Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Konto VPS lub serwer dedykowany zarządzany


visera

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, sempre napisał(a):

Przytoczone webh też ma spoko vpsy, testowałem ten KVM PRO przez wiele miesięcy i jestem zadowolony z osiągów maszynki jak i supportu.

Ooo to bardzo cenna opinia, bardzo dziękuje. A powiedz mi kojarzysz, czy po zakupie otrzymujesz gotową usługę konfigurowalną przez ich panel hostingowy? Czy to wszystko należy sobie samemu pokonfigurować. Tak jak wspominałem nie znam się na tematach hostingowych a widzę, że należy zdeklarować jaki OS wybrać. Napisałem do Użytkownika webh na tym forum, być może jak odczyta odpisze i temat się rozwiąże. 

 

 

22 minuty temu, Tom X napisał(a):

Wydaje się, że autor i jego portfel poszukują zupełnie innego typu usługi, niż eksperymenty z budżetówką:

"Interesuje mnie usługa, na których będą działały fora i wordpressy równie płynnie jak teraz. Czegoś, co będzie pracowało w taki sposób, że jedyną moją interakcją z firmą hostingową będzie opłacenie faktury."

Hej, bardzo dziękuje. Tak zależy mi na tym, by zakupiona usługa pracowała równie płynnie jak przy obecnym hostingu lub nieco szybciej. Fajnie gdyby była możliwość cloudflare oraz Redis. Chciałbym by również była pokonfigurowana usługa backupów tak by w razie potrzeby nie obudzić się z ręką w nocniku.

 

 

3 minuty temu, theqkash napisał(a):


To akurat nie jest prawda, opisywane przez Ciebie sytuacje wynikały z innych powodów, które zostały już rozwiązane. Aktualnie tych niedogodności nie powinieneś już doświadczać. 

 

Dzień dobry, @theqkashczy byłaby możliwość byś podpowiedział z jakiego serwera korzystasz w webh, czy byłaby możliwość byś podzielił się opinią na temat webh w kontekście Pana forum? Czy korzystasz z Redis?

Edytowane przez visera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@visera Jak niektórzy już zauważyli, Forum działa aktualnie na najzwyklejszej usłudze hostingowej w webh. Redis tu nie jest uruchomiony i zresztą nie widziałbym sensu nawet go w tym przypadku rozważać.
 

W mojej opinii do większości witryn zastosowanie redisa nie ma żadnego sensu, pod warunkiem że usługodawca gwarantuje jakąkolwiek sensowną wydajność. Jeśli tak nie jest to redis tak czy inaczej powinien znaleźć zastosowanie wyłącznie wtedy gdy ruch jest duży i może spowodować np. powodowanie nadmiarowego obciążenia na koncie. 
 

Niektóre firmy hostingowe niestety znalazły w redisie panaceum na rozwiązywanie problemów z beznadziejną wydajnością szczególnie na polu MySQL, przez co z jakiegoś powodu dużo osób nagle zaczęło wpychać redisa nawet dla stron z pomijalnym ruchem na witrynach, co nie ma żadnego sensu.
 

14 minut temu, visera napisał(a):

Fajnie gdyby była możliwość cloudflare oraz Redis.


Cloudflare można uruchomić bez problemu zawsze, jeśli nie korzystasz tylko z usług hostingowych w home lub nazwie gdzie powoduje to pewne problemy. 

 

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, visera napisał(a):

Ooo to bardzo cenna opinia, bardzo dziękuje. A powiedz mi kojarzysz, czy po zakupie otrzymujesz gotową usługę konfigurowalną przez ich panel hostingowy? Czy to wszystko należy sobie samemu pokonfigurować. Tak jak wspominałem nie znam się na tematach hostingowych a widzę, że należy zdeklarować jaki OS wybrać. Napisałem do Użytkownika webh na tym forum, być może jak odczyta odpisze i temat się rozwiąże. 

 

W standardzie możesz zainstalować sobie wszystkie najpopularniejsze linuxowe dystrybucje, czyli pusto (musisz sobie sam wszystko konfigurować i zainstalować) jest tam też do wyboru gotowiec z ispmanagerem, ale nigdy nie testowałem tej opcji, zawsze sobie reinstalowałem czyste ubuntu/debiany i sam konfigurowałem.  Ciebie to akurat nie będzie obchodzić bo jak weźmiesz lickę na ispmanager + wykupisz w webh administrację vpsem to cię takie rzeczy raczej nie będą obchodzić, sysadmin będzie za ciebie wszystko aktualizował i zabezpieczał na bieżąco w kwestii systemu, zmigruje Ci wszystkie stronki, a jak będziesz chciał jakieś nowe możesz zwrócić się do webh lub samemu sobie wyklikać w ispmanagerze, nie jest to jakiś trudny panel do obsługi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, theqkash napisał(a):

@visera Jak niektórzy już zauważyli, Forum działa aktualnie na najzwyklejszej usłudze hostingowej w webh. Redis tu nie jest uruchomiony i zresztą nie widziałbym sensu nawet go w tym przypadku rozważać.

