rademenes2019 napisał:

 

I ostatnia sprawa - wielu dostawców hostingu twierdzi, że mają serwery dedykowane dla WP. To bełkot marketingowy czy WP faktycznie wymaga specjalnego traktowania?


I tak i nie - można pewne rzeczy "podtuningować" jeśli hosting posiada odpowiednie rozwiązania, natomiast paradoksalnie operatorzy którzy takie oferty sprzedają niekoniecznie te rozwiązania mają wprowadzone.

W praktyce wordpress pójdzie dobrze na pierwszym lepszym hostingu, natomiast wiele zależy od tego czym tego wordpressa uzupełnisiz. 

Przykład jaki mogę Ci podać to sklep klienta oparty o Wordpress+WooCommerce, który jest hostowany na małym VPSie, ma ponad 4000 produktów, dość spory ruch, customowy layout i mnóstwo różnych bajerów, które niektórzy mogą uznać za "spowalniacze".

W praktyce jednak zastosowanie odpowiednich mechanizmów, m.in. w zakresie cache sprawia, że sklep chodzi całkiem dobrze i w zasadzie ani ja, ani klient nie czujemy potrzeby tego zmieniać. 

Z kolei mam czasem przypadki klientów, którzy przychodzą do mnie z nadzieją na zoptymalizowanie ich strony i okazuje się, że jest to bardzo trudne z uwagi na sposób w jaki twórcy z niektórych południowych krajów napisali layout z którego ciężko cokolwiek wyciągnąć bez dużego przerabiania i kombinowania. Rekordem był chyba layout, który przy każdym przeładowaniu strony łączył się z serwerem jego producenta żeby zweryfikować poprawność licencji, co zawsze dawało 2-3 sekundy do czasu ładowania. Wykastrowanie tej funkcji z layoutu spowodowało bardzo dobry efekt, ale tu klient musiał znaleźć mnie, a ja musiałem znaleźć funkcję która takie działania prorwadziła.

 

 

Serwer dedykowany to zdecydowanie zbyt wiele na początek działania strony. Na początku zwykły hosting powinien wystarczyć, ale zasobów może braknąć jeśli strona będzie miała duży ruch. Jeśli juz chcesz iść w bardziej customowe rozwiązania, lepiej rozejrzyj się za VPSem, np. KVM Mini z oferty webh powinien wystarczyć, w razie draki możesz go szybko rozbudować do większego pakietu. Przy dedyku, paradoksalnie, możliwości rozbudowy masz mniejsze, bo większość "tańszych" firm nie zrobi Ci w ogóle upgradu maszyny i trzeba ją po prostu zamienić na inną, plus raczej nie będziesz w stanie tego zrobić bezproblemowo jeśli nie dysponujesz administratorem, który Ci to wszystko sprawnie przeniesie, bez wprowadzenia dużego downtime'u lub jakichś utrudnień w trakcie przenosin. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rademenes2019 napisał:

Ponieważ zapewne przez pierwszy rok liczba odwiedzin będzie niewielka

 

10 godzin temu, rademenes2019 napisał:

Aktualnie jestem po rozmowie z wykonawcą szablonu strony, który zasugerował serwer dedykowany.

Wyobraź sobie, że zasugerował Ci wynajęcie magazynu z 10 pracownikami za których płacisz do rozładowania jednego dostawczaka dziennie. Czyste marnotrawstwo pieniędzy ¬¬


Nie korzystam, ale

https://webh.pl/hosting

oferuje coś takiego jak:

Cytat

Automatyczne skalowanie zasobów
Skup się na promocji swojej strony www, a nam zostaw resztę! Dzięki bezpłatnemu skalowaniu Twoja witryna zawsze będzie działać szybko i stabilnie bez względu na generowany ruch.

Może to jest właściwe rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

 

Druga sprawa, to CACHE. WP ma system cache < wtyczkę> , którego wykorzystanie znacznie odciąża zasoby, co pozwala obsłużyć większy ruch na tym samym hostingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mion napisał:

Nie korzystam, ale


https://webh.pl/hosting

oferuje coś takiego jak:

Może to jest właściwe rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

 

Kiedy przy opisie hostingu współdzielonego klikam w "złóż zamówienie", nie trafiam w żadne szczegóły - wyskakuje komunikat "Brak pakietów dostępnych do zamówienia". Nie ma już tej oferty? Skoro dostawca usługi nie potrafi zarządzać własną stroną, to nie wiem czy moja będzie u nich bezpieczna ;)

 

Z kolei theqkash radzi zainteresować się ich ofertą KVM Mini. Co więc będzie lepsze: sensowny zwykły hosting czy tani VPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rademenes2019 napisał:

Co więc będzie lepsze: sensowny zwykły hosting czy tani VPS?

Pamiętaj, że tani VPS jest tani jak sam nim administrujesz :)
Do tego dochodzą  kopie zapasowe itd...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rademenes2019 napisał:

 

Kiedy przy opisie hostingu współdzielonego klikam w "złóż zamówienie", nie trafiam w żadne szczegóły - wyskakuje komunikat "Brak pakietów dostępnych do zamówienia". Nie ma już tej oferty? Skoro dostawca usługi nie potrafi zarządzać własną stroną, to nie wiem czy moja będzie u nich bezpieczna ;)

 

 Powiem ci że ja hostingiem WEBH mam trochę problemów. Np. w najgorszym styczniu 2019 uptime 97,91%, czyli  15 godzin przestoju (nie liczę awarii z jesieni 2018 roku kiedy 2 dni leżało). W innych miesiącach lepiej, ale średnio to jednak ok. 99,5% z miesiącami gorszymi i lepszymi i na sporo błędów 5xx/4xx sam trafiałem podczas zwykłej pracy.

