Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Niewielki VPS


Mruczek

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie coś polecić z "tanich" VPSów poza OVH SSD, Scaleway i Hetzner Cloud. Te znam i używam.

 

Chciałbym coś około 2-4 vCPU (nie ARM), 2-4 GB RAM i około 50GB dysku najlepiej z jakimś RAID-em pod spodem (może być ceph itp., nie musi być SSD), Debian 9, oczywiście pełna wirtualizacja. Cena około 20-30 złotych/msc.

 

Aha, odpada Aruba i konieczne jest IPv4, ale to chyba normalne.

Edytowane przez Mruczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VPS.ag - KVM, 2 vCPU, 4GB RAM, 50GB SSD i to za 7€ czyli jakieś 30zł. Jedyny mankament jest taki że serwery są w stolicy Bułgarii. Sprawdź sobie na ich looking glass czy pasuje ci ping, traceroute i prędkości pobierania - oczywiście to wszystko będzie zależało od peeringu twojego ISP. Ale ogólnie powinieneś być zadowolony z działania ich serwerów.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vescer napisał:

Jedyny mankament jest taki że serwery są w stolicy Bułgarii

A na czym polega ten mankament skoro Bułgaria jest członkiem: Organizacji Narodów Zjednoczonych (od 1955), Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego – NATO (od 2004) oraz Unii Europejskiej (od 2007). ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym że nie każdemu będzie pasować ta lokalizacja pod względem peeringu. Co jak co ale najlepsze połączenia od nas z Polski mamy na zachód - czyli głównie Niemcy, Holandia i Francja. Na południe za to już nie jest najlepiej bo ISP często lubią przerzucać ruch w tamte strony przez Frankfurt. A czas odpowiedzi serwera czy prędkość połączenia w wielu zastosowaniach nie jest bez znaczenia.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Vescer napisał:

A czas odpowiedzi serwera czy prędkość połączenia w wielu zastosowaniach nie jest bez znaczenia.

Uważam, ze przy projektach o budżecie " Cena około 20-30 złotych/msc. " na hosting nie ma to znaczenia. Chyba , że ktoś jest bardzoooo wymagający :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z samym łączem nie odnotowałem przez te parę miesięcy kiedy korzystałem - 100% SLA wg uptimerobot było, a pobierając bezpośrednio na serwer leciało jak tylko mogło. W domu mam łącze od Orange a ich peering w tamte strony był jaki był - ruch przez Frankfurt przez co ping około 80ms a i prędkości połączenia niskie były (1MB/s). Teraz rzuciłem traceroute'a by sprawdzić czy coś się zmieniło - 65ms ping bo zaczęło lecieć przez RETN - niby lepiej lecz prędkość połączenia nadal bez zmian. No ale to jak wygląda peering Orange chyba każdy wie i nikogo to nie dziwi.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 19:55, Mruczek napisał:

Dzięki za pomysły. Na razie zostałem w Scaleway (na Start1-M), bo nie musiałem zmieniać IP, ani pozbywać się starego obrazu dysku, co bardzo mi przyspieszyło migrację.

 Ale dalej jest to ARM którego nie chciałeś, przynajmniej tak to wyraziłeś. Co do ich oferty to jest ona o tyle fajna że nie masz limitu transferu o ile pamiętam i cena jest wręcz genialna patrząc na zasoby jakie otrzymujesz.  Podejrzewam gdy podniesiesz kwotę do 50zł to na 100% otrzymasz wiele ciekawych mocnych ofert ale możesz się również automatycznie spodziewać ograniczenia transferu w skali miesiąca lub ograniczenia w postaci wyboru OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Start to już akurat x86-64 🙂 Nota bene fajnie chodzi porównując z ich ARM-ową "CeJedynką".

 

Wiem, że jak trochę dołożę, to będzie więcej, ale tu nie o to chodzi. To nie jedyny serwer jaki utrzymuję, wręcz przeciwnie - jeden z bardzo wielu. I ideą mojego pytania, było uzyskanie informacji czy jeszcze coś pomijam na rynku rozwiązań tego typu. WEBH oczywiście znam, korzystam i bardzo sobie chwalę, te rozwiązania "zagraniczne" na pewno będą godne przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.