Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

Też zwróciłem na to dzisiaj uwagę. Skasowali wszystkie negatywne opinie, pozostawiając troszkę dla niepoznaki. Z kilkuset opinii zostało całe kilkanaście pozytywów i odrobina negatywów, reszta kosz bo same nie pochlebstwa. Temat o rootnode poleciał w stronach do opinii. Kasowanie postów, ostrzeżenia, jedynie reklama nazwy. To forum się nie nadaje do żadnej dyskusji. Myślę, że to był ich cel. Zniszczyć jedyne źródło rozmów o hostingu na polskim rynku. Nie szybko odrodzi się nowe, a tym samym, niewtajemniczonym szybko nie przemówisz do rozumu o np. nazwie.

Czekać, aż to poleci:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/57427-szukam-konto-reseller-dla-kilkunastu-stron/#entry492230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież cała wiara się tutaj hurtem wytransferowała :) Na WHT się kompletnie nic nie dzieje, kilka postów na dobę i może z jeden temat. To forum rozkręciło się dzięki użytkownikom w zaledwie kilka godzin, teraz tylko czekać aż każdy szukający opinii czy dokonujący wyboru firmy trafił w pierwszej kolejności tutaj. Kolejna sprawa to danie cynku na forach supportów różnych skryptów takich jak Joomla, MyBB, WordPress, phpBB etc że jest takie forum i żeby w razie pytań wpadali tutaj i pytali - nikt ich za pytanie czy wyrażenie opinii nie wyrzuci stąd chyba że spam czy szeptanka. Wtedy to wiadomo że jest out :)

 

Nie rozumiem i pewnie tego nie zrozumiem. I się nie dowiem. Jak można było kupić największe forum dotyczące tematu hostingu w kraju za grubą kasę i doprowadzić je do upadku. Reklamy pewnie mają własne (AdBlock mi wszystkie wycina więc nie wiem czy są innych firm), kliknięć mało, ludzi mało, ruch na forum zerowy... To nie jest działanie na szkodę spółki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pawel_15 napisał:

Ale przecież cała wiara się tutaj hurtem wytransferowała :) Na WHT się kompletnie nic nie dzieje, kilka postów na dobę i może z jeden temat. To forum rozkręciło się dzięki użytkownikom w zaledwie kilka godzin, teraz tylko czekać aż każdy szukający opinii czy dokonujący wyboru firmy trafił w pierwszej kolejności tutaj. Kolejna sprawa to danie cynku na forach supportów różnych skryptów takich jak Joomla, MyBB, WordPress, phpBB etc że jest takie forum i żeby w razie pytań wpadali tutaj i pytali - nikt ich za pytanie czy wyrażenie opinii nie wyrzuci stąd chyba że spam czy szeptanka. Wtedy to wiadomo że jest out :)

 

Nie rozumiem i pewnie tego nie zrozumiem. I się nie dowiem. Jak można było kupić największe forum dotyczące tematu hostingu w kraju za grubą kasę i doprowadzić je do upadku. Reklamy pewnie mają własne (AdBlock mi wszystkie wycina więc nie wiem czy są innych firm), kliknięć mało, ludzi mało, ruch na forum zerowy... To nie jest działanie na szkodę spółki?

Zanim to forum zyska taką popularność jak WHT, dla osób innych niż tych świadomych którzy się przenieśli, trochę to zajmie. Ruchu też nie ma tu jeszcze jakiegoś wielkiego poza starą gwardią.

 

Tak jak mówiłem, ja zakładam, że nazwa kupiła forum nie po to, by się reklamować (po co na forum osób świadomych z doskokiem tych mniej?), a właśnie po to, by rozsadzić siedlisko negatywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - po kilku latach przerwy chciałbym wrócić do tematu programowania (prostych aplikacji w jednym okienku :) ) w trybie graficznym. Pamiętam że lata temu do wyboru był Delphi i C++ Builder do których na Helionie było pełno książek jak się nauczyć programowania nie mając o tym zielonego pojęcia :)

Chcąc pobrać darmowe wersje tych edytorów natrafiłem na pewne trudności wynikające z tego że oba programy zostały wydane około 10 lat temu i są albo niedostępne do pobrania albo na W7 nie chcą działać. Technika programowania na pewno od 2007 roku poszła w górę więc pisanie "po staremu" też się wydaje słabe chociaż pewne rzeczy się nie zmieniły.

