Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Cennik domen


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poniżej przedstawiam wam mały spis cen rejestracji oraz odnowień domen w poszczególnych firmach.

 

Ranking według najtańszych rejestratorów domen*:

 

.pl

 

Nazwa Domena Rejestracja (Brutto) Odnowienie (Brutto) Adres

 

       
gnum .pl 12,16 PLN 49,19 PLN Cennik
seohost .pl 12,16 PLN 49,45 PLN Cennik
ovh .pl 12,24 PLN 49,99 PLN Cennik
panhost .pl 11,07 PLN 50,00 PLN Cennik
hitme .pl 13,65 PLN 54,12 PLN Cennik
masternet .pl 14,76 PLN 55,35 PLN Cennik

.com

Nazwa Domena Rejestracja (Brutto) Odnowienie (Brutto) Adres
         
seohost .com 46,74 PLN 47,97 PLN Cennik
neteasy .com 47,97 PLN 47,97 PLN Cennik
aftermarket .com 42,99 PLN 49,14 PLN Cennik
ovh .com 43,63 PLN 49,19 PLN Cennik
ionic .com 43,05 PLN 51,66 PLN Cennik
hitme .com 44,99 PLN 52,92 PLN Cennik

.net

Nazwa Domena Rejestracja (Brutto) Odnowienie (Brutto) Adres
         
seohost .net 46,74 PLN 47,97 PLN Cennik
aftermarket .net 42,99 PLN 49,14 PLN Cennik
ionic .net 43,05 PLN 51,66 PLN Cennik
hitme .net 44,99 PLN 52,92 PLN Cennik
unixstorm .net 52,89 PLN 55,35 PLN Cennik
gnum .net 55,35 PLN 55,35 PLN Cennik

*aktualnie uwzględniono jedynie polskich rejestratorów

Edytowane przez Norbert
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kwalifikujesz do listy - działalności zagraniczne przemyślę to ponieważ miałem na myśli jedną z wielu działalności jakie prowadzę a nie koniecznie bym chciał wiązać jej ze sobą ze względu na sam marketing i ujawnienie powiązań. Niestety czasem tego typu informacje powodują zachwiania sprzedaży. Powiem jednak że cena za com i net nie powinna przekroczyć 45 złotych brutto dla klienta zarówno przy zakupie jak i odnowieniu. Zdaje sobie sprawę że wielu usługodawców w PL korzysta poniekąd z jednego lub kilku podobnych sobie źródeł dlatego cena domen wygląda jak wygląda niemniej gdzieś te źródełka się łączą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jest u innych rejestratorów, ale w nazwa.pl z odpowiedzi BOK

Cytat

uprzejmie informuję, że w przypadku wygaśnięcia domeny przy jej przedłużeniu doliczany jest koszt przywrócenia usługi (19zł netto).

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha ... Myślałem, że nazwa ma własne widzimisię w tej materii. Tak czy inaczej ceny wysokie:
- zwykle przedłużenie PL 123,00 brutto
- przedłużenie  z karą za reaktywację po wygaśnięciu domeny 146,37 brutto

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tak zwane odnowienie domeny z okresu kwarantanny, czyli po 'wygaśnięciu' z okresu bodajże 14 dni kiedy były dzierżawca ma jeszcze okazję przedłużyć  domenę... te 14 dni to okres, w którym nikt domeny nie użytkuje i kiedy nie można jej 'kupić' poza byłym 'właścicielem'. 

 

Zwykle jest to koszt rzędu 5PLN netto dla 'rejestratora' (ta kwota może być różna, w zależności czy mamy do czynienia np z partnerem NASK-u, czy 'resellerem' tego partnera), który  dolicza jeszcze swoją marże  (przecież nie jest instytucją charytatywną). 

Edytowane przez szarik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zastanawia mnie postawa wielu ludzi, którzy uważają się za specjalistów, rozsądnych i przezornych. Zwłaszcza tych, którzy mają swoich klientów, często poważnych nawet kontrahentów. "Specjalista" taki (w krótkich spodenkach) potrafi migrować dane oraz transferować domenę od hostera X, do "hostera" Y tylko z tego powodu, że znalazł odnowienie domeny o 10 zł taniej, czy powiedzmy 20 zł... A domen takich ma raptem kilka. Czyli aby zaoszczędzić w skali roku np. 50 zł, taki nasz mistrz koordynuje całą akcję przepięcia domeny, często "zawiesza" na parę godzin funkcjonowanie rozwiązań IT w danej spółce, bo... "znalazł rejestratora tańszego o parę zł"... Człowiek taki z jednej strony nie rozumie, czym jest bezpieczeństwo biznesu który obsluguje i ew. koszty z tytułu niedostępności w sieci określonych rozwiązań końcowych. Niejednokrotnie spotkałem takiego fachowca, który u jednego z moich klientów (zajmuję się marketingiem) dokonywał przepięcia DNS, transferował domenę (np. w niedzielę w nocy) i... miał na linii wściekłego prezesa, któremu przestał na 4 godziny działać system CRM w spółce zatrudniającej 600 osób :D Ale... nasz fachowiec "gdzie taniej, gdzie uciec, co polecacie" oczywiście miał to gdzieś... i nie dopatrzył jakiegoś szczegółu, a potem był zonk... Szczerze mówiąc, jestem uczulony na takich fachowców, ale i na takie wątki "gdzie taniej, gdzie uciec". Przez 6 lat pracowałem dla firm z USA. Tam naprawdę za takie myślenie, a co gorsza - działanie - byłby gruby pozew i taki spec nie wyplaciłby się do końca życia. Polecam ku rozwadze miłośnikom "latania" po hosterach i szukania wiecznego okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Przez 6 lat pracowałem dla firm z USA. Tam naprawdę za takie myślenie, a co gorsza - działanie - byłby gruby pozew i taki spec nie wyplaciłby się do końca życia. Polecam ku rozwadze miłośnikom "latania" po hosterach i szukania wiecznego okazji.

