Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[zapytanie] migracja z linuxpl.com


kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od lutego 2009 jestem klientem linuxpl.com. Z ich usługami było róznie, ale generalnie OK. Nawet poleciłem ich paru osobom. W pewnym momencie zaczeli odstawać parametrami (mała pojemność, brak SSD) ale zawsze zostawałem z nimi na kolejny rok, bo widziałem, że cena też jest konkurencyjna i nie mają limitów na podpięte domeny adresy mailowe czy bazy MySQL. 

 

Niestety, obecna faktura to podwyżka o prawie 100% (z 40zł na 79zł - ceny netto). Skoro stracili "przewagę cenową" to czas poszukać alternatywy. Zwłaszcza, że nie obsługują Let's Encrypt, a w dzisiejszych czasach by się przydał jakiś podstawowy HTTPS. 

 

Mam kilka domenek z prostymi sitami, do niektórych subdomeny, parenascie adresów pocztowych(ale skrzynki prawie puste),  do tej pory 5GB powieżchni mi wystarczało.

 

Fajnie jakby nowy operator oferował Let's Encrypt.

 

Co polecacie? 

Jak zmienię operatora to planuję zostać z nim na kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że cena została podwyższona o 100%...ale 79zł netto za rok to i tak niewygórowana cena.
Ciężko Ci coś doradzić skoro najtańszy pakiet na MyDevil jest dla Ciebie za drogi... po za tym ostatnimi laty cena usług hostingowych w Polsce została tak bardzo "zaniżona" ,że to nic dziwnego ,że po czasie firmy podnoszą swoje ceny tym bardziej jeśli ulepszają swoją ofertę (utrzymanie serwerów, administratorów i całej infrastruktury to nie są tanie rzeczy).

Jakby nie było, wysoka jakość usług musi odbijać się na wyższej cenie. W przypadku linuxpl.com akurat jest to podyktowane zmianą właściciela ale również zmianą parametrów kont (powiększyły się dwa razy).

 

Na myśl przychodzi mi tylko: https://hostinghouse.pl - chyba jedna z najtańszych cen na rynku i opinie w internecie są bardzo pozytywne - ale sam nie mogę tego potwierdzić bo nigdy nie korzystałem z ich usług.

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafiki, zgadzam się z tobą w wielu kwestiach.  Masz rację, że jeżeli chodzi o linuxpl.com to podwyżka z okazji zmiany właściciela. 

Nie mam problemu aby zapłacić tyle samo lub nawet trochę więcej, lecz chce porównać oferty które są obecnie atrakcyjne na rynku i uniknać wkopania się w projekt który może być problematyczny a o którym społeczność wie, że taki jest. 

 

Edytowane przez kyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto się przenosić? Czas na takie przenosiny czasem więcej kosztuje. Skoro wszystko działa jak należy proponował bym zostać tym bardziej że z tego co wiadomo poziom wsparcia technicznego się nie zmieni jak również nie zmieni się jakość usług. To że podciągnęli tę markę do grupy h88 nie znaczy że można porównywać linuxpl do BH + ich pozostałych zabawek w obsadzie dzieciaków. linuxpl to tradycja a ona zobowiązuje bez względu do kogo należy obecnie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprawdzie zdanie osoby z H88, ale IMHO zupełnie nie warto się przenosić. Serio - 79 zł rocznie to wciąż świetna cena za taki support, jaki Linuxpl oferuje.  Tzn. pewnie znajdą się hostingi tańsze, a nawet są przecież zupełnie "darmowe", no tylko czy dla ceny tego rzędu warto ryzykować sprawdzoną niezawodność i obsługę? H88 wyrosło na bazie różnych firm. Były tam takie, które w chwili przejęcia cieszyły się kiepskimi opiniami z powodu słabszej obsługi i awarii (np. mintshost.pl), cenione za stabilność (np. superhost.pl) i za wyróżniającą obsługę (hekko.pl, linuxpl.com). Nie da się tego zmienić na "pstryknięcie palcami", ale mocno tu pracujemy nad równaniem poziomu w górę, a nie w dół. Znacznie poprawiliśmy niezawodność w markach grupy Biznes-Host'a, dociągając ją do poziomu Hekko, a nie odwrotnie. I tak samo traktujemy Linuxa - żeby dociągnąć w innych markach do wysokiego poziomu obsługi, który stanowi wyróżnik w tej marce. Z tego, co zdążyłem poznać tych ludzi - a jest to  od chwili przejęcia cały czas ten sam zespół - to fantastyczna ekipa z pasją i zaangażowaniem, o mocno ponadprzeciętnej wiedzy merytorycznej. I support świadczą wciąż właśnie oni.
Naturalnie, jeśli nie interesuje Cię stabilność i support, a jedynie niska cena, to prawdopodobnie znajdziesz lepsze propozycje. Zależy, co dla Ciebie się liczy. Tak czy inaczej - powodzenia i zadowolenia z podjętej decyzji!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też uciekałem z Linuxpl (1-2 rok w linuxpl, 1-2 z MyDevil, teraz 2 rok w Atthost) i wiem jedno, na pewno niema sensu szukać hostingu, który będzie poniżej tych 50zł/rok. Kwota ok. 100zł/rok to jest bezpieczna oferta, która ci daje pewno iść będzie to działać. Oczywiście, możesz wybrać lepszą i droższa ofertę,  ale te ~100zł/rok to minimum, które trzeba zapłacić za przyzwoity hosting.

