Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Problemy lub przyszły rozwój Gnum.pl


Tweedlex

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej z grup na FB znajduje na post dotyczący Gnum.pl.

 

Treść posta:

Cytat

Poszukuje wspólnika do działającego od 10 lat serwisu rejestracji i odnowienia domen internetowych. Serwis posiada kilka tysięcy klientów abonamentowych.
Interesuje mnie współpraca z osobami z branży, które mają odpowiednie zaplecze techniczne, aby rozbudować serwis o dodatkowe usługi np. hosting.
Wkład finansowy jest drugorzędnym elementem wpływającym na podjęcie współpracy.
Proszę o kontakt:
Miłosz Gądziak
[email protected]

Link: https://www.facebook.com/groups/sysopspolskahosting/permalink/6263704543648297/

 

Screenshot (danych nie zamazuje ponieważ i tak ten post jest jako publiczny):

image.thumb.png.4630bedd369f9a11d278feee8a71d809.png

 

Pytanie brzmi czy Gnum.pl jest już w takiej tragicznej sytuacji, że szuka nowego wspólnika na grupie na FB zamiast próbować znaleźć go bardziej cichymi sposobami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zarabiać na wolumenie kilku/nastu tysięcy domen przy najniższych marżach. Żeby zaś móc podnieść ceny odnowień, trzeba mieć czym zatrzymać klienta -> hosting + pakiet usług okołohostingowych. Ten ruch niekoniecznie musi świadczyć o kondycji finansowej (np. finansowanej z innych źródeł dochodu), ale model biznesowy się nie spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :) Nie ma co spekulować. Serwis nie ponosi strat i nawet nieźle się rozwija.

Powodem poszukiwania wspólnika jest nadanie większego pędu projektowi.

 

Jak to mówią: "Co dwie głowy to nie jedna".

 

Dlatego, jeśli macie aspiracje, wiedzę, umiejętności i chęć stworzenia spółki to zapraszam do kontaktu: [email protected]

 

  • Lubię 4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało, czy z perspektywy opłacalności samej marki gnum, postawienie na świadczenie usług hostingowych w formie reflinka do LH to był dobry wybór, bo tym samym oddawaliście klientów. Myślę, że taki ruch trzeba było wykonać już bardzo dawno temu, ale życzę sukcesów, żeby wszystko się udało.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.02.2023 o 12:29, Gnum.pl napisał(a):

Panowie i Panie :) Nie ma co spekulować. Serwis nie ponosi strat i nawet nieźle się rozwija.

Powodem poszukiwania wspólnika jest nadanie większego pędu projektowi.

 

Jak to mówią: "Co dwie głowy to nie jedna".

 

Dlatego, jeśli macie aspiracje, wiedzę, umiejętności i chęć stworzenia spółki to zapraszam do kontaktu: [email protected]

 

Dlatego czekam 4 dni na dodanie rekordu TXT do domeny? 

To jest chyba żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 07:28, ćwierćadmin napisał(a):

wow, to nie można samemu edytować strefy dns?

Można dodać hosta do domeny i to tyle.

Rekordy TXT czy jakies inne ?CNAME? Jedynie przez chat i tak właśnie czekam 5 dzień bez dodania rekordu który mi nie umożliwia dodania strony pod google.

 

Uciekajcie stąd jak najszybciej póki samo nie spadnie z rowerka

Screenshot_20230330-102329.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kacperhehe napisał(a):

Można dodać hosta do domeny i to tyle.

Rekordy TXT czy jakies inne ?CNAME? Jedynie przez chat i tak właśnie czekam 5 dzień bez dodania rekordu który mi nie umożliwia dodania strony pod google.

 

Uciekajcie stąd jak najszybciej póki samo nie spadnie z rowerka

Screenshot_20230330-102329.png

Ciesz się że nie odpisał jednym słowem - "OK".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie cóż, dostałeś dwa dni po zgłoszeniu odpowiedź z sugestią rozwiązania. Najwyraźniej nie mają dostępnego w panelu ficzera który mógłby to dodawać i mogą nie mieć. Kierunek na zewnętrzny DNS jest tutaj słuszny.

 

Pierwotnie myślałem (nie czytając za bardzo screena) że nie dostałeś odpowiedzi w ogóle, bo takie zgłoszenia tez się pojawiały w przypadku gnum, ale tutaj odpowiedź masz i nawet chęć pomocy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, theqkash napisał(a):

W zasadzie cóż, dostałeś dwa dni po zgłoszeniu odpowiedź z sugestią rozwiązania. Najwyraźniej nie mają dostępnego w panelu ficzera który mógłby to dodawać i mogą nie mieć. Kierunek na zewnętrzny DNS jest tutaj słuszny.

