Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[nazwa.pl] Informacje od nazwa.pl


Gość nazwa.pl

Rekomendowane odpowiedzi

wygraj-w-walentynki-pobyt-dla-2-osob-w-zakopanem-nazwapl.thumb.jpg.d38036178a54bd9547fc055cfe6dc3fe.jpg

 

Wygraj w Walentynki pobyt dla 2 osób w Zakopanem!

 

W Walentynki można zakochać się w… nazwa.pl i Zakopanem! Dla zwycięzcy naszego szybkiego konkursu mamy Voucher na weekendowy pobyt dla 2 osób w Zakopanem, a dla każdego, kto weźmie w nim udział - Voucher na usługę Cloud Backup 25 GB

 

Zabawa trwa na naszym profilu na Facebooku oraz na portalu wykop.pl od dzisiaj do jutra do północy.

Ogłoszenie zwycięzców już w środę!

Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProgramPartnerskinazwa.plkonkursdlawebmasterw.png.a926ec4b74b06e2590f377365f854681.png

 

Dołącz do Konkursu dla Webmasterów. Nagrody gwarantowane czekają!
 

Przypominamy, że cały czas trwa konkurs w Programie Partnerskim nazwa.pl.  Uczestnikami zabawy mogą być osoby fizyczne lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. 

 

Do 31 marca 2023r. każdy webmaster ma szansę zawalczyć o Voucher na wakacyjny wyjazd dla dwóch osób do luksusowego 5-gwiazdkowego hotelu Sofitel Grand Sopot, lub odebrać Voucher na weekendowy dwuosobowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu w Zakopanem! Co najważniejsze, Voucher na pobyt w Zakopanem jest nagrodą gwarantowaną dla wszystkich osób biorących udział w konkursie, które polecą nasze usługi hostingowe minimum 3 firmom. Duża grupa uczestników już  otrzymała od nas Vouchery do Zakopanego!

 

Potencjalny zysk nie kończy się tylko na nagrodach. Niezależnie od wyniku, przez cały czas trwania konkursu, każda z osób biorących w nim udział otrzyma prowizję od zakupionych z jej polecenia usług nazwa.pl.

 

Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy proszę i bez odbierania tego jako jakiś tam hejt ale... Sopot wieje nudą na wiele kilometrów podobnie Zakopane które wieje drożyzną. Pamiętam jak 19 lat temu byłem Waszym klientem po raz pierwszy i mieliście w PP nagrody rzeczowe typu koszulka z Waszym logo, smycze, breloki czy - najbardziej mi wtedy na tym zależało - pendrive. Wtedy to było dla mnie "wow" chociaż nigdy ani jednego klienta nie udało mi się przyciągnąć. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do brania udziału, sam nie będę brał udziału w konkursie. Ale zakładając teoretycznie jakbym wygrał wycieczkę do Sopotu... Nie po to zwiałem z tej wsi żeby teraz tam jechać na urlop :D

 

Wersja skrócona - dalibyście ciekawsze miejsca na spędzenie urlopu a nie dwie najbardziej przereklamowane dziury w kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel_15 napisał(a):

Bez urazy proszę i bez odbierania tego jako jakiś tam hejt ale... Sopot wieje nudą na wiele kilometrów podobnie Zakopane które wieje drożyzną. Pamiętam jak 19 lat temu byłem Waszym klientem po raz pierwszy i mieliście w PP nagrody rzeczowe typu koszulka z Waszym logo, smycze, breloki czy - najbardziej mi wtedy na tym zależało - pendrive. Wtedy to było dla mnie "wow" chociaż nigdy ani jednego klienta nie udało mi się przyciągnąć. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do brania udziału, sam nie będę brał udziału w konkursie. Ale zakładając teoretycznie jakbym wygrał wycieczkę do Sopotu... Nie po to zwiałem z tej wsi żeby teraz tam jechać na urlop :D

 

Wersja skrócona - dalibyście ciekawsze miejsca na spędzenie urlopu a nie dwie najbardziej przereklamowane dziury w kraju :)

 

"Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" 😉 W Sopocie byłem kilka razy ale dawno temu. I byłem też w październiku zeszłego roku - zauroczyło mnie to miasteczko i to jak się zmieniło na przestrzeni lat. Jest naprawdę ładnie :) Coprawda spałem w łodzi zacumowanej przy słynnym sopockim molo, a nie w hotelu - może to wpłynęło na inną percepcję tego miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawel_15 napisał(a):

dalibyście ciekawsze miejsca na spędzenie urlopu

 

 

Szukając ciekawych miejsc zadaliśmy sobie krótkie pytanie - najbardziej znane polskie miasta nad morzem i w górach to... Oczywiście, pojawiły się jeszcze inne propozycje, wśród nich chociażby Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje, Karpacz, Krynica, czy Szczyrk, więc mamy jeszcze przestrzeń do organizacji interesujących konkursów, nad którymi już myślimy 😎 

 

A już jak jesteśmy przy nagrodach, to żeby zaostrzyć apetyt napiszę tylko, że w ramach nagrody głównej, którą jest wspomniany pobyt dla 2 osób ze śniadaniami w Sofitel Grand w Sopocie, zaplanowany między 8 a 15 lipca 2023r., można będzie odpoczywać nie tylko na hotelowej plaży, ale także bezpłatnie korzystać z Centrum Wellness z basenem 🏊‍♂️, sauną ♨️ i siłownią 💪.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

top10_cloud_hosting_nagroda_przyznana_dla_nazwapl.png.142a834b4c7c24e5874f8dfd4edad512.png

 

Hosting nazwa.pl z wyróżnieniem "Top 10 Cloud Hosting"!

 

Miło nam poinformować, że usługa CloudHosting została doceniona przez ekspertów z portalu HostAdvice. To, co charakteryzuje hosting w nazwa.pl to szereg funkcjonalności, które wspólnie składają się na rozwiązanie klasy premium. Oto tylko niektóre z zalet CloudHostingu:

 

- technologia chmury obliczeniowej,
- gwarantowana moc 4 vCPU (20 GHz),
- integracja z siecią CDN w Polsce,
- zabezpieczenie 2FA dla poczty e-mail,
- automatyczna kompresja grafik na stronach do WebP.

 

Więcej informacji: https://www.nazwa.pl/blog/nazwapl-z-wyroznieniem-top-10-cloud-hosting 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dopiero wtedy warto wrzucać takie posty? Bo nazwa.pl lubi sobie naciągać rzeczywistość (np. 20 GHz) i pewnie nie chcielibyśmy żeby ktoś zarzucił wam kłamstwo bo poza tym postem, wpisem na waszym blogu nigdzie nie można znaleźć potwierdzenia twoich słów na np. stronie HostAdvice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Tomka, czy faktycznie jest się czym chwalić? HostAdvice jawnie reklamuje niezgodne z Polskim prawem hostingi offshore mając je w menu

image.png.c49e4751b51fe1db3c8b4240c676d7f3.png

 

Jeden z polecanych hostingów w owej zakładce chełpi się tym, że można na nim umieszczać spiracony kontent, udostępniać wrażliwe dane, łamać prawa autorskie, omijać lokalne prawo, zakładać kasyna online, udostępniać torrenty itd.

 

image.thumb.png.b08690349c37fdb3b46fa4f661d06ecb.png

Czy wypada się szczycić takim osiągnięciem na tego typu agregatorze opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HostAdvice przeprowadza samodzielne i niezależne testy usług hostingowych. Nie będę ukrywał, że nagroda, którą przyznaje podmiot znający się na branży, będący jednym z największych katalogów usług hostingowych firm działających globalnie i mających miliony klientów, jest dla nas istotna. Stanowi kolejne, niezależne potwierdzenie jakości naszych usług.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offshore jest to po prostu usługa realizowana poza granicami kraju rezydencji użytkownika takiego hostingu. Jeżeli zawężasz, zakładam mimo wszystko że tylko na potrzeby tej dyskusji, rolę offshore do hostowania niedozwolonego contentu, to moim prywatnym zdaniem powinieneś w osobnym wątku zażądać zamknięcia witryny Google.

