Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

konto / serwer pod backup


Puzzel

Rekomendowane odpowiedzi

Webh.pl ma chyba storage od 1TB lub 500gb podpinany do zwykłego VPSa. Polecił bym Ci AWS S3, przy tej ilości to chyba nawet miał byś za free przez rok tylko tam nie ma sftp. Innymi podobnymi rozwiązaniami jest OVH Cloud Archive czy online.net C14.

 

Jeżeli miałby to być zwykły VPS to może https://tiktalik.com/pl/ przy 100gb kosztował by VPS około 20zł brutto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz sejf (to jest hot storage), wrzucasz dane, a na końcu archiwizujesz sejf (czyli umieszczasz go wtedy na cold storage).

Zarchiwizowany sejf wtedy jest przechowywany do czasu kiedy go nie usuniesz.

Jak potrzebujesz dostępu, to wtedy zlecasz dearchiwizację i ponownie masz to dostępne jako sejf.

 

Trzeba tylko zwrócić uwagę, że operacje archive, unarchive i delete przy C14 Standard i Enterprise są płatne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem  jest z automatycznym zamykaniem sejfu: tworzę nowy, a on za 7 dni się zamyka i archiwizuje.

 

Ja mówię o backupach automatycznych, które co 7 dni będą mi przestawać działać, bo sejf zamknięty. Więc po 7 dniach muszę tworzyć następny sejf, ale on już powstaje z nowymi uri, portami i  hasłami, więc muszę aktualizować dane dostępowe we wszystkich skryptach. I tak co 7 dni.

 

Coś przeoczyłem?

 

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nnd.newbie napisał:

Więc po 7 dniach muszę tworzyć następny sejf, ale on już powstaje z nowymi uri, portami i  hasłami, więc muszę aktualizować dane dostępowe we wszystkich skryptach. I tak co 7 dni.

 

Nie. Modelowo to co każdy backup tworzysz nowy sejf, umieszczasz potrzebne dane i go od razu po tym archiwizujesz.

Plus jakiś guardian który cyklicznie czyści stare zarchiwizowane sejfy zgodnie z jakimś tam harmonogramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model bardzo piękny, ale trudny do zastosowania. Przypominam, że mowa o backupach AUTOMATYCZNYCH, odpalanych z schedulera bez ingerencji ludzkiej. W Twoim modelu te skrypty musiałyby sobie same otworzyć nowy sejf, a potem go zamknąć. Rozumiem, że jest to do zrobienia przy użyciu API, ale dla mnie to jak strzelanie z armaty do komara.

 

Skrypty działają na najróżniejszych systemach np. hosting WWW, Centos, Windows Server 2003 z Server SQL 2008  czy np. FreeNAS. Każdy z nich używa prostych narzędzi dostępnych na danej platformie: tar, zip, rsync, ftp, zrzut baz danych itp.

 

W modelowym podejściu musiałbym napisać aplikację do API na każdej tej platformie w dostępnych na nich technologiach. I szczerze mówiąc czarno to widzę w przypadku np. FreeNASa czy Windows Serwer 2003.

 

Stąd pytanie czy ktoś to już robił w praktyce, a jeśli tak to jak to rozwiązał. Bo jak nie to pozostanę przy OVH Cloud Archive gdzie założony kontener ma nieograniczony czas życie, a zamrażają się poszczególne pliki, a nie cały kontener.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nnd.newbie napisał:

Twój model bardzo piękny, ale trudny do zastosowania.

 

On nie jest trudny.

 

1 minutę temu, nnd.newbie napisał:

Rozumiem, że jest to do zrobienia przy użyciu API, ale dla mnie to jak strzelanie z armaty do komara.

 

2 minuty temu, nnd.newbie napisał:

W modelowym podejściu musiałbym napisać aplikację do API na każdej tej platformie w dostępnych na nich technologiach. I szczerze mówiąc czarno to widzę w przypadku np. FreeNASa czy Windows Serwer 2003.

 

Zatem... nie jesteś po prostu targetem tej usługi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ją niedawno. Nie było z tym większych problemów technicznych jeśli chodzi o działanie (choć ja wrzucałem tam archiwa DirectAdmina).

Problem tylko był taki, że po analizie kosztów rolloveru kopii (robiąc je w mniej więcej takim modelu jak opisałem wcześniej) wyszło, że nie jest to takie tanie jak by się wydawało.

Wg mnie to bardziej nadaje się (opłaca się) na jakiś schowek-śmietnik na zasadzie "wrzuć raz i zapomnij" niż na cykliczne backupy/operacje.

 

Popatrz sobie jeszcze na Storage Box od hetznera. No ale on nie ma rsync i nfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nikt tutaj wcześniej nie wrzucał, a wydaję mi się, że jest to ciekawa oferta na backup, korzystam od roku i żadnych problemów:

 

https://www.time4vps.com/storage-vps/

 

Plan z 1TB w pierwszym roku za 39,95EUR/rok, później 79,90EUR.. 

Najniższy plan 256GB za 19,95EUR pierwszy rok, później 39,90EUR.. 

 

 

Edytowane przez zajcev
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Time4VPS lepiej omijać, z racji tego że

>Storage VPS runs with the latest stable OpenVZ6 Linux kernel version – 2.6.32.x.

 

Ze swojej strony polecam poniższą ofertę, 48 dolarów rocznie

https://clients.servarica.com/cart.php?a=confproduct&i=1

Polar Bear Storage Offer

2 CPU cores
2 GB RAM
2TB disk
Unlimited transfer on 100mbps
or 4TB limit on 1gbps
1x IPv4

 

Serwery w Kanadzie, połączenia do Europy dobre (konkretnie, to ciągnąc około terabajt danych z Niemiec, miałem prędkość ok. 25 megabajtów / s)

Edytowane przez chivito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa oferta Hetznera jest też ciekawa

 
 
 
 
 
  BX11 BX21 BX31 BX41
 
from € 3.57
monthly
incl. 23 % VAT
from € 12.18
monthly
incl. 23 % VAT
from € 23.25
monthly
incl. 23 % VAT
from € 45.39
monthly
incl. 23 % VAT
         
         
         
   
         
Available storage
  • 1 TB
  • 5 TB
  • 10 TB
  • 20 TB
         
Traffic
  • Unlimited
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.