 

Pierwotnie myślałem (nie czytając za bardzo screena) że nie dostałeś odpowiedzi w ogóle, bo takie zgłoszenia tez się pojawiały w przypadku gnum, ale tutaj odpowiedź masz i nawet chęć pomocy ;)

 

Tak i napisałem kolejnego ticketa bo potrzebuje rekordu TXT do innej domeny. I brak jakiejkolwiek odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na sąsiednim forum gnum.pl zapowiada tranformację, tłumacząc ją między innymi koniecznością nadrobienia braków w obsłudze.

 

Ciekaw z kim się będa łączyć 🙂 

 

https://www.webhostingtalk.pl/topic/59337-gmumpl-przeciąga-transfery-i-znikające-domeny/?do=findComment&comment=499915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

To prawda. Serwis Gnum.pl niebawem zostanie przekształcony w spółkę. Do naszego zespołu dołączoną osoby, których zadaniem będzie stworzenie nowych usług oraz załatanie wszelkich wad systemowych, z którymi sam nie do końca sobie radziłem.

 

Mimo rozwoju serwisu będzie nadal utrzymywać najlepsze ceny domen na rynku!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kiedy równo 10 lat temu, Miłosz na PIO prezentował Gnum chyba wszyscy widzieli, że to będzie serwis dla hurtowej rejestracji domen dla zapleczy, grup katalogów ( Miłosz również takie grupy posiadał na swoim skrypcie SINooke).  Ja akurat nie mam aktualnie domen w Gnum, ale wiele moich znajomych rejestrowało hurtowo domeny na zaplecza głownie przez cenę w Gnum. Jaka będzie teraz ich reakcja - nie wiem. Wiadomo, że przy ilości ok 1000 domen złotówka lub kilka złotych przy przedłużeniu stają się kilka tysiącami złotych. Co zrobi nowy właściciel z takim klientami również nie wiadomo.  Jeden mój znajomy (który własnie mi powiedział o połączeniu Gnum i LH), mówi, że jemu powiedziano, że będzie jakiś cennik hurtowy. 

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że taki nowy cennik hurtu będzie musiał opłacić się nowym właścicielom. Może i będzie to niższa cena niż 129 PLN netto ale nie będzie to na pewno ~65 +/- PLN brutto.

Obstawiam że klienci Gnum.pl są zorientowani x150000 lepiej w temacie niż klienci innych kilkuliterowych firm więc nie będzie "płaczę i płacę" tylko po szybkim rekonesansie (po ówcześniejszym zonku i szoku) będzie masowa wędrówka domen. Nie mam zupełnie nic do LH.pl ale zakładam że nie zarobią na tym milionów bo ludzie zwyczajnie zmigrują się gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, trzymałem kciuki za retop w momencie kiedy tam Miłosz ogłaszał że szuka kogoś od strony hostingowej i to wyciągnie w góre, marka jakościowo długo niosła za sobą "zapleczowy" imidz, ale podnosząc jakość supportu, wdrożenie wspólnika który by to rozbudował o hosting, baza dotychczasowych klientów domenowych + jakieś promki na hosting, marketing i mielibyśmy fajny case, jak z biznesu odnoszącego straty i utrzymującego się wyłącznie z reflinków do hostingu LH odnieść możliwy sukces. A tak to mamy kolejnego wciągniętego do dużej marki.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel_15 napisał(a):

będzie masowa wędrówka domen.

Ciekawe tylko czy kod auth info jest dalej w panelu, tak jak to było w panelu gnum czy jednak trzeba będzie prosić o niego listownie, pojedynczo dla każdej domeny :D

 

Aktualnie nie jestem w stanie zalogować się do panelu lh danymi z gnum. Nie otrzymałem raczej żadnego maila ani żadnej innej wiadomości więc nie wiem co w takim wypadku mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś taka bajka pod tytułem "Świat Według Ludwiczka". W jednym odcinku tytułowy Ludwik pojechał na letni obóz. Jego zatroskana matka Ora stale dzwoniła do niego i często czekała aż jej syn podejdzie do telefonu. Jest scena kiedy ojciec Ludwika Andy odbiera rachunek za telefon w formie niewielkiej paczki ponieważ w kopercie taki rachunek za nic w świecie by się nie zmieścił... :) Zakładam że przy pierwszym kartonie liczącym kilkaset stron z wnioskami będzie ekspresowe i natychmiastowe wdrożenie kodów auth-info do panelu dla każdego klienta :) Niektóre firmy mogą sobie pozwolić na stworzenie działu parapocztowego, tutaj chyba nie ta liga jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to określiłeś, pozycjonery rejestrujące domeny hurtowo skrajnie wrażliwi na cenę  i szybko migrują miedzy rejestratorami jeśli kod auth info jest  w panelu, Myślę, że w LH o tym wiedzą i mają jakiś pomysł na to. Zapytałem czysto informacyjnie, myślałem, że na rootnode jest już komunikat oficjalny  bo u nas na PiO w ogóle temat Gnum w jest w koszu ( nie wiem kto jego tam umieścił). 

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.