Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Backup - gotowe rozwiązania


Pawel_15

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tym postem rozpocząć dyskusję na temat gotowych rozwiązań backupów które oferują umieszczenie danych w szeroko pojętych chmurach i które posiadają agenta-klienta instalowanego na komputerze/smartfonie/tablecie dzięki któremu całość odbywa się w sposób zautomatyzowany i nie wymaga naszej ingerencji.

Jak wiadomo ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych którzy dopiero będą je robić :)

Przeglądając zasoby sieci w poszukiwaniu rozwiązania które byłoby i tanie i dobre bez wzajemnego wykluczania się znalazłem nieco ofert, z jednej korzystałem w okresie testowym jakiś czas temu i jeżeli nie znajdę nic lepszego to najprawdopodobniej będę korzystał nadal.

 

HomeBackup

 

Posiadają ofertę skierowaną zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych/domowych. Interesuje mnie rzecz jasna ta druga opcja. W najtańszej ofercie za 12,30 PLN mamy 1TB powierzchni na kopie dla jednego komputera i jednego urządzenia mobilnego (smartfon/tablet). Na komputerze instalujemy agenta który będzie odpowiedzialny za wykonywanie kopii zapasowych a całością sterujemy z panelu administracyjnego dostępnego przez przeglądarkę. Panel ten w moim odczuciu jest dość toporny i mało intuicyjny. Żeby zrozumieć dokładnie co chcemy zrobić trzeba poświęcić kilka dłuższych chwil co może nieco odrzucać. Sama oferta jednak jest dość atrakcyjna jeżeli chodzi o opcje, powierzchnię w stosunku do ceny. Całość oparta na rozwiązaniu Odin + Acronis. Nie znajdę nic lepszego to pewnie będę dalej korzystał przy czym moje zadowolenie znacznie by wzrosło w przypadku nowego/lepszego/innego panelu do zarządzania usługą.

 

Backup eXpert (nazwa.pl)

 

Za to w jaki sposób zostałem potraktowany na forum obok przez właściciela firmy mam focha i poza tym że nie polecę nikomu usług tej firmy to opiszę usługę w wersji bardzo skróconej. Prawie 100 PLN miesięcznie za 200GB powierzchni ma się całkowicie nijak do tego co oferuje Home.pl. Drogo i mało, tyle.

 

SafeCloud.pl

 

Oferta znaleziona w Google. 89 PLN netto za 100GB również ma się nijak do tego co oferuje Home.pl

 

iDrive

 

W darmowym pakiecie mamy 5GB powierzchni. Płatny oferuje 2TB powierzchni za $52 co daje w przeliczeniu na PLN na chwilę obecną 186 PLN za rok. Cena nawet atrakcyjna tylko zastanawia mnie jak wygląda z prędkością wysyłania danych. Interesuje mnie stworzenie jednorazowej kopii zapasowej całego HDD a następnie cykliczne tworzenie kopii różnicowych/przyrostowych które będą zapisywały poprzednie. Wysłanie 500GB danych nawet na względnie szybkim łączu 240/20 do USA może zająć nieco dłuższą chwilę. Niemniej oferta do bliższego poznania.

 

ownCloud

 

Darmowa aplikacja dzięki której możemy tworzyć backupy i trzymać je na własnym serwerze co niestety już generuje różne koszty w zależności od powierzchni i mocy danej maszyny. W tym wypadku utrzymanie całości jest na naszej głowie i w razie "ups" jedynym winnym jesteśmy osobiście my sami. Na pewno dobre rozwiązanie ale... :)

 

Jeżeli znacie inne rozwiązania oferujące to co HomeBackup i iDrive w rozsądnej cenie to wrzucajcie info tutaj. Pomijamy tutaj takie usługi jak Google Drive, OneDrive czy Dropbox. Ich przeznaczenie jest zdecydowanie inne, niemniej mogą służyć jako backup.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BackBlaze

 

Oferta wskazana przez @nrm który dwa posty wyżej chwalił usługę. Po przejrzeniu oferty poprosiłem o potwierdzenie czy to możliwe aby tego typu usługa kosztowała $5 miesięcznie. Jest to możliwe. Nielimitowana powierzchnia też jest możliwa aczkolwiek stawiam że po załadowaniu kilku TB nie będzie tak kolorowo. Potrzebuję ok. 500GB więc nie powinno być problemów. Usługę niebawem sprawdzę w ramach okresu testowego.

