Skocz do zawartości
emis223

Wirtualna stacja robocza

Polecane posty

Cześć. Szukam (najlepiej w Polsce) serwera który posłuży jako wirtualna stacja robocza (z windowsem 10), z możliwością testów przez kilka dni.

Macie jakieś oferty? :) Z góry dzięki.

Nikt legalnie nie jest w stanie tego zaoferować 😛

A jeśli nawet się taki znajdzie, to Windows 10 ze względu na swoje fochy autoaktualizacyjne totalnie nie nadaje się na sieciową stację roboczą.

@Mion dostawcy których wymieniłeś nie oferują MS Windows 10

@szarik Windows 10 Interface to nie MS Windows 10, wszystko zależy jakie ma oczekiwania OP. 

nie taniej będzie kupić  używanego lapka i podłączyć go do sieci + vpn? i masz swoja stacje roboczą a wydawać co miesiąc 200zł to przegięcie, zwróci Ci się w 3 mc

W dniu 26.09.2018 o 21:09, gb1 napisał:

@Mion dostawcy których wymieniłeś nie oferują MS Windows 10

@szarik Windows 10 Interface to nie MS Windows 10, wszystko zależy jakie ma oczekiwania OP. 

A co to jest Windows 10 Interface?

Obstawiam, że jest to interfejs z Windows Server 2016 :) ale by mieć 100% pewności trzeba by u źródła dopytać ;)

Edytowano przez mariaczi

A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę?

- potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem

- potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz.

Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.

39 minut temu, spex napisał:

A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę?

- potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem

- potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz.

Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.

Ja korzystam ze zwirtualizowanego komputera gdy korzystam np. zdalnie lub ze słabego neta i mam do przerzucenia np. 20gb plików przez FTPa. Po LTE to mi utnie w połowie transfer :)

Tak w takich przypadkach takie rozwiązania (lub konsola via ssh) ma sens. Ale pytanie, czy jest sens wdrażać coś takiego w urzędzie, korpo gdzie użytkownik końcowy potrzebuje tak naprawdę offica, przeglądarkę i klienta poczty?

Z punktu administracyjnego - praca użytkowników na serwerze terminali ma (ze swojej definicji) jedną bardzo niekiedy pożądaną cechę - wszystkie dane są na serwerze, a użytkownik ma do nich dostęp "cienkim klientem".  Wtedy nie trzeba się stresować, że a to użyszkodnik podłączył zawirusowanego pendrive, a to że wybootuje sobie system z nt password recovery i namiesza jako administrator, a to że wyniesie dysk twardy, a to że zgubi laptopa. Do tego zaletą jest prostsze backupowanie, bo wszystko w jednym miejscu.

Z punktu widzenia użytkownika końcowego - niesamowita mobilność niezapewnialna w żaden inny sposób (bo profil mobilny ActiveDirectory pozwoli na bardzo dużo, no ale otwartych okienek nie zsynchronizuje).

Testowałem najniższą opcję w OVH jakiś czas temu i działało "jako tako" dla mnie takie rozwiązanie jest bez sensu. 

Aczkolwiek może komuś takie coś jest potrzebne :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.