Skocz do zawartości

Hostido.pl

Użytkownicy
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Odpowiedzi opublikowane przez Hostido.pl

  1. @daffx Przepraszam, przeczyłem Twoją wiadomość. Zerknij proszę wyżej, opisaliśmy jak sytuacja wygląda. 

     

    Pamiętaj, że również jesteś mile widziany w naszych ticketach :)  Jeśli coś "zamula" bądź nie ładuje się poprawnie to zapraszamy.

     

     

    1 godzinę temu, Mion napisał(a):

    Rozumiem Cena / Jakość  .... ale obecnie ta jakość drastycznie spadła... wiec jeśli tego nie zmienią chyba czas zweryfikować użyteczność tego hostingu

     

    Nadal uważamy, że za niską ceną może stać wysoka jakość. Niektóre komponenty nie są zależne od nas, trochę byliśmy zmuszeni poczekać na "łatkę" od CloudLinuxa, a  w międzyczasie dokładaliśmy wszelkich starań, by nie było to odczuwalne dla klientów. 

    • Lubię 2
  2. 1 godzinę temu, Mion napisał(a):

    Pragnę zwrócić uwagę , że To nie jest kwestia "dzisiaj", ale takie czkawki występują od dłuższego czasu.

     

    Serwer, co jakiś czas mocno przymula, co jak już pisałem powoduje "mielenie kołami" - strona się nie wczytuje choć sama domena (hosting klienta)  NIE przekracza zasoby, wiec wygląda na to, że cały serwer jest przeciążony  🤔

     

    Hej,
    Pisząc "dzisiaj" chcieliśmy się odnieść do posta @Juvenito , który w czasie jego wrzucania faktycznie natrafił na moment, w którym czas wczytywania strony był znacznie wydłużony i mocno odczuwalny.  Natomiast sam problem z dłuższym wczytywaniem, do którego się odniosłeś, na przestrzeni ostatnich tygodni był spowodowany głównie błędem modułu LVE, którego aktualizacji dokonaliśmy dzisiaj w nocy. Nadal monitorujemy sytuację po wprowadzeniu tej poprawki.
     

    @Juvenito Powinieneś już zauważyć różnice w działaniu strony. Jeśli mimo wszystko nie działa jak należy podrzuć nam zgłoszenie z poziomu panelu klienta z nazwą domeny, której to dotyczy - rzucimy okiem. 

    @Mion Te sytuacje już nie powinny się zdarzać, właśnie kończymy wprowadzać kolejne usprawniania. Jeśli jednak dalej będziesz zauważał spadek wydajności otwórz proszę zgłoszenie, przyjrzymy się indywidualnie. 

     

    • Lubię 2
  3. Cześć,

    Dzisiaj wystąpił dość odczuwalny problem na jednym z naszych serwerów - mercurym. Jesteśmy jak najbardziej świadomi, że wolniejsze wczytywanie stron jest uciążliwe i zapewniam, że w tej kwestii prowadzimy prace. Obecnie działanie serwera wróciło do normy i jeszcze dzisiaj w nocy będziemy wrzucać dodatkowe poprawki do modułu kernela, który całe to zajście zapoczątkował :)

    Jesteśmy w stałym kontakcie z CloudLinuxem i będziemy monitorować powiązane parametry po zaaplikowaniu "patcha". 

    • Lubię 2
  4. @Mion Przy tworzeniu aplikacji z komendy

     

    cloudlinux-selector create [--json] [--interpreter <str>] [(--user <str> | --domain <str>)] --app-root <str> --app-uri <str> [--version <str>] [--app-mode <str>] [--startup-file <str>] [--entry-point <str>] [--env-vars <str>] [--passenger-log-file <str>]

     

    --startup-file tu masz parametr odpowiadający za plik. 

     

     

    Można zainstalować pm2 do monitorowania aplikacji oraz utworzyć zadanie cron, które ewentualnie uruchomi daemona pm2 jak padnie:

    npm install pm2
    mkdir ~/bin
    ln -s ~/node_modules/pm2/bin/pm2 ~/bin/pm2
    pm2 start test.js
    pm2 save

    Zadanie cron uruchamiane np. co minutę:

    out=$(pm2 ping); if [[ $out = *"Spawning PM2 daemon"* ]]; then pm2 resurrect > /dev/null; fi

     

    • Super! 1
  5. @marcinsa @Mion dziękujemy za Wasz feedback. Chcemy potwierdzić, że node.js nadal będzie dostępny, tak jak wszystkie inne komendy SSH. Oznacza to, że użytkownicy mogą kontynuować korzystanie z aplikacji opartych na node, jednak należy mieć na uwadze, że wsparcie GUI oraz bezpośrednie wsparcie techniczne od naszej strony nie będą dostępne.

     

    @Tom X odnośnie poczty elektronicznej, pragniemy wyjaśnić, że jest ona traktowana jako osobna kategoria w procesie odzyskiwania kopii zapasowej, obok plików i baz danych. Poczta jest regularnie backupowana, ponieważ wiadomości e-mailowe są przechowywane zarówno w plikach, jak i w katalogach.

