Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Gdzie trzymacie domeny?


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

Ale uczepiliscie się... Większość firm podaje cenę netto.  Seohost, ovh, aftermarket, dhosting i inne. Nadal oferta seohost jest tańsza aniżeli ovh. I na dodatek trzymam domeny w Polskiej firmie. Wyraźnie w cenniku seohost jak i ovh jest podane że są to cenny netto. 

 

Czyli seohost przedłużenie 49.45 zł, a ovh 49.98 zł. 

 

I właśnie wśród hostingu to cenny netto są podawane na stronie, a nie ceny brutto. Mniejszość jest odwrotna. Dopiero w panelu otrzymujesz cenę końcowa. Przykłady? 

Dhosting.pl

Progreso.pl

Home.pl

Linuxpl.com

Ovh.pl dla domen

Lh.pl

Hostinghouse.pl

Hekko.pl (trzeba klikać by zmienić na ceny brutto)

Netbomb.pl - na samym dole jest napisane "pokaż ceny brutto"

 

 

I bardziej nieliczni mają podane ceny brutto na stronie. 

Webh.pl

Nazwa.pl (nie wszystko)

Mydevil.net

Zenbox.pl

Neteasy.pl

 

 

I tak można by wymieniać. Ja podałem firmy co znam na szybko bez szukania. Większość ma ceny netto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to forum nie jest głównie dla firm a dla zwykłych prywatnych osób skierowana gdzie takie rzeczy umieszczane są a dla nich netto nic nie mówi a właśnie patrzą wyłącznie na brutto. Firmy podają różne ceny zależnie w jaki sektor uderzają w głównej mierze lub z przyjętą polityką.

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, Mikixd napisał:

Gnum.pl przy 100 domenach 34.99 netto a w detalu 39.57 netto za domenę .pl

Wole zapłacić 10 zł więcej ale mieć pewność ,że moja domena zostanie przedłużona ...niestety znam historie w roli głównej z Gnum gdzie ludzie potracili swoje domeny "dzięki" tej firmie.

 

  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafiki napisał:

Wole zapłacić 10 zł więcej ale mieć pewność ,że moja domena zostanie przedłużona ...niestety znam historie w roli głównej z Gnum gdzie ludzie potracili swoje domeny "dzięki" tej firmie.

 

 

Podasz jakiekolwiek źródło? Po takiej sytuacji NASK by im wypowiedział umowę natychmiastowo, więc wątpię że taka sytuacja miała miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sempre napisał:

 

Podasz jakiekolwiek źródło? Po takiej sytuacji NASK by im wypowiedział umowę natychmiastowo, więc wątpię że taka sytuacja miała miejsce.

Ja na szczęście nie miałem takiej sytuacji ale kontakt z supportem był tragiczny. Nie warto oszczędzać tych kilka zł na domenie kosztem nerwów ;) Ja domeny trzymam w seohost.pl i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sempre napisał:

 

Podasz jakiekolwiek źródło? Po takiej sytuacji NASK by im wypowiedział umowę natychmiastowo, więc wątpię że taka sytuacja miała miejsce.


Na pewnym niegdyś popularnym forum hostingowym było kilka ostrzeżeń na temat tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były w przeszłości okresy, że - z powodów technicznych - nie było kontaktu mailowego z obsługą Gnum, poczta nie dochodziła. Jeśli więc ktoś miał nieprzewidzianą sytuację wymagającą kontaktu z obsługą, mogło się zdarzyć, że nie uzyskał pomocy na czas. Panel zarządzania domenami Gnum zawierał pewne błędy, więc sytuacje wymagające interwencji obsługi mogły się zdarzać. Często też nie wychodziły z Gnum żadne automatyczne maile, np. te przypominające o zbliżaniu się terminu wygasania domeny, trzeba było więc samemu tego pilnować, jeśli ktoś zdawał się wyłącznie na automatyczne przypomnienia, mógł się srogo zawieść. Jeśli jednak ktoś te niedogodności akceptował w zamian za niską cenę przedłużenia domen, to dla wyrozumiałych osób była to pewna alternatywa dla innych rejestratorów.

 

Na uwagę w Gnum zasługuje szczególnie oferta domen .pl IDN, gdyż większość rejestratorów nie ma żadnych obniżonych cenników dla tych domen, a Gnum jest jednym z nielicznych, który ceny domen .pl IDN ma niższe. Domeny "zwykłe" (nie-IDN) .pl, patrząc na ceny detaliczne przedłużeń, plasują Gnum od kilku lat na pierwszym miejscu, ale że różnica do miejsca drugiego i trzeciego jest niewielka, czynnikiem decydującym dla klientów będzie chyba zaufanie, które Gnum próbuje zdobyć (odzyskać).

 

Zaangażowania i dobrej woli w prowadzeniu rzetelnego biznesu właścicielowi nie brakuje, pomimo wspominanych wyżej przeze mnie problemów technicznych w przeszłości. W ostatnim czasie pojawił się nowy panel zarządzania, mam nadzieję, że pozbawiony wad technicznych swojego poprzednika, właściciel stara się i próbuje odbudować zaufanie klientów do swojej firmy. Obniżono też cenę przedłużenia .pl o kilkadziesiąt groszy (mówię o cenniku detalicznym, cenników hurtowych różnych firm nigdy nie porównywałem).

 

 

// Nie jestem powiązany z firmą w żaden sposób inny niż to, że jestem od kilku lat klientem. Staram się obiektywnie oceniać i tę i każdą inną firmę.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszelkie spostrzeżenia i opinie - nawet te negatywne.

Wprowadzając nowy serwis gnum.pl zadbaliśmy również o profesjonalne wsparcie techniczne czego bez wątpienie brakowało.

W chwili obecnej żaden problem nie zostanie bez odpowiedzi i mimo negatywnych opinie, które otrzymaliśmy postaramy się odbudować 

pełne zaufanie u obecnych i nowych klientów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2019 o 12:20, Gnum.pl napisał:

Dziękuje za wszelkie spostrzeżenia i opinie - nawet te negatywne.

Wprowadzając nowy serwis gnum.pl zadbaliśmy również o profesjonalne wsparcie techniczne czego bez wątpienie brakowało.

W chwili obecnej żaden problem nie zostanie bez odpowiedzi i mimo negatywnych opinie, które otrzymaliśmy postaramy się odbudować 

pełne zaufanie u obecnych i nowych klientów. 

 


Wkradł się u Was mały błąd :)

 

2DeqmWY.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.07.2019 o 18:35, darekm napisał:

oficjalny cennik   nask  dla partnerów   https://www.dns.pl/cennik_dla_rejestratorow  ciekawe kto dokłada do tego interesu

 

 

http://prntscr.com/oj0d9g   i tu pusto 

 

Nie rozumiem problemu, który stwarzasz. Czy to źle, że możesz odnowić domenę od 34.99 zł netto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gnum.pl napisał:

 

Nie rozumiem problemu, który stwarzasz. Czy to źle, że możesz odnowić domenę od 34.99 zł netto?

 to kto dokłada do tego interesu jesli w NASK płacisz 40zl   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.