 

PS. Płacę w Atthost te 79 zł za podstawowy hosting i spokojnie starcza to na 1 dużą joomle, 1 sztukę phpbb i kilka "statycznych" wordpressów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że żaden mały hoster (lub z krótką historią) nie daje gwarancji jakości usługi. To działa, dopóki obsługą zajmuje się wręcz sam właściciel i jego dwóch "kuzynów". Ale gdy liczba klientów zaczyna lekko rosnąć, to wychodzą niedomagania takich "rewelacyjnych hostingów". Okazuje się, że szwankuje wydolność BOK (bo zazwyczaj to 1-2 osoby), kompetencje (wszystko robione na standardowych narzędziach, zazwyczaj bez wykupionego płatnego supportu u dostawcy i bez wiedzy własnej), warunki techniczne (kończy się przepustowość dedyka w Hetznerze ;) itd.), a firmy najzwyczajniej nie stać na podniesienie jakości. Wystarczy sprawdzić, ilu pracowników taka firma zatrudnia i jaka to mizeria. I tak to po chwilowym "oh, eh" wszyscy, którzy poświęcają swój czas (i czas swoich klientów), aby "uciec" z hostingu z 20-letnią tradycją, bo ROCZNA cena wzrosła o równowartość jednego tańszego obiadu w jakiejś sieciówce typu "Olimp", zaczynają się drapać po głowie i zastanawiać. Dla mnie cena hostingu poniżej 100 zł (a w Linuxpl jest bodaj teraz w promo za 59 zł dla nowych kont) jest po prostu śmieszna. Jeżeli ktoś poważnie traktuje swój biznes (i swoich klientów), to stawia przede wszystkim na gwarancję spokoju i bezpieczeństwa usług. A tu nic - jak dla mnie - w Linuxpl się nie zmieniło. Nadal jest dobrze. A hejtowanie tylko dlatego, że nowym właścicielem jest H88, to jakaś dziwna fobia. Rozumiem powody merytoryczne, poszukiwanie rozwiązań pod kątem technologii lepiej spełniających oczekiwania. Ale ta podwyżka (i nadal niskie ceny) lub "powód" w postaci H88? Come on... :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Sarkazm] Prawda jest taka, że hosting który kosztuje mniej niż 1000 zł to syf. W sumie to jak się nie wyda 10k zł... a jeszcze lepiej $ lub €, to nie ma co się oszukiwać - koszt nowego auta klasy budżetowej - takie badziewie nie pociągnie długo. Padnie po 2 dniach. Albo nawet po 5 minutach.  [/Sarkazm]

 

Forum jeszcze nie ruszyło na dobre, a już zaczyna trzymać poziom WHT. Do pełnej reaktywacji brakuje jeszcze w menu 'opinie', żeby było co nabijać.

Szkoda, fajnie się zapowiadało... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2018 o 10:57, Kapitan_Bomba napisał:

Forum jeszcze nie ruszyło na dobre, a już zaczyna trzymać poziom WHT.


