Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer poczty


spex

Rekomendowane odpowiedzi

I dlatego hosting pocztowy w pewnej dużej firmie nie może być brany pod uwagę. W ogóle dostawcy poczty powinni poblokować ich adresacje. Sam na swoim serwerze kilka ich adresów IP zablokowałem bo spamują ich klienci a oni nic z tym nie robią.

 

Własny serwer pocztowy nawet z administracją może być lepszy od ich poczty.

Do tego rainloop i poczta jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 06:43, spex napisał:

Czyli pytanie, jakie są alternatywy względem G Suit?

 

Tylko pocztę z G Suite byś wykorzystywał czy cały pakiet? Jeśli tylko pocztę, to podobno na zbliżonym poziomie jest FastMail. Jeśli cały pakiet, to konkuruje chyba tylko Microsoft z Office 365, ale tam jest problem z odbieraniem poczty z niektórych polskich serwisów oraz z mniejszych serwerów. Nie tylko regularnie wiadomości trafiają do spamu, ale czasem nie trafiają w ogóle nigdzie. To chyba nie jest rozwiązanie na nasz rynek.

 

Sam używam właśnie G Suite'a, ale całego pakietu, nie tylko poczty. Jeśli ktoś potrzebuje darmowego rozwiązania, Yandex oferuje pocztę we własnej domenie. Całkiem nieźle to działa i ma kilka ciekawych funkcji, na przykład wysłanie maila o zadanej godzinie.

 

Trudno tutaj konkurować z Googlem jeszcze z innego powodu. Jeśli ktoś ma problem z komunikacją z Gmailem, czy odbieraniem czy wysyłaniem poczty, to jest to jego problem. Jeśli ktoś ma problem w komunikacji z Twoim serwerem albo bardziej egzotycznym rozwiązaniem, to często jest to Twój problem, nawet jeśli wszystko poprawnie skonfigurowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czemu szukasz alternatywy do G Suite, czy obecnie korzystasz i nie zadowala cię w 100% czy może dopiero planujesz zacząć korzystać i po zrobieniu researchu jednak to nie dla Ciebie?

Daj proszę znać, jako oficjalny partner Google G Suite chętnie pomogę (promocje, kwestie techniczne etc.) , możemy umówić się na luźną rozmowę podczas której odpowiem na pytania :) [email protected]

Edytowane przez lolekb2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie rozumiesz przez "archiwizację wiadomości"? Przykładowo Thunderbird i Roundcube pozwalają na archiwizację wiadomości poprzez przenoszenie ich do katalogów dla odpowiednich lat/miesięcy - masz więc pusty inbox, a starem maile pokatalogowane wg dat. Coś więcej ponad to oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rob006

Nie, sposób mnie nie interesu - bo nawet nie wiem jak to jest dokładnie zrobione w gmail - tam jest chyba usuwana flaga inbox.  Więc jak to będzie zrobione od strony zaplecza, mało mnie interesuje - użytkownik ma kliknąć ikonkę "Archiwizuj" i ma zniknąć z inbox'a, ale dalej ma być wyszukiwane, ma działać prawidłowo z wątkowaniem wiadomości (wychodzących i przychodzących łącznie - jak gmail)

I tu pytanie, co i jak skonfigurowane (roundcube, rainloop) będzie działać w taki sposób?? Wiem, iż TB będzie jakoś działał - bo przy pomocy odpowiednich pluginów można go w miarę sensownie zmusić do pracy z gmail'owskimi funkcjami.

 

Bonusowe pytanie - czy RC lub RL działa jakoś sensownie z "przypisywaniem" wiadomości/wątków do wielu kategorii/tagów - tak by nagle opcja szukaj lub wątkowanie nie zwracało 2 wątków.

 

I pytanie końcowe, bo to wszystko od "frontu", a co potrzeba od zaplecza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.