Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Konto VPS lub serwer dedykowany zarządzany


visera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Wraz z nadejściem Nowego Roku postanowiłem zrobić nieco restrukturyzacji kosztów, które wydaje na usługi hostingowe. Posiadam serwer dedykowany w firmie dhosting o następujących parametrach (cytat otrzymanej wiadomości z dHosting):

 

Cytat

 

Podaję parametry usługi: Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2690 v2 @ 3.00GHz CPU: 9,6GHz (4rdzenie x2.4GHz), RAM - 8GB, HDD 210 GB SSD.
 
Patrząc na statystyki wykorzystania zasobów za ostatni miesiąc, w wypadku CPU zwykle było ono niższe niż 1,6 GHz, zdarzały się jednak skoki do ok. 2 GHz, a także skoki w okolice 3 GHz (np. ok. 3,6 GHz). W wypadku RAM-u wykorzystanie pamięci oscylowało w granicach kilku MB. Wykorzystanie dysku wynosi obecnie 106 GB.

 

 

Klientem w dHosting jestem od 2010r, serwer generalnie działał w sposób zadowalający, gdzie dawał sobie radę z ruchem około 800k UU/miesiąc - 1M UU/miesiąc. Od kilku lat ruch zmalał, dzisiaj moje fora obsługują łącznie około 220 k UU/miesiąc.

 

Fora są na skrypcie IPB, dodatkowo na serwerze jest zainstalowanych 14 blogów na WordPress.

 

Szukam dostawcy usług hostingowych, który:

 - zapewni pełną konfiguracje konta oraz migrację usług z dhosting do siebie

 

Zrobiłem sobie wstępny research, wysyłając zapytania do firm. Póki co, chyba najbardziej jestem zainteresowany firmą LH, bardzo proszę Was o zdanie czy to dobry wybór. Nie znam się w ogóle na rynku hostingowym, nie jestem w stanie sam skonfigurować serwera. Szukam czegoś z panelem (coś jak dPanel lub pokrewne)

 

Dostałem też rekomendacje hostingu w webh. Wiem, że mają oni do czynienia z tymi forami, radzą sobie. Opinie o nich są również bardzo dobre 

 

Bardzo dziękuje Wam za poświęcony czas i wszystkie sugestie, uwagi, odpowiedzi.

Edytowane przez visera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie,  teraz mam dedykowany serwer indywidualny, ale tak jak wspominałem ruch zdecydowanie mniejszy. Interesuje mnie usługa, na których będą działały fora i wordpressy równie płynnie jak teraz.  Czegoś, co będzie pracowało w taki sposób, że jedyną moją interakcją z firmą hostingową będzie opłacenie faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie się z dedyka na shared zawsze jest obarczone pewnym ryzykiem - bo nikt nie przewidzi jak się zachowa aplikacja na hostingu współdzielonym.

 

Teoretycznie można wybrać taki hosting, który ma możliwość zwiększenia RAM/procesora/procesów (w sensie dokupienia do zwykłego hostingu", ale jednak wtedy trzeba potestować na ile działa to wystarczająco stabilnie - zależnie od rozkładu wejść na stronie, optymalizacji samego kodu i do tego dobrać wymagania procesora i RAM itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Juvenito napisał(a):

Doprecyzuj do jakiej kwoty szukasz/ile obecnie wydajesz 🙂

Dziękuje za poświęcony czas i odpowiedź. Tak jak wspominałem nie znam się na cenach i usługach hostingowych. Obecnie płacę 735 zł brutto/miesiąc. Chciałbym zejść z kwotą do poziomu 300-500 zł brutto/miesiąc (takie otrzymałem odpowiedzi na zapytania)

 

 

12 minut temu, Juvenito napisał(a):

Doprecyzuj do jakiej kwoty szukasz/ile obecnie wydajesz 🙂

Z webh mam propozycję: 

 

https://order.webh.pro/kvm-pro/1///4/8/100  + Administracja  + IPS manager PRO 50 domen + dokupiłbym dodatkowy adres IP

 

Natomiast z LH 

CloudServer 4C8G + dopłata za 150GB + adres IP

Edytowane przez visera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić vps z oferty https://sferahost.pl/cart.php?a=confproduct&i=1

 

Koszt 250 zł netto rocznie 

Napisz do nich na pewno ci pomogą z przenosinami pewnie coś za to skasują ale i tak się będzie opłacać. Panel możesz zainstalować darmowy ispconfing bez limitu domen. 