  6. @marcinsa 

     

    W związku z ograniczoną popularnością oraz czynnikami ekonomicznymi, usługa Node.js została wycofana z naszej oferty już jakiś czas temu.

     

    Rozumiemy jednak znaczenie ciągłości usług dla naszych klientów. W związku z tym, chcielibyśmy zapewnić, że klienci, którzy korzystali z tej usługi przed jej wycofaniem, nadal mają możliwość zarządzania swoimi aplikacjami. Dostęp do komendy node/npm jest nadal możliwy za pośrednictwem SSH dla tych użytkowników (a także dla każdego nowego klienta)

    .

    Należy jednak zauważyć, że nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpośredniego wsparcia technicznego w zakresie obsługi aplikacji Node.js. Zachęcamy do korzystania z zewnętrznych źródeł wsparcia lub społeczności developerskich, aby uzyskać pomoc w tej materii.

  7. @kafi Tak ale wiadomości można kompresować (co dla większości osób może być nie do przejścia i tą opcję mamy) oraz szyfrować (planujemy).

     

    W dniu 1.12.2023 o 21:40, Krystek napisał(a):

    Nie będę Was pytał, czy robiliście ankietę, ale OK - taką filozofię działania wybraliście.

     

     

    Są różne metody sondowania rynku. W naszym przypadku było to kilkanaście lat obecności na rynku naszych założycieli :) 

     

     

    W dniu 1.12.2023 o 21:40, Krystek napisał(a):

    Mnie pozostaje się jedynie dostosować. Zakładając, że większość ludzi kupuje hosting, by administrować czyimiś domenami, a nie swoimi - wtedy te obawy byłyby uzasadnione. Brak tej opcji utrudnia, ale - jak napisał @kafi - nie uniemożliwia dostanie się na czyjeś konto. Jeśli ktoś powierza komuś administrowanie czymś to zakłada, że administrator może mieć wgląd w to i owo. Ba, wręcz nawet powinien mieć taką możliwość, jeśli wyniknie sytuacja, że konto służyło np. do popełniania przestępstw i potrzebna jest zawartość skrzynki, czy też w innych nieprzewidzianych sytuacjach. Tu już wchodzimy w kwestie etyczne.

     

    Jeśli konto służyło do popełniania przestępstw, to firma hostingowa zajmuje się udostępnieniem niezbędnych danych.

     

     

    W dniu 1.12.2023 o 21:40, Krystek napisał(a):

    Mnie to utrudnia życie o tyle, że jeśli zakładam już jakieś konta typu admin@ dmarc@, czy reports@  to niekoniecznie chcę je mieć wszystkie w programie pocztowym, czy też logować się na każde konto przez webmail loginem i hasłem i sprawdzać, co w nich jest.

     

    Nie da się stworzyć produktu, który spełni oczekiwania absolutnie wszystkich. Tutaj można skorzystać już z rozwiązań zastępczych - wszystkie takie maile możesz przekierować na dowolny inny, ustawić filtry sieve lub jeszcze jakieś inne rozwiązanie.

     

     

    W dniu 1.12.2023 o 21:40, Krystek napisał(a):

    No, to z tego narzędzia już nie skorzystam, bo domena ustawiona na Waszym hostingu, a DNS-y w firmie rejestrującej domenę przekierowane na DNS-y Waszego hostingu.

     

    Jak najbardziej można z tego narzędzia skorzystać w każdej chwili. Wystarczy aby skrzynka na poprzednim serwerze nie była zablokowana. 

     

     

    W dniu 1.12.2023 o 21:40, Krystek napisał(a):

    Nie przeszkadza mi reguła / tryb relaxed w DMARC, bo sam taką miałem. Chodzi o to, że nie mogę dodać wpisu DMARC z adresem w domenie, którą chcę objąć kontrolą DMARC. Oto przykład z DirectAdmina Hostido. Edytuję rekord i dodaję wartości, w których występuje adres w domenie, dla której edytuję rekord i DirectAdmin krzyczy, że nieprawidłowa wartość DNS.

     

    Hostido-DirectAdmin-DNS_Zone-DMARC-adres_email_w_domenie.thumb.jpg.7812996b3088790e9d6a40debc48eb0a.jpg

     

    Wpisuję taką samą wartość, tylko z innymi adresami mailowymi (testowy adres dla domeny wygenerowany w MXToolbox) i wszystko przechodzi. Jeśli miałbym specjalnie tworzyć subdomenę do tego, żeby założyć na niej adres specjalnie dla DMARC dla samej domeny to trochę bez sensu.

     

    We wcześniejszej wypowiedzi wskazaliśmy, że jest to możliwe. Widziałem, że używasz ręcznej edycji, sprawdziłem ją przed chwilą i działa również poprawnie, zatem błąd musi być gdzie indziej a nie widzę całej treści rekordu, Wyślij proszę zgłoszenie.