 

Carbonite

 

Znalazłem w necie jeszcze jeden serwis który oferuje usługi których szukam. Pakiet Basic z linii "for home" za $60 rocznie oferuje nielimitowaną przestrzeń (wiemy o co chodzi :) ) i dostęp przez mobilne apki. Oferta wygląda raczej zachęcająco i pewnie też wypróbuję w ramach okresu testowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksk => https://home.pl/homebackup

 

Pakiet 1TB daje 1 komputer i 1 telefon za 147,60 PLN,

Pakiet 1,5TB daje 3 komputery i 3 telefony 258,30 PLN,

Pakiet 2TB daje 5 komputerów i 5 telefonów 442,80,

 

Podczas okresu testowego prędkości wysyłania danych były max dla możliwości łącza (240/20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie BackBlaze. To "stara"firma, swoje już na rynku jest, nie jest to żaden krzak. Znana jest z tego, że sama buduje swoje pody (storage) i udostępnia tę technologię jako open source. A co roku publikują ciekawe raporty nt używanych dysków.

 

np: https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-failure-stats-q2-2017/

archiwum: https://www.backblaze.com/b2/hard-drive-test-data.html

 

Pod w wersji 6: https://www.backblaze.com/blog/open-source-data-storage-server/

 

blog-60-drives-ooh-aah.jpg

 

---

 

Jeżeli chodzi o samą usługę to backupowałem nią HDD w laptopie przez kilka lat. Bez problemów, Wygodne bo w tle ciągle leci przyrostowo.  Jedyny problem to było pierwsze pełne zgranie HDD - trwało chyba z dwa tygodnie.

 

Trzeba też mieć na uwadze, że to NIE FTP więc jak ktoś chce coś zgrywać i potem mieć natychmiast szybki dostęp to może być zawiedziony. W BB przez specjalny interfejs zaznaczasz co i z jakiego czasu chcesz zgrać i potem dostajesz maila, że jest gotowe do pobrania jako zip. Pewnie im więcej byś chciał na raz odzyskać wym więcej problemów to sprawi. Ale będzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też np. CrashPlan, ale ciężko mi polecić,  po tym jak powiedziałem sobie sprawdzam i chciałem odtworzyć dane... okazało się,  że są nie do odzyskania ... jakieś błędy wyskakiwały (nie pamiętam dokładnie), po jednym dniu walki z usługa i próbą odtworzenia informacji powiedziałem dziękuje... 

 

...skończyło się na razie na wykonywaniu kopii za pomocą desktopowego oprogramowania na lokalne dyski... przy danych do których muszę mieć non stop dostęp używam m.in. OneDrive i OneDrive for Bussines (oparty o sharepointa co ma swoje wady i zalety, choć ja widzę więcej wad) oraz pCloud - rewelacyjna usługa przechowywania danych w chmurze wprost od  europejskiej firmy (lokalizacja Szwajcara).

 

PCloud to dysk sieciowy, nie jest to więc typowy system do tworzenia kopii bezpieczeństwa... dostępny jest na różne systemy, w tym też na mobilne:

  • Windows, MacOs, Linux, 
  • Android, iOS, platforma Microsoftu
  • są też dostępne rozszerzenie do popularnych przeglądarek internetowych

https://www.pcloud.com/download-free-online-cloud-file-storage.html

 

Także jedno z wymagań związane z klientem na różne platformy i automatyzacji wykonywania 'kopii bezpieczeństwa' jest spełnione.

 

Można na kliencie desktopowym zdefiniować dowolne foldery do synchronizacji danych... ponadto należy pamiętać, że istnieje wersjonowanie, czyli nasza historia plików oraz opcja kosza.