Kupować super zaawansowanych programów nie chcę - podczas kompilacji wyskoczy mi błąd, edytor poleci z dysku a płyta za okno. Szkoda kasy.

Potrzebowałbym jakieś darmowe proste rozwiązania które można wyklikać metodą drag&drop i trochę kodu dopisać. I żeby było dostępne pomoce w formie książek czy jakichś płatnych plików PDF koniecznie w rodzimym języku.

Mastehem kodu nie zamierzam być, chcę wrócić po kilku latach do tematu i może uda mi się stworzyć jakiś prosty program który po kliknięciu A wyświetli B.

Rodzime fora też możecie polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawel_15 napisał:

Z innej beczki - po kilku latach przerwy chciałbym wrócić do tematu programowania (prostych aplikacji w jednym okienku :) ) w trybie graficznym. Pamiętam że lata temu do wyboru był Delphi i C++ Builder do których na Helionie było pełno książek jak się nauczyć programowania nie mając o tym zielonego pojęcia :)

Chcąc pobrać darmowe wersje tych edytorów natrafiłem na pewne trudności wynikające z tego że oba programy zostały wydane około 10 lat temu i są albo niedostępne do pobrania albo na W7 nie chcą działać. Technika programowania na pewno od 2007 roku poszła w górę więc pisanie "po staremu" też się wydaje słabe chociaż pewne rzeczy się nie zmieniły.

Kupować super zaawansowanych programów nie chcę - podczas kompilacji wyskoczy mi błąd, edytor poleci z dysku a płyta za okno. Szkoda kasy.

Potrzebowałbym jakieś darmowe proste rozwiązania które można wyklikać metodą drag&drop i trochę kodu dopisać. I żeby było dostępne pomoce w formie książek czy jakichś płatnych plików PDF koniecznie w rodzimym języku.

Mastehem kodu nie zamierzam być, chcę wrócić po kilku latach do tematu i może uda mi się stworzyć jakiś prosty program który po kliknięciu A wyświetli B.

Rodzime fora też możecie polecić :)

Ja powiem szczerze, że trochę już archaicznie podchodzisz :D Spróbuj .NET C# (wraz z kombajnem o nazwie Visual Studio 2017) :D Ja tam bez znajomości C# szybko zrobiłem w miarę responsywną aplikację (przy technologii WPF).

 

Zawsze jeszcze masz JAVA, Python+QT, czy tonę innych możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, otlet napisał:

Ja powiem szczerze, że trochę już archaicznie podchodzisz :D Spróbuj .NET C# (wraz z kombajnem o nazwie Visual Studio 2017) :D Ja tam bez znajomości C# szybko zrobiłem w miarę responsywną aplikację (przy technologii WPF).

 

Zawsze jeszcze masz JAVA, Python+QT, czy tonę innych możliwości :D

Wiem że archaicznie :) Bazuję na tym co znam i na czym kiedyś pracowałem. Pierwszy kontakt z programowaniem to był MS Visual Basic 6 który był opisany i dołączony do kiedyś dobrej gazety Komputer Świat. Potem były próby z VB w Excelu i inne takie :)

 

Zainteresował mnie ten Lazarus - IDE. Mając po tylu latach przerwy znikome pojęcie co było co to jakie książki/poradniki/tutoriale będą pod ten program? Chyba że można tworząc nowy projekt wybrać konkretnie w jakim języku ma być pisane to wtedy nie będzie chyba problemu :)

 

Pod skromne i proste aplikacje okienkowe jaki język programowania byłby dla zielonego lepszy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale .NET C# to w Lazarusie mam pisać czy w czymś innym? Nie widzę tam nigdzie w wyborze języka C czy NET. Naprawdę jestem w tym zupełnie zielony, programy które znałem są dziś archaiczne a nowych nie ogarniam :) Musisz pisać do mnie powoli i najlepiej drukowanymi literami krok po kroku, wtedy zrozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi 5 działa normalnie na Windows 7, podejrzewam że z nowszymi wersjami też nie powinno być większych problemów.

