Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Zainstalowałem vpsa co dalej?


igorex

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowego vps żeby się podszkolić w administracji. Zainstalowałem debiana, panel ispconfig3 śmiga (apache i php), email  chwilowo wyłączyłem bo kiedyś miałem problemy z konfiguracją. Zmieniłem port ssh,  zainstalowałem fail2ban. Jakie następne kroki? Pominąłem coś? Czegoś brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, igorex napisał:

Chcę umieć skonfigurować serwer tak, aby bez problemu chodziły na nim blogi na wp. Bez padów, doklejania kodów do wpisów itp.

Więc z całym szacunkiem ale musisz go najpierw popsuć😉 wtedy logi twoim przyjacielem i szukasz co się stało. Postawiłeś gotowca który działa postaraj się teraz wywoływać błędy i je naprawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, igorex napisał:

Właśnie popsułem. Instalacja mod security wywaliła mi apache. Miałem nadzieje, że to nieco łatwiejsze będzie.

Jak chcesz się nauczyć to szukaj ;)

Tak jak już pisałem logi twoim przyjacielem.

 

Dla tego usługi działa się na te z samodzielna administracja oraz te które firma zarządza serwerem a dla ciebie ma wszystko działać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
16 minut temu, igorex napisał:

Kolejne pytanie, czy można odinstalować postfix i całkowicie wyłączyć email? Nie korzystam z maili na tym serwerze a w logach widzę masę prób logowania,

No można, czemu nie?
Może lepiej było postawić minimalną czystą dystrybucję i doinstalować to co Ci potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
13 godzin temu, igorex napisał:

Kolejne pytanie. Jaki jest najlepszy sposób na blokowanie ruchu z krajów jak chiny, rosja, vietnam itp. Poprzez iptables? Fail2ban?

Chodzi mi o blokowanie prób logowania do poczty, ssh, na strony itp.

Jak chcesz mieć fajne graficzne narzędzie:

 

https://www.configserver.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
59 minut temu, Mruczek napisał:

Dużo prostszy w instalacji niż ISPConfig

Nie wiem (czy i)  jak instalowałeś, ale ISPConfig ma instalator w konsoli SSH i parę pytań  o hasla i opcji do wyboru , wiec prościej się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mion napisał:

Nie wiem (czy i)  jak instalowałeś, ale ISPConfig ma instalator w konsoli SSH i parę pytań  o hasla i opcji do wyboru , wiec prościej się nie da :)

Głowy nie dam, ale jestem prawie pewny, że jak go testowałem, to ręcznie instalowało się i konfigurowało każdy "moduł" (apache, postfix itp) wszystko mozolnie grzebiąc w plikach konfiguracyjnych.

Na przykład wg tej instrukcji: https://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-10-buster-apache-bind-dovecot-ispconfig-3-1/

która jest przywoływana w dokumentacji samego panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kaziu napisał:

Witam,

 

Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Co się stanie jeśli na swoim serwerze VPS z DA, nie opłacę licencji DA? Usługi będą działać, a panel się wyłączy?

 

Po zalogowaniu do DA będziesz miał informacje że twoja licencja wygasła i żeby cokolwiek zrobić będziesz musiał aktywować nową. Strony WWW itd. będzie działać, ale to nie jest dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 21:35, Kaziu napisał:

Co się stanie jeśli na swoim serwerze VPS z DA, nie opłacę licencji DA?

Może Cie zainteresuje , że w nazwa.pl https://www.nazwa.pl/vps/ do ich VPS oferują panel za

W dniu 9.12.2020 o 18:23, itomek napisał:

W promocji DirectAdmin kosztuje tylko 1 zł netto / m-c (przy zakupie na 3, 6 lub 12 m-cy) lub jednorazowo 100 zł netto przy zakupie licencji z VPS'em na 2 lata. Koszt DirectAdmin'a poza promocją to 10 zł netto / m-c. 

🤠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.