 

Z ciekawostek należy nadmienić, że kilkoma kliknięciami można otworzyć sobie kopię danych platform społecznościowych np Facebook, Instagram and Picassa, a także kopie bezpieczeństwa GoogleDrive, DropBox, OneDrive - ustawiamy zadanie, a ono realizuje się w tle w pełni automatycznie.

 

sQ5ENFU.png

 

Do wszystkich plików mamy dostęp przez klienta webowego, jak również na desktopie mapowany jest dysk pCloud, więc dostęp do danych  wygląda tak jakbyśmy korzystali z lokalnego dysku - trzeba zauważyć, że nie ma tu ograniczeń na prędkość przesyłania danych. 

 

Aplikacja na smartfony pozwala automatycznie wykonywać kopie zdjęć i filmów bez potrzeby zaprzątania sobie głowy tym faktem, sama skanuje i wysyła pliki do naszego dysku. 

 

Istnieje możliwość skorzystania z szyfrowanego folderu na nasze dane. 

 

Bardzo fajna rzecz związana jest z pluginem do przeglądarek internetowych, bardzo łatwo możemy wskazać np. by na nasz dysk wysłane zostały znalezione pliki PDF, czy oznaczyć obrazy na stronach www, których kopie zrealizują się w tle. 

 

Jedną z funkcjonalności, z których najczęściej korzystam jest opcja udostępniania wybranych elementów - pliki/foldery ... przy udostępnianiu określamy poziom dostępu, czas trwania, ilość pobrań itp. - do tego otrzymujemy statystyki wykorzystania transferu, ilości pobrań itp. 
W przypadku udostępniania plików graficznych, czy dźwiękowych mamy do dyspozycji przeglądarkę zdjęć lub playera (można łatwo przygotować własne playlisty i odsłuchiwać je z Internetu przez np. stronę www).

 

GIxMKEr.png

 

UWBv2S8.png


Czasami pracuje z Klientami zdalnie, którzy mają problem z nowszymi technologiami i wysłanie materiałów jest bardzo utrudnione... w ramach pCloud mogę udostępnić webowy interfejs do przesyłania plików - Klient wchodzi pod podany adres URL i po prostu ładuje je wprost z własnego dysku - co jest dla niego ułatwieniem, a ja mam te pliki chwile później na wszystkich podłączonych urządzeniach wraz z powiadomieniem, jaki Klient i co wysłał. 

 

Usługa posiada API dla programistów, dzięki czemu można usługę zintegrować z własnymi rozwiązaniami- https://docs.pcloud.com/ 

 

Jedną z nowości jest możliwość 'hostowania własnej statycznej strony' - usługa non stop się rozwija, a niedawno wprowadzili plany LIFETIME (jednorazowa opłata na zawsze). 

 

Podsumowując pCloud.com polecam - jeden z najlepszych dysków sieciowych z jakimi pracuje/pracowałem. 

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ksk napisał:

Jakie prędkości przesyłu są do home ? 

Da się podpiąć więcej urządzeń ? Linuxa ? @home_pl spowiedź poproszę ;)

 

Cześć,

 

w zależności od wybranego planu abonamentowego możesz podpiąć  1 do 5 urządzeń w planach domowych https://home.pl/homebackup#dom do      no limit w planie dla firm https://home.pl/homebackup#firma - dotyczy to nie tylko komputerów czy smartfonów ale także serwerów. Również tych na Linuxie - wystarczy, że z poziomu panelu pobierzesz odpowiednią wersję agenta https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/instalacja-oprogramowania-homebackup-agent-kopii-zapasowej#3

 

Maksymalna pojemność na backup to 2 TB, przy czym oferujemy również plany o mniejszej przestrzeni. Transfer danych jest bardzo dobry, bo dane są utrzymywane i przesyłane do data center T-mobile (konkretnie do naszej serwerowni), więc z terenu PL nikt nie powinien mieć problemów z wysyłką sporej ilości danych. Jeżeli ktoś ma obawy o transfer to może go sprawdzić na http://beta.speedtest.net/. Wystarczy zmienić serwer testowy na home.pl (Warszawa) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Agent dla systemu Linux (64-bit, 285.45 MB)

