Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Wirtualna stacja robocza


emis223

Rekomendowane odpowiedzi

OVH i ArubaCloud oferują VPS'y z Windows z lokalizacją w PL, ale nie oferują jakiś free testów.

Sa jeszcze chmury na godziny jak:
https://www.oktawave.com/pl
https://www.e24cloud.com/

 

Możesz sobie postawić VPS i do woli testować taką maszynę  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę?

- potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem

- potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz.

 

Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, spex napisał:

A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę?

- potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem

- potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz.

 

Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.

 

Ja korzystam ze zwirtualizowanego komputera gdy korzystam np. zdalnie lub ze słabego neta i mam do przerzucenia np. 20gb plików przez FTPa. Po LTE to mi utnie w połowie transfer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu administracyjnego - praca użytkowników na serwerze terminali ma (ze swojej definicji) jedną bardzo niekiedy pożądaną cechę - wszystkie dane są na serwerze, a użytkownik ma do nich dostęp "cienkim klientem".  Wtedy nie trzeba się stresować, że a to użyszkodnik podłączył zawirusowanego pendrive, a to że wybootuje sobie system z nt password recovery i namiesza jako administrator, a to że wyniesie dysk twardy, a to że zgubi laptopa. Do tego zaletą jest prostsze backupowanie, bo wszystko w jednym miejscu.

 

Z punktu widzenia użytkownika końcowego - niesamowita mobilność niezapewnialna w żaden inny sposób (bo profil mobilny ActiveDirectory pozwoli na bardzo dużo, no ale otwartych okienek nie zsynchronizuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.