Edytowane przez itomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat powołuje się na to, jak przedstawia to sam hostadvice w opisie rankingu tych usług. Taka jest ich interpretacja hostingu offshore, nie moja, jak to opisałeś "zawężona". Czy wg. Ciebie promowanie takich usług w formie rankingów, jak hostingi z ignorowaniem DMCA requestów, hostingów pod hazard itd. jest okej? Jak dla mnie hostadvice wyraźnie opisał do czego służą tego typu hostingi:

 

Cytat

Regular hosting has many benefits, but it also comes with risks. For instance, your business is subject to regulations in your home country, some of which might restrict your content or force you to give up your identity. In contrast, offshore hosting allows you to host your content online without having to comply with restrictions that don’t help your website.

An offshore hosting solution allows you to host your websites on servers in countries with lax hosting regulations. These countries allow hosting providers to offer hosting services without asking their clients too many questions. The companies can also ignore DMCA takedown requests.

If you are hosting content on subjects that are not generally accepted, such as gambling, tobacco, alcohol, or adult material, then offshore hosting is perfect for you. It is also ideal for content creators and online business owners who wish to remain anonymous. This article will show you the ten best offshore hosting providers that provide complete anonymity, ensure your website remains online, and offer the best hosting experience.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów zaznaczę, że pisze we własnym imieniu, bo wywoływały jestem do dyskusji - moim zdaniem - czysto akademickiej. Co do zasady w Polsce jadąc 160km/h na autostradzie otrzymasz mandat, w Niemczech jadąc 300km/h nie. Absolutnie nie uważam, aby jakiekolwiek naruszanie przepisów obowiązujących na danym obszarze, bez względu na to, czy to w Internecie, czy poza nim, było działaniem właściwym, ale różnice w systemach prawnych to codzienność. Żyjemy bowiem w globalnym świecie, a Internet pozwala stosować określone typy jurysdykcji w zależności od potrzeb i woli twórcy. Podobnie, jak reklamy piwa nie postrzegam jako promocji alkoholizmu i patologii z tym związanej, tak samo nie uważam, żeby mówienie czy listownie offshore hostingu byłoby samo w sobie czymś niewłaściwym. O ile w Internecie istniałaby anonimowość, offshore hosting mógłby być przydatny np dla osób żyjących w reżimach. Ale czy ta anonimowość faktycznie jest, to już inna sprawa.

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówimy o stronie, które wystawia takie profesjonalne recenzje jak ta? https://hostadvice.com/hosting-company/freenom-reviews/#expert-review

 

"Ekspert" wystawił ocenę 7.8/10 "good" dla Freenom (to ta firma, o legendarnej jakości obsługi klienta, gdzie jedyną pozytywną cechą jest cena darmowych domen). W dodatku, w recenzji wstawione screenshoty z instalowania MongoDB bez żadnego związku z treścią recenzji.

 

Nie wiem, czy widząc coś takiego, nazwałbym HostAdvice "ekspertami" albo "podmiotem znającym się na branży".

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram, że hostingi offshore są potrzebne w zakresie krajów gdzie istnieje totalny reżim (np. kraje gdzie za słowa nieprzychylne rządowi można iść siedzieć albo gorzej), ale mówię o Polsce i interpreptacji hostadvice, która sugestywnie opisuje do czego służą tego typu hostingi, wspomniałeś o reklamie piwa, ale hostadvice pisze zaraz obok o hostowaniu stron hazardowych, dla przykładu. Jeżeli zgadzasz się z interpretacją hostadvice, która w sugestywny sposób opisuje po co są tego typu hostingi okej, tyle chciałem wiedzieć. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, psz napisał(a):

Nie wiem, czy widząc coś takiego, nazwałbym HostAdvice "ekspertami" albo "podmiotem znającym się na branży".

"Unfortunately, Freenom is far from good. Its uptime is 0.75%, which means the website will have more downtimes than uptimes." ❤

We wnioskach publikowanych na samym końcu recenzji, podmiot liryczny przeżywa wewnętrzne rozdarcie pomiędzy wystawioną oceną początkową (7.8/cztery gwiazdki), własnymi odczuciami a świadomością opinii publicznej. Tak jakby puszczał oko w kierunku czytelnika: "Bo tutaj jest jak jest po prostu I ty dobrze o tym wiesz".