Opowiedz mi o tym na PW, chętnie wysłucham uwag i propozycji czego administracja/moderatorzy mogą dokonać, aby zatrzymać ten proceder o którym myślisz jak sądzę (choć w tym temacie akurat specjalnie go nie zauważyłem).

 

W dniu 2.03.2018 o 13:16, kyo napisał:

Co polecacie? 


Polecam wycenić swój czas za migrację tego wszystkiego i zastanowić się, czy warto. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podsumować wątek - być może ktoś skorzysta...

 

Dużo w tym wątku padło dobrego, poznałem kilka ciekawych opinii i na podstawie tego udało mi się lepiej zorientować w rynku co było celem tego wątku.

 

Linuxpl.com jest na pewno dobrym hostingiem, nawet pomimo zmiany własciciela. Jednak parametry jakie oferuje w obecnej cenie sprawiły, że nie jest już tak konkurencyjny jak pozostali gracze - głownie mam na myśli w zasadzie blokadę instalacji certyfikatów Let's Encrypt, co jednak u konkurencji staje się standardem.

Ostatecznie zastanawiałem się pomiędzy dwoma hostingami, o których tutaj wspomniano - MyDevil oraz AttHost.  MyDebil przemawiał do mnie duzo bardziej, głownie możliwościami, jednak chcąc zobaczyć panel admina przez zakupem zacząłem przeglądać filmiki na YT gdzie użytkownicy coś działają na tym hostingu. Na jednym z tych filmów zauważyłem, że cena pakietu MD1 w 2012r wynosiła 70zł, teraz jest to 150zł. Jest co prawda program lojalnościowy, który oferuje znizkę do 30% po 3 latach lecz w regulaminie jest informacja, że program kończy się 15.05.2018 więc i tak pewnie bym nie mógł skorzystać.

W konsekwencji kupiłem konto w AttHost(oferujące połowę przestrzeni z MyDevil).

Opinie w Internecie też wydawały się korzystne, a odpowiedzi na  pytania jakie miałem do supportu przed zakupem były bardzo szybkie i konkretne.

Za 79zł mam hosting o całkiem fajnych parametrach (wykorzystałem też zniżkę za newsletter - 10%) i co najważniejsze Atthost chwali się polityką cenową polegającą na tym, że  zapewniają dożywotnią gwarancję stałej ceny - to mnie przekonało.

Domyślam się, że pewnie powstaną lepsze pakiety z inną ceną, ale puki co jak dla mnie to co jest w zupełności wystarcza  - 10GB SSD, no limit domen, baz danych, emaili, obsługa LetsEncrypt, dostęp po SSH. A migracja.... godzina czasu (pare razy tar, pare razy imapsync i po sprawie)

 

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

 

Edytowane przez kyo
  • Haha 1
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niesamowicie naiwny.

 

Wiesz, że żeby uciec z pułapki "dożywotniej gwarancji ceny" (co jest IMO w ogóle pomysłem tak absurdalnym, że w głowie mi się nie mieści - o inflacji tam nie słyszeli? - za grosz im nie ufam przez takie stwierdzenia), wystarczy, że atthost zmieni ofertę, wycofa stare pakiety i zacznie sprzedawać nowe? Bo gwarancji tego, że zawsze Ci będą oferować usługę która posiadasz Ci nie dali (i nie dadzą, bo ta gwarancja ceny, to zwykły chwyt marketingowy bez żadnego umocowania prawnego)...

 

Chcesz mieć gwarancje stałej ceny to podpisz papierową umowę z jakimś hosterem, na czas nieokreślony, z odpowiednimi karami umownymi, bez możliwości zmiany ceny etc.
O ile znajdziesz takiego frajera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, nie ma co się rzucać. Kolega ładnie zakończył temat i niech może tak zostanie. Ode mnie leci podziękowanie  za podzielenie się z nami swoim tokiem myślenia, jak widać są osoby, na których konkretne hasła robią wrażenie i tyle. Dla jednego naiwność, dla innego wiara - po co nam oceniać, życie mu zweryfikuje. @kyo miło że zechciałeś poświęcić czas i podzielić się ze społecznością swoimi przemyśleniami i motywami. Teraz działy marketingu będą rozkminiać Twoją wypowiedź latami ;)  Życzę Ci zadowolenia z dokonanego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.