 

System Linux z jądrem w wersjach od 2.4.20 do 3,16 i biblioteką glibc w wersji 2.3.2 lub nowszej,

Przed zainstalowaniem programu w systemie, który nie używa menedżera RPM Package Manager, takim jak Ubuntu, należy ręcznie zainstalować ten menedżer,

Co wy tam zapakowaliście? :D

Fajnie że to jest coś lokalnego ale praktycznie jest to nie używalne na desktopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się ładny ranking/tabelka z cenami. Sam szukam kilku tanich alternatyw.

 

Ja osobiście trzymam backup serwerów na kontach storage'owych, napisałem sobie kilka skrypcików w basku które współpracują w ISPConfig/DirectAdmin, pakują pliki, wysyłają przez ftp/scp. Jeśli chodzi o desktopy (głównie używam ubuntu/mint) no to google drive i dropbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie w tabelce można by zrobić jednak nie traktowałbym tego jako rankingu na zasadzie miejsca na podium i poza nim. Byłoby to zbyt tendencyjne moim zdaniem i nie oddawałoby stanu rzeczywistego - do jednej usługi mam PING taki, do drugiej mam inny. U kogoś innego sytuacja byłaby odwrotna. Można by się pokusić o jakąś średnią od kilkunastu osób i podawać tę wartość.

Ładną i kolorową tabelkę w .PDF mógłbym wygenerować. Jakie parametry powinny się znaleźć przy każdej z zestawionej usługi poza ceną, powierzchnią, lokalizacją, pingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiści ping średnio interesuje. Raczej chodziło o suche fakty:

Firma, cena za GB, lokalizacja serwerów, cena pakietów, aplikacje dedykowana, dostęp przez ftp... (tutaj można nawymyślać), firma wystawia rachunki w PL, dostęp przez www, powiadomienia mail jak zabraknie miejsca... itp.

 

Faktycznie "ranking" to złe określenie - miejsc raczej nie będzie, chodziło o zestawienie kilku dostawców. Ja najczęściej potrzebuje zwykłego storage do wrzucania kopi lub coś bardziej zaawansowanego do wymiany plików między wybranymi osobami - chmura plików.

Edytowane przez PrecelusMaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Bylo OwnCloud, ale nie bylo SeaFile. Obecnie tego uzywam i sprawdza sie calkiem fajnie. VPS storage jakis, nawet na 256MB RAM jedzie (z NGINX na przodzie i wykluczeniem apache). Cert z LE  zyje wlasnym zyciem. Jak na dlugoterminowy backup, to fajnie miec cos z wieksza iloscia miejsca. A jak na np. tymczasowa plikowanie lub sharowanie plikow z klientami, to VPS w tej firmie od marketingu z Krakowa co tak spiewa o VPS z NVMe (opcja za 5PLN i najwiekszy dysk jaki mozna brac) i przez roczek jest, a potem... a potem za to samo placic po 700PLN sie nie oplaca, wiec sie przeniesc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę odgrzeję temat ale nachodzi mnie jedna myśl. Wprowadziłem w firmie rozwiązanie QNapa z oprogramowaniem QSync które synchronizuje foldery pomiędzy użytkownikami.

Co sądzicie o zastosowaniu tego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych kont użytkowników? Wiąże się to z tworzeniem mnogiej ilości ustawień do synchronizowania pc-cloud-qnap co może być dosyć uciążliwe. Plusem w qsyncu jest to że jak użytkownikowi sądzie jednostka, instaluje mu na nowej qsynca, dodaje login i pass i sam zaciągnie z chmury jego wszystkie dokumenty które miał w wyznaczonych folderach.

 

Krótko mówiąc po za pierwszym przykładem potrzebuję dodać np. Moje Dokumenty + Pulpit u każdego użytkownika a reszta jego plików mnie nie obchodzi, czy opłaca się to upychać też na qnapie czy są lepsze rozwiązania? Czy może macie jakieś inne rozwiązania które się do tego nadają? 

