Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Nowy biznes


turnback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chciałbym się Was dopytać, co sądzicie o moim pomyśle na biznes. Wpadłem ostatnio na to, żeby w moim rodzinnym Białymstoku założyć... kafejkę internetową :) Ale nie taką w starym stylu, gdzie można po prostu skorzystać z internetu, tylko miejsce spotkań. Poza barem (alko, kawka, herbata, jakieś przekąski) miałyby tam być gry internetowe. Konsole, może też jakieś LanParty?!?
Przychodzilibyście do takiego lokalu???

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko przewidzieć. Może chwycić i być trandy, albo i nie. Spore ryzyko. Dodatkowo jest sporo problemów do rozwiązania takich jak choćby możliwość podprowadzenia padów - w końcu wszystkie są bezprzewodowe, jak je zabezpieczysz przed kradzieżą.

 

Jest też ryzyko, że finalnie wyjdzie z tego nie kafejka internetowa, a bar/kawiarnia z dostępem do internetu, a to nie chwyci i nie będzie niczym szczególnym.

 

Pomysł ciekawy, ale ciężko przewidzieć czy się przyjmie. Jak wszystkie nowe pomysły nie da się stwierdzić czy wypali czy nie. Jak nie spróbujesz to się chyba nie dowiesz. Tylko trzeba rozwiązać trochę problemów by nie tracić na sprzęcie. Trzeba też mieć spory lokal, sporą ilość sprzętu i gier, a to są spore sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, turnback napisał:

Przychodzilibyście do takiego lokalu?

W każdym szanującym się pubie, kawiarni jest Wi-Fi, wie jaka miała by być przewaga takiej miejscówki  nad typowym pubem ? Te komputery ?
Niech chociaż ludzie rozmawiają z sob przy piwie  face to face, a nie na "w internecie". 

 

Teraz dzieciaki jeżą na rowerach i w ręce komórka nawet prze przejścia dla pieszych nie patrząc na boki :(

Albo widziałem dwie idące razem dziewczyny pewnie koleżanki i każda z nich z łbem w swoim telefonie :( 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście jest coś takiego - Gamedot Rybnik (poszukaj sobie), jednak to miejsce bez alkoholu i bardziej dla dzieci i cieszy się sporym zainteresowaniem. :)

Jest 10 komputerów i organizowane różne turnieje, konsole też są.

 

Kilka lat temu był również u nas Game Pub Rybnik (poszukaj znajdziesz zdjęcia itd.). Super miejsce, same konsole (xbox i ps) przy praktycznie każdym stoliku - jak dobrze pamiętam za korzystanie ze sprzętu nic się nie płaciło, pewnie wliczone było to w "trunki". Widziałem, że cieszyło się sporym zainteresowaniem. Niestety nie ma już tego miejsca, podobno poszło o kwestie związane z licencjami gier/konsol (niby trzeba jakieś specjalne o ile są w ogóle takie wydawane), ale ile w tym prawdy to nie wiem...

 

Może coś na wzór sieci lokali Cybermachina?

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2019 o 16:13, Desavil napisał:

W moim mieście jest coś takiego - Gamedot Rybnik (poszukaj sobie), jednak to miejsce bez alkoholu i bardziej dla dzieci i cieszy się sporym zainteresowaniem. :)

Jest 10 komputerów i organizowane różne turnieje, konsole też są.

 

Kilka lat temu był również u nas Game Pub Rybnik (poszukaj znajdziesz zdjęcia itd.). Super miejsce, same konsole (xbox i ps) przy praktycznie każdym stoliku - jak dobrze pamiętam za korzystanie ze sprzętu nic się nie płaciło, pewnie wliczone było to w "trunki". Widziałem, że cieszyło się sporym zainteresowaniem. Niestety nie ma już tego miejsca, podobno poszło o kwestie związane z licencjami gier/konsol (niby trzeba jakieś specjalne o ile są w ogóle takie wydawane), ale ile w tym prawdy to nie wiem...

 

Może coś na wzór sieci lokali Cybermachina?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i "inspiracje" - na pewno skorzystam🤭
Wiem, że muszę jeszcze zwrócić szczególną uwagę na przynajmniej na jedną rzecz: promocję. W końcu bez reklamy ani rusz, skąd potencjalna klientela miałaby wiedzieć o mojej propozycji? Ale mam już pewien pomysł: wynająć agencję, która mnie odpowiednio wspomoże [tu była reklama pewnej agencji, którą wyciąłem]

  • Haha 2
  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.