 

Parametry serwera VPS

Pojemność dyskowa - 100 GB HDD
Transfer - bez limitu
Pamięć RAM - 8 GB
Przestrzeń SWAP - 2048 MB
Ilość vCPU - 4
Adres IPv6 - tak
Adres IPv4 - tak
Dostępne systemy operacyjne - Debian, CentOS, Fedora, Ubuntu i inne
SLA - 24 godziny
Dostęp ROOT - tak
Wirtualizacja - KVM
Panel - SolusVM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gryzli napisał(a):

Panel możesz zainstalować darmowy ispconfing bez limitu domen. 

I w razie problemu zostać z ręką w nocniku 🤨 Bez znajomości administracji lub admina pod parą VPS IMHO nie jest dobrym wyborem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mion napisał(a):

I w razie problemu zostać z ręką w nocniku 🤨 Bez znajomości administracji lub admina pod parą VPS IMHO nie jest dobrym wyborem.

Właściciel tej firmy pomaga w administracji za 70zl za godzinę Netto więc jakieś wsparcie z tej firmy jest jeżeli by się coś zepsuło. 

Edytowane przez Gryzli
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tez spojrzeć na naszą ofertę:

 

https://hostmark.pl/vps-z-administracja/

Jest to vps z administracją, panelem directadmin i litespeed w standardzie.

Migrację z dhosting wykonamy bezpłatnie.

Jeżeli masz dodatkowe pytania to pisz na [email protected] - chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również ofertę  Hostido i Ich najwyższy pakiet: https://hostido.pl/hosting-www > https://hostido.pl/migracja
Liczba rdzeni procesora: 4

Pamięć RAM:  8 GB
W atrakcyjnej cenie: 249 zł / rok
----
I nie nie ma lipy w tym co sami  deklarują:
 

Cytat

Przechodząc na nasz hosting zyskujesz:
- ultraszybkie dyski NVMe, które przyspieszą Twoją stronę lub aplikacje
- szybsze ładowanie stron dzięki LiteSpeed oraz LSCache
- wsparcie ze strony naszych pracowników
- darmowy certyfikat SSL dla każdej strony WWW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży ruch jest pojęciem względnym. Na forum raczej nie ma dużej liczby grafik tylko tekst, ale jak nawet to może skorzystać z CDN'a > Wsparcie dla Cloudflare :)
Jeśli zastosuje również dostępny cache REDIS, to obciążenie przynajmniej MySQL znacznie spadnie.
Ale nie ma,  co gdybać i zamiast tego może zapytać u źródeł, czyli BOK hostido @Hostido.pl, który jest bardzo pomocny 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion wątpię aby na hostingu współdzielonym tolerował by on taki ruch jak napisał autor posta. To tak jak na serwerze vps który jest niby bez limitu transferu zrobić ruch np 5 TB a płacić za niego np 20 zł. Taki dostawca vps wypowie umowę bo nie opłaci mu się trzymać takiego klienta który generuje tak duży ruch. Kiedyś tak właśnie miałem podobną sytuację miałem vps za 40 zł i zrobiłem ruch na nim dość duży bo używałem go do sendowania plikow torrent dostawca vps wypowiedział mi umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo Wam wszystkim dziękuje za zaangażowanie w tym temacie. Temat póki co bardziej nakierował mnie na webh a to dzięki temu, że skoro to forum bardzo dobrze funkcjonuje, jest komfort w ładowaniu podstron, pisaniu postów więc być może udałoby się to z moimi forami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum rootnode jest dość niszowe, działa dobrze (nie bardzo dobrze). Zdarza mu się spaść z rowerka, wyrzucić autora postu z trybu edycji, przez chwilę uniemożliwić opublikowanie postu, wczoraj oglądałem ładnie zaprojektowaną planszę hostingodawcy informującą o przeciążeniu zasobów (mimo CDN CF). Nie piszę tego w kontekście reklamacji czegokolwiek, ponieważ tego typu sytuacje nie zdarzają się zbyt często, ale na tyle często, że zwróciłem na nie uwagę. Zatem forum czasami ociera się o górne limity lub je przekracza i to się po prostu zdarza (nie ma co ukrywać).