 

Ciekaw jestem czego do takich kopii używacie.

Edytowane przez g00tec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z takiego rozwiązania zarówno prywatnie na QNAP'ie jak i zawodowo na Synology (CloudStation). Każdy użytkownik miał swoje konto i dostęp do konkretnego zasobu na NAS'ie. Ja generalnie jestem zadowolony z takich rozwiązań. Są bardzo proste w użyciu, także dla użytkownika końcowego.

 

Ale warto także robić backup samego NAS'a. Czy to do chmury, czy na zewnętrzny HDD. Niedawno miałem jednoczesny pad zarówno QNAP'a jak i HDD. W tej sytuacji nawet RAID nie miał szans pomóc. Pewnie sytuacja bardzo wyjątkowa, ale jednak może się zdarzyć.

 

Jeśli szukasz tego typu rozwiązania (synchronizacji), to chyba nic lepszego nie ma. Możesz oczywiście skorzystać np. z pCloud, ale przy kilku użytkownikach wyjdzie to drożej niż własny NAS. Niemniej w pCloud możesz sobie wybrać katalogi do synchronizacji. Może to być też pulpit czy moje dokumenty. Innymi słowy, może to być kilka katalogów, a nie tylko 1 główny. Od niedawna korzystam prywatnie z pCloud i jestem zadowolony.

 

Są inne rozwiązania, które mogę polecić, jak np. Livedrive, ale służą one czysto do backupu i odzyskiwania w razie potrzeby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie na odświeżenie tematu i przyznanie sobie - za tak wielki odkop - złotą, platynową oraz diamentową koparkę :) Grafiki mile widziane xD

Ale do rzeczy...

 

Minął dzień, mijają lata, dookoła tysiąc spraw ale udało się przetestować to i owo i wybrać usługę która wydaje się być dobrym wyborem.

W moim pierwszym poście poświęciłem więcej uwagi usługom od HomeBackup oraz iDrive. Reszta albo była i jest słaba w ofercie (czyt. droga i mało dająca w zamian) albo nie spełniała wymagań jakie stawiam przed taka usługą (czyt. owncloud który jest dobry, nawet bardzo ale nie jak idzie w backup kilka partycji + urządzenia mobilne).

Mam na uwadze nową ofertę jednej z firm ale z wiadomych względów nie skorzystam z niej i na temat jej działania się wypowiedzieć nie mogę. Ale wiem że maja nową ofertę :)

 

Na pierwszy ogień poszła usługa od Home. Oferta przystępna cenowo i sporo dająca w zamian. Gdyby nie jedno ale pewnie bym został na dłużej, niestety dwie rzeczy sprawiły że skorzystałem z usługi zza oceanu. Pierwsza rzecz to mega toporny w działaniu i nieintuicyjny (w moim odczuciu) panel do zarządzania czyli wpakowanie i oparcie tego wszystkiego na rozwiązaniu od Acronisa. Sam Acronis też w moim odczuciu szału nie robi, nie przypadł mi do gustu. Druga rzecz to brak powodzenia przy próbie odzyskania kopii smartfona. Zrobiłem kopię, po jakimś czasie telefon dostał ustawienia fabryczne, próba przywrócenia kopii nie powiodła się. Podziękowałem. Choć nie miałem w telefonie zbyt dużo to kopia wykonywała się zdecydowanie za długo. Kopia partycji z komputera robiła się jeszcze dłużej, zdecydowanie o wiele za długo. W teorii serwery w PL, płacę za lepsze łącze między innymi dla możliwości transferu większych ilości danych a szło wszystko bardzo opornie. Ale pomimo niepowodzenia i częściowego zrażenia się nie przekreślam na zawsze HomeBackup. Liczę że wymienicie Acronisa na własne autorskie rozwiązanie które będzie mniej toporne w działaniu a całość będzie działała na max możliwości łącza.