     

     

     

  8. @Krystek 

    Cześć,  dzięki za tak obszerny komentarz. Postaramy się odnieść do niego jak najdokładniej. 

     

    Z opcji logowania osobno do DirectAdmin zrezygnowaliśmy aby ujednolicić logowanie. Mając osobno panel klienta i hosting musisz mieć dwa zestawy login + hasło. Jeśli dodatkowo używasz 2FA, masz kolejny punkt który gdzieś trzeba zapisać aby generować kody jednorazowe. Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, gdy klient ma więcej hostingów, bo ilość zestawów dodatkowo mnożysz.. W dobie wyłudzeń, trojanów i innych niebezpieczeństw postawiliśmy na jednolite logowanie za pomocą własnego e-maila. Prawdopodobieństwo utraty hasła do e-mail jest mniejsze, niż dodatkowych loginów i haseł. Jest to przygotowane na bazie wieloletnich doświadczeń w pracy w hostingu naszych założycieli. 

     

    W przypadku logowania przez link do poczty, jest to opcja na którą większość użytkowników się nie zgadza. Udostępniając hosting webdeveloperowi czy innej osobie technicznej, większość osób nie chce aby te mogły czytać jej pocztę. Napisałeś, że pomagasz znajomemu. Nie wiem czy chciałby abyś czytał jego pocztę. Ponadto mechanizmy 2FA dla poczty dodatkowo uniemożliwiają byt takiej funkcjonalności. Do konta w wygasłej domenie bez problemu można się zalogować przez np. klienta poczty na komputerze, imapsync czy też roundcube pod adresem https://mail.twojadomena.

     

    Co do konta „systemowego". O ile nie wysyłasz poczty przez PHP, to nic tam nie przychodzi. Twór w postaci konta systemowego to rzecz specyficzna wyłącznie dla DirectAdmin, ogólnie jest bezużyteczna. 

     

    Eksport i import maili w postaci, w której wykonałeś i uzyskanie daty to cecha tego rozwiązania, które wybrałeś - na każdym innym hostingu uzyskałbyś taki sam efekt. Do migracji poczty z zachowaniem struktury i dat mamy odpowiednie narzędzie w panelu administracyjnym. 

     

    Hasła dla DirectAdmin nie da się zmienić. Niczego nie zablokujesz w ten sposób. Tu też jesteśmy trochę „skazani" na to co daje DirectAdmin, gdyż niektórych opcji nie da się ukryć. 

     

    Co do DMARC. Jest poluzowany ponieważ rzeczywistość zweryfikowała początkową politykę. Natomiast bez problemu możesz ustawić go tak, jak tego oczekujesz. Edytując rekord DMARC, możesz wpisać dowolny adres. Również możesz podać maila w domenie, dla której ustawiasz rekord. Przykładowa strefa domeny z takim rekordem: image.thumb.png.c588bc3d0b33d2160764e67842973d03.png Możesz stworzyć też dowolne konto w jednej domenie i je podać w rekordach DMARC. Za konto „systemowe" możesz mieć dowolne konto w domenie technicznej, którą na start dostałeś na hostingu.

     

    Imunify360, skanowanie jest proaktywne czyli realtime czyli skanuje pliki nowe/modyfikowane oraz uruchamiany kod. 

     

    Ile firm na rynku, tyle rozwiązań a nie da się zadowolić każdego. Nasze rozwiązania są takie i powyżej staraliśmy się przedstawić nasz punkt widzenia oraz kompromisy, których użyliśmy, które w większości są popierane. Oczywiście nie zadowolimy wszystkich. 

    • Super! 1
  9. @daffx  Zgadza się, regulamin został doprecyzowany jakiś czas temu w tych kwestiach z uwagi na pojawiające się problemy z atakami. Mając jednak na uwadze starszych stażem klientów, którzy takie strony posiadali już wcześniej, wprowadziliśmy rozwiązania pozwalające na zminimalizowanie skutków tego typu zdarzeń. Jeśli posiadasz stronę ujętą w regulaminie, jednak usługę zakupiłeś przed jego zmianą, to regulamin obejmuje Cię od przedłużenia usługi na kolejny okres.
    Dopóki żadne ataki nie mają miejsca, stronę możesz utrzymywać, jednak trzeba mieć na uwadze, że taki zapis w regulaminie jest i w przypadku szkodliwego ruchu możemy zablokować usługę.

    • Lubię 1
    • Super! 1
  10. 4 minuty temu, annanowak napisał(a):

    BTW, jak znajdę jakiś bezpłatny hosting w miarę bez reklam i umożliwiajacy podpianie domen, to czy admin takiej usługi może być nieuczciwy i wykorzystać ten authkey?

    Jeśli chcesz tylko skierować domenę na jakiś hosting, pod żadnym pozorem nie podawaj authinfo/authcode czy tam innego kodu o który poproszą :) Wystarczy przekierowanie DNS. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.