 

Bardzo dziękuje za rzeczowy komentarz. Ja co prawda trafiłem na to forum dwa dni temu i przez ten czas forum chodzi bardzo płynnie. A powiedz mniej więcej jakiego rzędu miesięczny ruch masz na forum?

 

 

36 minut temu, sempre napisał(a):

 

W standardzie możesz zainstalować sobie wszystkie najpopularniejsze linuxowe dystrybucje, czyli pusto (musisz sobie sam wszystko konfigurować i zainstalować) jest tam też do wyboru gotowiec z ispmanagerem, ale nigdy nie testowałem tej opcji, zawsze sobie reinstalowałem czyste ubuntu/debiany i sam konfigurowałem.  Ciebie to akurat nie będzie obchodzić bo jak weźmiesz lickę na ispmanager + wykupisz w webh administrację vpsem to cię takie rzeczy raczej nie będą obchodzić, sysadmin będzie za ciebie wszystko aktualizował i zabezpieczał na bieżąco w kwestii systemu, zmigruje Ci wszystkie stronki, a jak będziesz chciał jakieś nowe możesz zwrócić się do webh lub samemu sobie wyklikać w ispmanagerze, nie jest to jakiś trudny panel do obsługi.

 

Tak też chyba zrobię, poczekam na odpowiedź na wiadomośc, którą wysłałem do Uzytkownika reprezentującego webh na tym forum, czy potwierdza że tak by to wyglądało.

Edytowane przez visera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, theqkash napisał(a):


To akurat nie jest prawda, opisywane przez Ciebie sytuacje wynikały z innych powodów, które zostały już rozwiązane. Aktualnie tych niedogodności nie powinieneś już doświadczać. 

Niedogodności nie były przesadnie uciążliwe, Facebook też się czasami zacina, niemniej cieszę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.01.2024 o 17:52, visera napisał(a):

Chciałbym zejść z kwotą do poziomu 300-500 zł brutto/miesiąc

 

Dobry administrator w cenie ~ 400-500 PLN brutto znajdzie Ci odpowiedni serwer, przeniesie wszystko, zoptymalizuje i będzie się opiekował Twoim dobytkiem online. Dzięki czemu zgodnie z Twoimi oczekiwaniami strony będą działać dużo szybciej niż poprzednio ( bo nie ma co ukrywać iż procesor który wymieniłeś jest już mocno przestarzały że już o braku optymalizacji nie wspomnę)  a jedyną Twoją interakcją będzie opłacenie usługi zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. I jest to najlepsza z możliwych opcji w opisanej przez Ciebie sytuacji która pozwoli Ci spać spokojnie a odwiedzającym Twoje strony powiedzieć: WOW - ta strona jest naprawdę mega szybka. 

 

A o wspomnianej wyżej optymalizacji mało kto ma realne pojęcie, dlatego np. blog Nazwa.pl ślimaczy się odkąd powstał pomimo użycia bardzo szybkich procesorów a reprezentujący na tym forum Nazwa.pl @itomek wciska kit, że nie może działać szybciej "bo to strona dynamiczna", choć zawartość postów nie zmieniła się od momentu ich napisania. Tymczasem Ci którzy mają pojęcie o optymalizacji np. wspomnianego WP zejdą z czasem wysłania odpowiedzi z serwera do użytkownika do kilku ms, zamiast 500 ms - czyli ponad 100 RAZY SZYBCIEJ.

 

Więc przy właściwym wyborze możesz nie tylko sporo zaoszczędzić ale i w niższej cenie mieć znacząco wyższe standardy a tym samym wyróżnić się na tle konkurencji która będzie mogła jedynie przełykać ślinę z wrażenia ;)


 

Edytowane przez Maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maxx napisał(a):

 

A o wspomnianej wyżej optymalizacji mało kto ma realne pojęcie, dlatego np. blog Nazwa.pl ślimaczy się odkąd powstał pomimo użycia bardzo szybkich procesorów a reprezentujący na tym forum Nazwa.pl @itomek wciska kit, że nie może działać szybciej "bo to strona dynamiczna", choć zawartość postów nie zmieniła się od momentu ich napisania. Tymczasem Ci którzy mają pojęcie o optymalizacji np. wspomnianego WP zejdą z czasem wysłania odpowiedzi z serwera do użytkownika do kilku ms, zamiast 500 ms - czyli ponad 100 RAZY SZYBCIEJ.

 

Nazwa.pl nie ma nic wspólnego z tym tematem więc wywoływanie ich tutaj jest raczej książkowym trollingiem i w związku z tym wobec wcześniejszych zapowiedzi i nałożonego miesięcznego bana, dziś nakładam bana dożywotniego.

 

 

  • Lubię 3
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.