Piszę w kontekście padających propozycji umieszczenia hostingowego majdanu autora wątku na mocno budżetowych usługach hostingowych za 250,- PLN / rok. Użytkownicy forów lubią komfort i stabilność. Jeśli coś zaczyna się nagminnie krzaczyć - odchodzą, zakładając grupy na Facebooku, które mają swoje ograniczenia, ale są za darmo, nie wymagają administracyjnych kompetencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tom X napisał(a):

Piszę w kontekście padających propozycji umieszczenia hostingowego majdanu autora wątku na mocno budżetowych usługach hostingowych za 250,- PLN / rok.

Przyjmując liniowy ruch wychodzi "Oznacza to, że średnia liczba żądań na sekundę wynosi od około 0,31 do 0,39". Oczywiście w godzinach szczytu będzie inny ... Do tego zakładając, że forum będzie korzystać z cache  REDIS: https://invisioncommunity.com/4guides/advanced-options/configuration-options/utilizing-caching-methods-r275/
Oraz z Cloudflare nie koniecznie darmowego do hostingu potencjalnych grafik.

IMHO Technicznie może dać rady. 

 

Ale tak jak już pisałem zamiast gdybania lepiej zapytać się u źródeł, czyli BOK wybranego hostingu "co oni na to"

ruch_na_forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście hostingów współdzielonych należy także patrzeć na limity bezpieczeństwa a nie tylko ilość vCPU, RAMu, dysku, czyli np. ilość jednoczesnych procesów php, ilość jednoczesnych zapytań do bazy danych, ogólna ilość plików itd., z hostingów poleciłbym najwyższy pakiet w hostido, support i wydajność mają pierwsza klasa ale nie wiem czy to dobra droga pod tyle CMS'ów. W tym przypadku bardziej chyba by pasował dedyk/vps z opieką admina, w takim przypadku polecałbym poprosić o ofertę @Arkadiusz Bednarczyk, masz tam do wyboru do koloru, dedyki, vpsy z administracją i konfiguracją softu jaką tylko zapragniesz:)

Przytoczone webh też ma spoko vpsy, testowałem ten KVM PRO przez wiele miesięcy i jestem zadowolony z osiągów maszynki jak i supportu.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto shared hosting nie gwarantuje zasobów niezależnie od dnia/godziny. W regulaminie usług tego typu są zapisy umożliwiające hostingodawcy rozwiązanie umowy w przypadku nadużywania współdzielonych zasobów.

 

Wydaje się, że autor i jego portfel poszukują zupełnie innego typu usługi, niż eksperymenty z budżetówką:

"Interesuje mnie usługa, na których będą działały fora i wordpressy równie płynnie jak teraz. Czegoś, co będzie pracowało w taki sposób, że jedyną moją interakcją z firmą hostingową będzie opłacenie faktury."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tom X napisał(a):

Zatem forum czasami ociera się o górne limity lub je przekracza i to się po prostu zdarza (nie ma co ukrywać).


To akurat nie jest prawda, opisywane przez Ciebie sytuacje wynikały z innych powodów, które zostały już rozwiązane. Aktualnie tych niedogodności nie powinieneś już doświadczać. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.