Skocz do zawartości
 • Cześć!

  Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[nazwa.pl] Informacje od nazwa.pl


Gość nazwa.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Serwery VPS NVMe to unikalna oferta na ultraszybkich dyskach NVMe zapewniająca do 10x większą wydajność niż konkurencyjne oferty oparte o technologię SSD. Serwery te przeznaczone są do obsługi najbardziej wymagających zastosowań z możliwością skalowania do 4 vCPU i 8GB pamięci RAM.

W promocyjnej cenie 0,99 zł/m-c otrzymasz serwer VPS NVMe Biznes w konfiguracji:


Procesor Intel Xeon E5
Pamięć RAM 4 GB
Dysk NVMe 50 GB
Wirtualizacja KVM

Pełna oferta: https://www.nazwa.pl/kampania,vps,10191.html?utm_source=forum&utm_medium=social&utm_campaign=vps

 

 

59eef1d8b3643_medalestopka-800-px.jpg.a447bdfc99f8cb5be95af7c1701a3ab8.jpg.4b0c6c4fe9d35bc3dd93bca2ee471ab3.jpg

 

 

Firma nazwa.pl to Nr 1 w Polsce w zakresie rejestracji domen i świadczenia usług hostingowych. W swojej 20 letniej historii z usług nazwa.pl skorzystało 1.000.000 Klientów rejestrując ponad 3.500.000 domen i uruchamiając ponad 500.000 usług hostingowych. Serwery nazwa.pl kolokowane są w Polsce w Data Center zgodnym ze standardem ANSI/TIA 942 - TIER IV, zapewniającym najwyższej klasy bezpieczeństwo i stabilność świadczonych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne @nazwa.pl

Bardzo cieszę się, że postanowiliście się pojawić tutaj ze swoją ofertą.
Zachęcam do zapoznania się z już istniejącym tematem na temat Waszej oferty, gdzie pada bardzo dużo niewyjaśnionych i nierozwiązanych kwestii.

Byłoby nam niezmiernie miło, gdybyście poza publikowaniem ofert, postanowili także odnosić się do uwag i problemów zgłaszanych przez testerów i użytkowników. Byłoby to bardzo odebrane przez użytkowników.

Pozostałe osoby również zachęcam do zapoznania się z tematem.

 

 • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 miesiące temu...
Gość nazwa.pl

Nazwa.pl jako firma nr 1 w Polsce we współpracy z NASK wprowadziła zabezpieczenie DNSSEC dla wszystkich domen polskich, zarejestrowanych w nazwa.pl i utrzymywanych na serwerach DNS nazwa.pl. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy odwiedzający witryny będą w jeszcze większym stopniu chronieni przed cyberprzestępstwami, a w szczególności przed przekierowaniem domen na strony WWW wyłudzające dane (phishing).

Zabezpieczenie domen protokołem DNSSEC odbywa się w pełni automatycznie i nie wymaga żadnych działań ani specjalistycznej wiedzy ze strony abonenta domeny. DNSSEC stanowi niezbędny element zabezpieczenia stron WWW i poczty, a ochrona DNSSEC zawarta jest w cenie rejestracji domeny w nazwa.pl!

Obecnie z usługi DNSSEC korzysta w Polsce około 500 000 domen, z czego nazwa.pl obsługuje aż 90% z nich, co daje nazwa.pl niekwestionowaną pozycję nr 1 w zakresie bezpieczeństwa wśród firm oferujących usługi rejestracji domen i hostingu w Polsce.
Zachęcam do zapoznania się z filmem przygotowanym przez NASK, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnia zasadę działania DNSSEC: https://www.dns.pl/nazwa.pl_wprowadza_DNSSEC_dla_domeny_pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Nazwa.pl jako firma nr 1 w Polsce we współpracy

Narcyzm ponad wszystko ;)

 

Niestety ale pierwsza to Nazwa.pl nie była, bo np.  OVH wprowadziło to już dawno temu.

Nie mówiąc już tu o specjalistycznych usługach jak np. Cloudflare, Route53 które są bardzo popularne w Polsce.