 

Co do skalowania zasobów to nie jest tak różowo bo mają dużo innych ograniczeń: max przepustowość 20Mb/s na jedno IP, liczba requestów na sekundę na jedno IP, liczba zapytań do bazy danych itd.  Ograniczenie RPS od jednego IP na początku powodowało mi że nie mogłem sam pracować w panelu admina Prestashop bo jak otwierałem więcej niże 2-3 zakładki to dostawałem  bład 500 - przekroczona liczna requestów.

 

Ogólnie od 3 tygodni widzę poprawę: uptime prawie 100% i żadnego errora 5xx/4xx jeszcze nie widzałem.  Może dlatego przestali sprzedawać bo się wreszcie zabrali za poprawę działania. Więc na Twoim miejscu bym się wstrzymał i zobaczył jak to się rozwinie.

 

PS. Rozważ jeszcze mydevil.net. Nie ma skalowania, ale mają gwarantowane zasoby: RAM i liczbę procesów. W opcji 45GB to jest 2GB RAM i 45 procesów (w tym max 36 procesów PHP). Mi technologicznie się bardzo podobają. Dużo rzeczy można zrobić z konsoli, przez ich autorskie narzędzie. Od 1,5 miesiąca uptime 100% z jednym przestojem 10 minut 30 marca o 2 w nocy. Ale nic tam nie trzymam, tylko stronę testową na Prestashop.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, nnd.newbie napisał:

Ogólnie od 3 tygodni widzę poprawę: uptime prawie 100% i żadnego errora 5xx/4xx jeszcze nie widzałem.  Może dlatego przestali sprzedawać bo się wreszcie zabrali za poprawę działania. Więc na Twoim miejscu bym się wstrzymał i zobaczył jak to się rozwinie.

 

PS. Rozważ jeszcze mydevil.net. Nie ma skalowania, ale mają gwarantowane zasoby: RAM i liczbę procesów. W opcji 45GB to jest 2GB RAM i 45 procesów (w tym max 36 procesów PHP). Mi technologicznie się bardzo podobają. Dużo rzeczy można zrobić z konsoli, przez ich autorskie narzędzie. Od 1,5 miesiąca uptime 100% z jednym przestojem 10 minut 30 marca o 2 w nocy. Ale nic tam nie trzymam, tylko stronę testową na Prestashop.

 

Dzięki za informacje. Zaczekam więc na ruchy w WEBH. I rozważę - poza KVM Mini - mydevil.net, ale może opcję MD3 (na wszelki wypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany to strzelanie z armaty do muchy. VPS to dobre rozwiązanie ale pod warunkiem, że sam ogarniasz albo masz budżet na kogoś do ogarniania. Na początek spokojnie dobry hosting będzie ok. Przy takich projektach to jak najszybciej wersja z podstawową funkcjonalnością, żeby sprawdzić czy sam projekt "ruszy". Budżet przeznaczony na dedyka przeznaczyłbym na marketing albo dopracowanie projektu.

P.s. Z VPS webh jestem zadowolony. Są jakieś drobne przejściowe trudności ale raz że szybko reagują dwa uptime jest bardzo wysoki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze te dwie z OVH pozycje.

https://www.ovh.pl/hosting/cloud-web.xml
https://www.ovh.pl/hosting/hosting-performance.xml

Hosting zarządzany przez OVH

OVH zapewnia codzienną administrację Twojej maszyny, abyś mógł skoncentrować się Twoim biznesie.
Nasze zespoły monitorują Twój serwer i są odpowiedzialne za wdrażanie poprawek, zabezpieczeń oraz aktualizację systemu. 

Wygląda obiecująco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.04.2019 o 23:32, otlet napisał:

Ja polecę ze swojej strony pakiet DEVELOPER https://linuxpl.com/hosting/hosting-wordpress/ chociaż ilość GB może Ci nie starczać, a trochę drogo wychodzi dokupienie dodatkowych GB.

 

Tak - dokupienie 20 GB wychodzi 2x drożej, co jest słabe. Poza tym u nich w pakietach są limity pojemności i tak w "developerze" można mieć maksymalnie 40 GB. Czyli generalnie oferta linuxppl jest taka sobie - raczej dla mniejszych stron www.

 

Edytowane przez rademenes2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rademenes2019 napisał:

można mieć maksymalnie 40 GB. Czyli generalnie oferta linuxppl jest taka sobie - raczej dla mniejszych stron www.

40 GB dla mniejszych stron ... DOBRE Dobre 🙄  ...
Jeszcze nie tak dawno 40 GB, to był cały dysk na serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mion napisał:

40 GB dla mniejszych stron ... DOBRE Dobre 🙄  ...
Jeszcze nie tak dawno 40 GB, to był cały dysk na serwerze.


To prawda. Zgłupiałem po przeglądzie ofert hostingu ze 100 GB.
 

Czy ktoś miał do czynienia z usługami hostingowymi domeny.pl? Mają teraz ciekawą ofertę cenową na pierwszy rok, ale aktualnych opinii w sieci jest niewiele. Większość komentarzy jest sprzed wielu lat i są negatywne. Może po przejęciu przez H88 coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.