Skocz do zawartości

KleineMau5

Użytkownicy
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KleineMau5

  1. @nnd.newbie dzięki serdeczne za cenne informacje. Rzeczywiście jest tak jak piszesz, że przy próbie pobrania pliku przez SFTP jest on oznaczany do odblokowania. W tym momencie chęć pobrania wybranych plików czy katalogów będzie znacznie prostsza niż przekopywanie się przez gąszcz stron. No ale tego nawet support OVH nie wiedział Przeglądałem online.net C14, ale w moim przypadku OVH wychodzi taniej. Mnie głównie zależy na długoterminowym przechowywaniu danych. Pobieranie ma następować tylko w przypadku utraty danych na innym nośniku. Tak więc głównie ma to być archiwum, do którego będą tylko dorzucane nowe dane, aby móc je odzyskać w razie awarii innego nośnika. Jeszcze raz dzięki za pomoc
  2. @patrys mam już potwierdzenie od OVH, że odblokowanie plików może nastąpić przez panel klienta lub przez właśnie Swift od Openstack. Więc wychodzi na to, że są tylko te dwie możliwości.
  3. Przejrzałem sobie dokumentację API Swift w OVH. Z tego co widzę, to opiera się to o CLI. Ja do uploadu czy tworzenia katalogów używam Filezilla po protokole SFTP oczywiście. I to rozwiązanie w sumie mi odpowiada. Pobieranie danych tą drogą, też jest możliwe - po odblokowaniu oczywiście. Tylko dalej widzę problem z ewentualnym odblokowaniem takiej ilości plików/katalogów Chyba, że OVH czegoś nie napisało o API Swift, w kwestii odblokowania? Albo może zadam pytanie inaczej. Czy istnieje możliwość odblokowania plików/katalogów w inny sposób niż z poziomu panelu klienta?
  4. Korzystałem z takiego rozwiązania zarówno prywatnie na QNAP'ie jak i zawodowo na Synology (CloudStation). Każdy użytkownik miał swoje konto i dostęp do konkretnego zasobu na NAS'ie. Ja generalnie jestem zadowolony z takich rozwiązań. Są bardzo proste w użyciu, także dla użytkownika końcowego. Ale warto także robić backup samego NAS'a. Czy to do chmury, czy na zewnętrzny HDD. Niedawno miałem jednoczesny pad zarówno QNAP'a jak i HDD. W tej sytuacji nawet RAID nie miał szans pomóc. Pewnie sytuacja bardzo wyjątkowa, ale jednak może się zdarzyć. Jeśli szukasz tego typu rozwiązania (synchronizacji), to chyba nic lepszego nie ma. Możesz oczywiście skorzystać np. z pCloud, ale przy kilku użytkownikach wyjdzie to drożej niż własny NAS. Niemniej w pCloud możesz sobie wybrać katalogi do synchronizacji. Może to być też pulpit czy moje dokumenty. Innymi słowy, może to być kilka katalogów, a nie tylko 1 główny. Od niedawna korzystam prywatnie z pCloud i jestem zadowolony. Są inne rozwiązania, które mogę polecić, jak np. Livedrive, ale służą one czysto do backupu i odzyskiwania w razie potrzeby.
  5. Jestem w trakcie testów usługi OVH Cloud Archive. Zasadniczo wygląda to całkiem fajnie. Cena chyba najlepsza jeśli chodzi o tego typu rozwiązania do backupu. Czy ktoś z Was korzystał z tego rozwiązania? Zastanawiam się jak najlepiej posegregować pliki/katalogi, aby w przyszłości łatwo można było je przywrócić, w razie potrzeby. Z tego co wiem na chwilę obecną, to każdy folder czy plik należy pojedynczo odblokować, aby móc go pobrać. Dodatkowo też, wygląda na to, że pliki powyżej 256MB są dzielone na części (przy testach, plik 1GB został podzielony na kawałki po 256MB każdy). Więc gdy chcemy odblokować plik 1GB, wówczas musimy odblokować 4 części. Teraz sytuacja hipotetyczna. Mamy kilka TB danych, co wygenerowało kilka tysięcy plików. Dodatkowo pliki większe niż 256MB zostały podzielone na części. Wówczas gdybyśmy chcieli np. odblokować wszystkie pliki, ponieważ zaszła taka potrzeby, musielibyśmy przeklikać kilkanaście tysięcy razy funkcję "Odblokuj". Wiadomo, że zajęłoby to sporo czasu. Z innej strony, gdybyśmy chcieli odblokować konkretne dane, brak wyszukiwarki spowodowałby to, że musielibyśmy się przekopać przez dość sporo stron. Macie jakieś pomysły, jak zapisywać pliki, aby później łatwo było je odblokować? Jak na razie jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to spakowanie danych do ZIP'ów. Trochę by to ograniczyło ilość plików, choć nadal nie byłoby to idealne rozwiązanie. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Oczywiście napisałem też w tej sprawie do OVH, ale ponieważ support niestety nie pracuje 24h, to trochę to potrwa. Dodam także, że nie zależy mi na odblokowywaniu danych co chwilę. One mają sobie spokojnie leżeć i zostać odblokowane jedynie w razie utraty danych na innych nośnikach. Niemniej, trochę mnie przeraża ewentualna ilość czynności do wykonania .
  6. @patrys absolutnie nie zamierzam zmieniać dla kont które już posiadam Rozglądam się tylko, czy nie ma jakiejś alternatywy, np. w postaci tańszych kont, ale z mniejszą pojemnością niż w OVH. Co może by się przydało do nowych i małych projektów. Bezpośrednio Office365 wyszłoby drożej niż w OVH, więc odpada
  7. Od dłuższego czasu korzystam z poczty Exchange 2016 w OVH i generalnie jestem bardzo zadowolony. Usługa działa bez zarzutu. Bardzo podoba mi się klient poczty dostępny z poziomu WWW (Outlook Web App). Niebawem będę miał dwa nowe projekty i zastanawiam się czy są jeszcze inne firmy, które oferują ten sam produkt ale np. w innych pojemnościach. Znacie może takie firmy? Oczywiście w grę wchodzi tylko Exchange z dostępem przez OWA.
  8. Dziękuje wszystkim za przesłane propozycje . Z pewnością wszystkie rozważę .
  9. Szukam hostingu dla 2 stron opartych na Wordpressie. Będą to nowe strony, więc ruch na początku będzie niewielki. Podobnie zresztą jak ilość danych. W szczególności zależy mi na tym, aby hosting był szybki oraz z dobrym supportem (w razie potrzeby oczywiście). Płatność miesięczna. Mile widziany DirectAdmin, ale nie jest to konieczność. Co myślicie np. o Zenbox czy Hetzner? Zapewne zdecydowałbym się na OVH, gdyby nie fakt, że wymagana jest płatność za rok z góry.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.