Edytowane przez patrys
 • Lubię 2
 • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, theqkash napisał:


No ale OVH nie jest polską firmą w zasadzie ;-) 

 

Ja tak czy inaczej gratuluję sukcesu @nazwa.pl. Przenoszę natomiast tą dyskusję do odpowiedniego działu.

 

Ale mają jakiś oddział zarejestrowany w Polsce, więc można traktować jako polską firmę z przymrużeniem oka :D home.pl też nie jest polska, bo chyba niemcy ich kupili :)

 • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

No ale OVH nie jest polską firmą w zasadzie ;-) 

Mają oddział w Polsce, pod normalną spółką zoo, zatrudniają pracowników i tu tez płacą podatki - są Polską firmą z kapitałem zagranicznym jakich wiele na rynku IT.

Lepiej nawet mają tu własną serwerownie i naprawdę mają być traktowani gorzej, bo nie wywodzą się z naszego rynku ?

Wspomniany Home.pl/Az.pl też zostały kupione przez zagranice, a Aftermarket jest "cypryjski" :)

 

 • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Poziomecki napisał:

Ale mają jakiś oddział zarejestrowany w Polsce, więc można traktować jako polską firmę z przymrużeniem oka :D home.pl też nie jest polska, bo chyba niemcy ich kupili :)


Z przymrużeniem oka wiele rzeczy można traktować na różne sposoby, natomiast DNSSEC jest globalnie wdrożony w OVH jako w globalnej firmie, a nie wyłącznie w Polskim oddziale.

Abstrahując, ja całkiem poważnie szanuję to, że DNSSEC został wprowadzony w nazwa.pl i całkiem poważnie uważam również, że to dobra informacja - powinno być to wprowadzone u pozostałych operatorów już dość dawno. Niemniej i tak to wszystko odbywa się zdecydowanie późno, więc to jest trochę tak jakby egzotyczne marki pojazdów zaczęły teraz chwalić się tym, że otrzymują jakiekolwiek gwiazdki NCAP, bo wcześniej nie miały ich wcale ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 miesiące temu...
Gość nazwa.pl

Dziś ukazał się raport roczny NASK - niezależnego Państwowego Instytutu Badawczego. Według danych z raportu, nazwa.pl ma niezachwianą pozycję nr 1 w zakresie rejestracji domen w Polsce. Spośród 2,57 mln aktywnych nazw domen w rejestrze .pl, prawie 600 tys. (578 181) zarejestrowanych jest za pośrednictwem nazwa.pl. Ponad jedna trzecia (33,56%) nowo zarejestrowanych w 2017 roku domen jest obsługiwana przez tego rejestratora. Istotny jest również fakt, że od 2013 roku firma utrzymuje pierwszą pozycję w zakresie ilości obsługiwanych abonentów. Co czwarty (23,19%) wybiera nazwa.pl jako swojego rejestratora, a to przekłada się także na największą globalną ilość obsługiwanych domen. Nazwa.pl w tej kategorii posiada 22,44% udziału we wszystkich zarejestrowanych nazwach w domenie .pl.

 

Z raportem można zapoznać się na stronie NASK (https://www.dns.pl/NASK-raport-rynek-nazw-domeny-pl-2017.pdf).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przypominam firmie @nazwa.pl o zasadach tego forum, wedle których zamieszczanie informacji reklamowych na temat własnej firmy możliwe jest tylko w odpowiednim dziale, w istniejącym tam już wątku na temat nazwa.pl. Kolejne przewinienie móże wiązać się z zakazem pisania lub blokadą konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje sukcesu w tym zakresie, może warto go również podkreślić na polu 'niezależnego rankingu' https://top100.rootnode.pl/ poprzez wysłanie listy domen - jest odpowiedni formularz do tego przeznaczony  https://top100.rootnode.pl/contact ... 

 

...w chwili obecnej całkowita liczba domen w rankingu to 1 842 637, w tym 277 018  zarejestrowanych w nazwa.pl - jak widać jest tu wielkie pole do aktualizacji tej liczby z Państwa strony, co przełożyło by się na jeszcze bardziej rzetelną informacje związaną z ilością rejestracji domen z końcówką .pl.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o fakt, że więcej tu reklamy jednej firmy niż ogólna informacja dotyczącą rynku, stąd bardziej pasuje do newsów w tym wątku, niż do działu DOMENY... przez to robi się odpowiedni porządek na forum. 