 

Parę dni temu wróciłem do tematu backupu dysku, od przygody z HomeBackup minęło nieco czasu. Wybór padł na iDrive.com chociaż bardziej skłaniałem się ku BackBlaze. Darmowa wersja z 5GB w tym pierwszym sprawiła że wybór padł właśnie na nich. Dzięki temu mogłem zrobić kilka próbnych kopii folderów z różną zawartością (PDF, DOCX, JPG, PSD, MP4 etc) i obserwować w jakim czasie pliki wylądują na backupie oraz czy dostęp do nich będzie łatwy, szybki i nie będzie wymagał pobierania dużej ilości danych żeby wykopać powiedzmy dwu stronnicowy PDF. Wszystkie próby zakończyły się powodzeniem, mam dostęp do każdego pojedynczego pliku i nie muszę pobierać ich więcej niż muszę. Możliwość przeglądania tak jak z poziomu Mój Komputer/Eksplorator Windows dodatkowo z podziałem na urządzenia czyli PC-Amelia > cała partycja D, obok cała E etc. Wersja na urządzenia mobilne prosta i intuicyjna, kopia danych w telefonie zrobiona w kilka minut gdzie mogę na szybko przeglądać dane w przeglądarce. Po stwierdzeniu że wszystko działa w dniu dzisiejszym wykupiłem za $52 rocznie wersję 2TB. Trochę szkoda że nie maja PayPala tylko bezpośrednio kartą (podobnie jak BackBlaze) i miałem nieco obaw czy nie będzie problemów ale okazało się że upgrade konta zakończył się powodzeniem a te $52 prawidłowo obciążyły moje konto.

Inną moja obawą były transfery do USA z poziomu badziewnego UPC ale na wersji darmowej miałem możliwości przekonania się że nie ma dramatu.

Mam nadzieję że dokonałem dobrego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 Jeżeli chodzi o homebackup to przeszedł on sporą aktualizację od ostatniego roku:

 

- w naszej ofercie znajdziesz już dedykowaną usługę Acronisa - Acronis Backup

- nowy panel jest bardziej przyjazny w użytkowaniu

- plany również są lepiej dostosowane do różnych potrzeb

 

Moim zdaniem - będę tutaj może nieobiektywny :) -  Acronis ma fajny atut w postaci uniwersalności w działaniu pod różne platformy, od iOS po Linuxa. Ja osobiście nie spotkałem się z problemami opisanymi przez Ciebie. Nawet ostatnio skorzystałem AB w celach prywatnych do backupu Windows 10 i mojego telefonu, wszystko działało bardzo dobrze i przywrócenie danych nie było wyzwaniem.

 

Dodam jeszcze, że w ofercie home.pl jak i homecloud znajdziecie nieco inne plany i ceny tej usługi, które wynikają po prostu z nieco innej grupy docelowej obu serwisów:

https://home.pl/acronis-backup/ - tutaj oferujemy przestrzeń minimum 100 GB

https://homecloud.pl/uslugi/acronis-backup/ - tutaj oferujemy plany od 25 GB wzwyż

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@home_pl Zerkam właśnie na oferty z obu linków i widzę że są one napisane całkiem od nowa. Jak testowałem u Was usługę to miałem w ofercie 1,5TB za 12,30 PLN miesięcznie. Teraz widzę że ceny poszły nieco w górę ale zapewne jakość również poszła w górę :) Jak napisałem w poprzednim poście - pomimo kilku zgrzytów nie przekreślam Was i - obiecać nie mogę - może kiedyś wrócę :)

 

@mariaczi W kwestii szyfrowania danych zdaję się na aplikację-klienta iDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 1,5 TB za 12,30 zł było w promocji i to mocno "podprogowej" ;) Obecne ceny są bardzo adekwatne do możliwości oraz samego rynku, ale takie 100 GB za 16,30 zł/mc, którym robisz kopie wielu rzeczy naraz to nie jest moim zdaniem wygórowana cena. Tym bardziej, że nie masz tu limitu urządzeń, jakie możesz podłączyć do usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.