 

Jeśli preferujesz Pascala/Delphi, to z aktualnych darmowych wersji masz do wyboru Lazarusa/CodeTyphon lub Delphi 10.x Starter. CodeTyphon to w zasadzie Lazarus na sterydach, z całą masą wbudowanych komponentów które w Lazarusie trzeba samemu dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń mogę Wam jedynie powiedzieć, że Google jest inteligentniejsze, niż myślicie. Potrafi między innymi inteligentnie analizować aktywność na dynamicznych forach internetowych w oparciu nawet o silnik, o które są oparte. Biorąc pod uwagę, że zarówno WHT, jak i Rootnode korzystają z pokrewnego silnika (bo wersjami się różnią) - IPB, podobne są zasady SEO implementowane w dwóch wersjach.

 

Forum, które ma mniej contentu, ale za to dynamiczniej się rozwija - ma większy przyrost nowej zawartości, będzie podbijane stopniowo w wynikach wyszukiwania. Liczy się między innymi tworzenie jak największej ilości treści, na które jest największe zapotrzebowanie.

 

Potwierdziłem to na bazie własnych projektów. Zawężając do jednej branży, dynamicznie rozwijające się forum z nową treścią (na które jest aktualne zapotrzebowanie) przebije bez problemu "starego wyjadacza", zapewne z masą śmieciowego, nieaktualnego już contentu.

 

Także - nadzieja tli się w niebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wht cenzury ciąg dalszy.

Moderator TTL vel Irek kasuje niewygodne posty, własne poprawia po wytknięciu braku logiki w jego własnej wypowiedzi...

A jeszcze jakiś czas temu odgrażał się, że moderacja to nie zabawa dla niego:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/31787-mzone-vs-mods/?p=265174

image.thumb.png.bbe67582cd2979c8157856349a87a239.png

 

I wersja z cache'u, gdyby magicznie temat poleciał do kosza:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Wxg1LOfUp7gJ:www.webhostingtalk.pl/topic/31787-mzone-vs-mods/+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, behemoth napisał:

 

Moderator TTL vel Irek kasuje niewygodne posty, własne poprawia po wytknięciu braku logiki w jego własnej wypowiedzi...


Mówisz o tym temacie na temat mintshost, gdzie najpierw z uporem maniaka twierdził, że firmy hostingowe "zwykle nie dają okresu testowego", potem kilka tematów ciągnął bezsensowną dyskusję na zasadzie "nie mam nic więcej do powiedzenia", a potem usadził posty tych co pisali mu że wypisuje jakieś kocopoły i zmienił swój post na niezawierający tej bezpodstawnej "opinii"? 

Praktyka pokazuje, że nie on jedyny na tamtym forum w momencie przegrania "bitwy" kasuje wypowiedzi innych, a swoje posty zmienia tak, by nabrały innego znaczenia.

 

Przynajmniej pokazuje to kto jest pewien tego co pisze, a kto pisze żeby pisać, a potem zmienić zdanie i ukarać tych którzy sie z nim nie godzili (vide ostatni temat z SSLami gdzie także z niewyjaśnionego dotąd powodu upierał się że certyfikaty bez gwarancji są do d...).

---

Skoro tacy ludzie sprawują władzę to niestety ja nie wróżę dobrze - ani temu miejscu, ani tym ludziom.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być precyzyjnym, twierdził, że dobre firmy nie dają okresu testowego.

Gdy odniosłem się do tej wierutnej bzdury, najpierw odpisał na mój post, później skasował moje i swoje posty, a ten, do którego się odnosiłem został skasowany.

Z resztą pokaz podejścia do wielu spraw można też zaobserwować w podlinkowanym przeze mnie temacie.

 

I masz rację, swoją wiedzę na temat certyfikatów również skasował. Niestety, wuhate to równia pochyła, zbliżająca się do poziomu 0 coraz szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.