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc podziwiam waszą firmę. Założyłem konto na forum wcześniej czytając je jako gość. Rozumiem wiele aktów frustracji klientów/osób technicznych na to, jakie taktyki marketingowe stosujecie, ale mam wrażenie jakby duża część wpisów (tych negatywnych) była natomiast marketingiem drugiej strony, która nie ma takich funduszy jak wasza spółka i bronią się każdą możliwą bronią. Oczywiście nikomu nie ubliżając, zapewne znajdą się osoby które nie podzielą mojej opinii, widząc ile pieniędzy inwestujecie w hosting: własny cdn, scrubbing center, przyjazny UX na który bardzo dużo osób zwraca uwagę, już po samej strukturze spółki i rezydencji właściciela można zauważyć, że zjadł zęby na tej branży :) Kiedyś byłem waszym przeciwnkiem, dopóki nie zrozumiałem że większość tych niepochlebnych opinii to właśnie taka szeptanka konkurencji, która nie ma aż tak dużych środków które mogłaby inwestować w rozwój firmy. Powiedzmy sobie szczerze, większość zarzutów oprócz praktyk cenowych jest wyssana z palca, a jak wiemy ceny kszałtuje wolny rynek. Skoro ktoś chce zapłacić więcej za usługę w nazwa, bo przykładowo dobrze porusza mu się po panelu, poczcie zaprojektowanej przez designerów pracujących dla nazwy (naprawdę, widać że kładziecie mocno nacisk na UX), a nie za da/cpanel ubrany w inny garnitur jak robi to praktycznie większość hostingów, to czemu go do tego zniechęcać? Myślę, że jeśli ktoś jest w stanie tyle zapłacić, to nie jest "żydkiem" i nie robi mu to różnicy. Niektórzy w tą niechęć do nazwy pobrnęli moim zdaniem już znacznie za daleko i potrafią przyczepić się do najmniejszej pierdoły, marnując swój czas, tylko po to żeby wbić szpilkę. Może tak z przyzwyczajenia, może są zaślepieni ile w nazwie przez ten okres się zmieniło i jakie inwestycje które kosztują i za coś trzeba ich dokonać robi wasza firma, ale moim zdaniem wszystko to nie ma żadnego celu i dziwię się że w ogóle się ustosunkowujecie do takich tanich sensacji.

  • Super! 1
  • Zaskoczony 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwoty inwestycji zazwyczaj są dostosowane do skali danej działalności. Co komu ze słuchania, że kupili sprzęt za parę baniek skoro chwalą się, że mają setki tysięcy klientów? nazwa była i jest znana ze słabych praktyk w stosunku do klientów (rejestrowanie domen na nazwiska swoich klientów i opychanie za 2k, narzucanie opłat jako jedyna firma hostingowa za PPDO z czego się finalnie wycofali i masa masa innych).

 

Kwestie cenowe nie są wyssane z palca. To jak to opisujesz jako wolny rynek de facto odbywało się w telekomach na potęgę - doliczanie z czapki usług klientów typu granie na czekanie i później wystawianie za to faktur. Czym się to różni od tego co oni robią z DNSSEC, CDN itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego członka, jak widać przegonienie wht w serpach przynosi oczekiwane rezultaty i jest nas coraz więcej :) Chyba ma mi się prawo coś nie podobać w zakresie ich marketingu i różnego rodzaju działań? Forum RootNode jest rzetelne i niezależne i z tego powodu chyba możemy dopytywać przedstawiciela firmy o niuanse związane z jego komunikatami marketingowymi? Nikt tu raczej nikomu nie zazdrości, w hostingu i okołohostingowych usługach są duże pieniądze, tego tortu starczy dla każdego, nie widzę powodu, aby użytkownicy nie mogli dopytywać przedstawiciela firmy co do jego komunikatów i podmiotów które promuje. Czy jest czego zazdrościć w kwestii etyki i marketingu nazwy - pozostawiam każdemu do własnej interpretacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.