Podczas pracy dla firm z USA nigdy nikt ci nie powiedział nawet w prywatnych rozmowach że tam na miejscu za spamowanie forum i nabijanie postów mógłbyś mieć sprawę w sądzie i mieć naprawdę solidne problemy zwłaszcza finansowe? Bo tam są takie rzeczy naprawdę możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2018 o 19:59, Barnie napisał:

"znalazł rejestratora tańszego o parę zł"


Abstrachując, kiedyś współpracowałem z firmą, która na tej zasadzie przenosiła domeny między operatorami i trafili na firmę która padła kilka miesięcy po transferze... uganianie się i problemy.... :-) 

A chodziło o jakieś 2zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, theqkash napisał:


Abstrachując, kiedyś współpracowałem z firmą, która na tej zasadzie przenosiła domeny między operatorami i trafili na firmę która padła kilka miesięcy po transferze... uganianie się i problemy.... :-) 

A chodziło o jakieś 2zł.

 

Dlatego nikt poważnie traktujący swoich klientów czegoś takiego nie robi. Ale mamy jeszcze "tanich" informatyków, którzy po cichu przycinają swoich klientów na fakturze za hosting, domeny i dla 20 zł są gotowi zarwać noc, przerzucić klienta do innego dostawcy. Gdyby tenże klient miał świadomość, jak kombinują obsługujący ich pośrednicy (webmasterzy, pośledni admini), to sam wyciągnąłby z kieszeni te 2 dychy i poprosił, aby niczego nie ruszać, skoro od lat działa dobrze... :) Mamy po prostu mentalność wywodzącą się z biedy lat '90. Nie myślą ci ludzie jak więcej zarabiać, a skupiają się na szukaniu śmiesznych oszczędności.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie rankingi / porównania traktuję jako użyteczne dla osób początkujących, nie zaznajomionych z rynkiem, a rejestrujących (sami dla siebie) jedną, dwie czy trzy domeny. Dobrze byłoby, aby im właśnie uzmysłowić, że niekoniecznie trzeba się kierować reklamą i płacić "promocyjne" 0 + 123 + 123 + 123 + ..., ale jest też opcja 12 + 50 + 50 + 50 + ...

 

W przypadku porównywania cen w zakresie 50 - 55 (tak już przykładowo odnosząc się do "peelek") każdy musi ocenić sam, czy te kilka złotych ma dla niego znaczenie. I tutaj pojawia się wyzwanie dla tworzących te porównania, a mianowicie dodanie odpowiednich komentarzy, uzmysłowienie tym początkującym, że w niektórych firmach trzeba się liczyć z różnymi problemami (np. wydawanie AuthInfo), że raczej nie należy korzystać z usług firm, które powstały dopiero co miesiąc temu i pod znakiem zapytania jest jak długo na rynku pozostaną itp.

 

Osoby rejestrujące większą ilość domen - zakładam - że mają już rozeznanie w rynku i raczej nie rejestrują kilkudziesięciu domen u najdroższych rejestratorów bez świadomości, że istnieje duża konkurencja. Im takie porównanie posłuży co najwyżej jako "wstępne" rozeznanie.

 

Natomiast osoby - admini/webmasterzy/"fachowcy" - rejestrujący domeny dla swoich klientów, a robiący opisywane powyżej rzeczy bez konsultacji z klientami zasługują na potępienie. Poza tym ja sam osobiście uważam, że o ile hostingiem, DNSami, pocztą itd. może się zajmować admin/webmaster, o tyle sama rejestracja domeny powinna być w rękach klienta - tak "w razie czego", jakby webmaster nawalił i trzeba go było zmienić. Gdy mnie ktoś prosi o pomoc, to rejestrację domeny zawsze pozostawiam w rękach właściciela, ma być na niego zarejestrowana, on ma dysponować danymi logowania u rejestratora, DNSy zazwyczaj wybieram takie, abym nawet zmieniając hosting nie musiał ich zmieniać u rejestratora.

Edytowane przez Piotr GRD
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr GRD napisał:

Ja takie rankingi / porównania traktuję jako użyteczne dla osób początkujących, nie zaznajomionych z rynkiem, a rejestrujących (sami dla siebie) jedną, dwie czy trzy domeny. Dobrze byłoby, aby im właśnie uzmysłowić, że niekoniecznie trzeba się kierować reklamą i płacić "promocyjne" 0 + 123 + 123 + 123 + ..., ale jest też opcja 12 + 50 + 50 + 50 + ...

I taki też był zamysł tworząc ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.