 

ps. miło by było odnieść się do poruszonej przeze mnie kwestii, czy istnieje możliwość 'doładowania rankingu' informacjami z Państwa firmy?

 

image.thumb.png.f490f3c6ffb0b0f1504d91abca1634d2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nazwa.pl napisał:

W poście znajdują się jedynie dane pochodzące z obiektywnego raportu NASK, jak również link do materiału, z którego pochodzą. 


Nie zgadzam się z tą teorią, ponieważ w każdym zdaniu (oprócz pierwszego i ostatniego) z Waszej wypowiedzi pada nazwa Waszej firmy lub powiązanie z nią.

 • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 miesiąc temu...
Gość nazwa.pl

Amsterdam i Frankfurt to dwie nowe lokalizacje klastrów serwerów największego polskiego dostawcy usług hostingowych i rejestratora domen – spółki nazwa.pl. Data Center znajdują się w samym sercu globalnych punktów wymiany danych DE-CIX i AMS-IX, w których w każdej sekundzie przesyłane jest ponad 12 Terabitów danych (12 Tbitps). Klienci spółki zyskali bezpośrednie połączenie z największymi globalnymi operatorami Internetu. Po uruchomieniu nowych Data Center, dostępna moc infrastruktury spółki wzrośnie do 140 MW.

 

Więcej informacji: https://www.telix.pl/artykuly/newsy/2018/07/nazwa-pl-otwiera-data-center-w-sercu-globalnego-internetu/

 

Medale.png.d4e3c0318606a5ed294436e32e7eb1a9.png

 

 

Edycja: Post scalono z tematem zawierającym inne informacje od tego operatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ostrzeżenie już było, teraz nakładam fizyczne ograniczenie. Spamujcie sobie na własnym forum tymi "informacjami prasowymi", zamykajcie tematy żeby userzy nie mogli komentować jakości tych informacji, ale tutaj panują inne zasady.

Temat scalam do tematu z informacjami od operatorów.


Informacja dla użytkowników: Pracownicy nazwa.pl mają problem z publikowaniem informacji dotyczących swojej firmy w temacie w którym mogą to robić, zamiast tego spamują po całym forum, podczas gdy informacja zawarta w publikowanych "materiałach prasowych" nie jest w żaden sposób istotna dla branży.

 • Lubię 2
 • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...
Gość nazwa.pl

Darmowe certyfikaty SSL i HTTP/2 dla ponad 500 tyś domen w nazwa.pl!

 

Nazwa.pl jako pierwsza firma w Polsce, oferuje komercyjne certyfikaty SSL DV bez żadnych opłat dla wszystkich domen zarejestrowanych w nazwa.pl i obsługiwanych na serwerach DNS Anycast nazwa.pl, oraz wdrożyła na masową skalę w ramach swoich usług hostingowych nowoczesny protokół komunikacji HTTP/2, zwiększający nawet 10 - krotnie szybkość ładowania stron WWW. Ponieważ do jego działania przeglądarki internetowe, komunikujące się z serwerem, wymagają zastosowania certyfikatów SSL, nazwa.pl popularyzuję tą najnowszą technologię, rezygnując z pobierania opłat za certyfikaty SSL DV!

 

Dzięki certyfikatom SSL DV, które Klienci spółki otrzymają za darmo od nazwa.pl strony WWW Klientów spółki będą zawsze wyświetlane jako bezpieczne, nawet po zmianach, jakie z końcem miesiąca zapowiedzieli twórcy przeglądarek internetowych Google Chrome i Firefox. Wdrożenie certyfikatów SSL wraz z protokołem HTTP/2 sprawia, że strony WWW otwierają się szybciej, a przesyłane dane są zabezpieczone przed przypadkowymi osobami, które mogłyby próbować je przechwycić.

 

Specjaliści nazwa.pl przygotowali dla wszystkich użytkowników Internetu specjalną stronę informacyjną https://http2.nazwa.pl, na której można przekonać się o szybkości działania serwisów WWW.

 

 

Edytowane przez nazwa.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.