Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jądro na serwerach OVH


Mruczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.04.2018 o 19:39, Pół człowiek pół admin napisał:

Co cię motywuje do tego? Przeprowadzasz regularnie testy na podatności własnego tworu?


Od jakichś kilku lat. Ostatnio coraz więcej ciekawych rzeczy jest w stockowym kernelu, aczkolwiek dalej to nie jest to czego potrzebuję ja i moi klienci.

 

Przykładem jest chociażby zastosowanie bfq w branchu 4.9 czy kwestie wydajnościowe od trywialnych tick parms czy kompilacji większości bezpośrednio w jajku a nie modułach, skończywszy na bardziej zaawansowanych kwestiach.

W dniu 18.08.2018 o 09:58, kkw napisał:

Czy dla Kimsufi OVH też przygotowuje kernele?

 

W dniu 18.08.2018 o 14:22, Przemek Jagielski napisał:

Kernele OVHowskie są generalnie przystosowane do dedyków, więc nie powinno być jako takiego problemu. 

 

nie, nie są "przystosowane do dedyków", tylko do konkretnych konfiguracji sprzętowych platform supermicro czy konkretnych kontolerów. Dodatkowo na kimsufi stosują łatki dla atomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie podbić temat.

Miałem problem z wydajnością sieci na proxmoxach, które były instalowane via instalator w serii SyS.

Szukałem problemu w samej sieci, a okazało się, że problemem jest... kernel OVH.

Instalacja fabrycznego kernela rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, theqkash napisał:

Pozwolę sobie podbić temat.

Miałem problem z wydajnością sieci na proxmoxach, które były instalowane via instalator w serii SyS.

Szukałem problemu w samej sieci, a okazało się, że problemem jest... kernel OVH.

Instalacja fabrycznego kernela rozwiązała problem.

 

Ja już od dawna jadę na oficjalnym kernelu dystrybucyjnym, czasem jeszcze na własnym. Kernel od OVH ma zbyt dużo generycznych śmieci, które są ładowane w każdym wypadku. Zakładając, że twoja maszyna potrzebuje 30% kernela, w kernelu debiana załaduje się core 5% bez którego kernel w ogóle działać nie może, a pozostałe 25% dociągnie się z modułów, gdzie w kernelu ovh na siłę leci 40% czy Ci się to podoba czy nie, bo wszyscy w OVH boją się modularnego kernela jak ognia. W efekcie końcowym nie tylko jesteś podatny na o wiele więcej bugów niż zwykle (bo każda linijka kodu ma szanse na konflikt), ale sam kernel działa dużo wolniej i potrzebuje więcej pamięci bo ma na twardo załadowane co najmniej kilkadziesiąt modułów, które na twojej aktualnej maszynie do niczego nie są używane.

Edytowane przez Archi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po swojej stronie korzystam z patchy i konfigu OVHowskiego, ale połowę rzeczy i tak jeszcze wyłączam. Ogólnie to przydałby się jakiś konkretniejszy spis tego, z czego oni rzeczywiście korzystają w ramach dedyków, żeby można było powyłączać wszystko to co nie jest potrzebne, chociażby po stronie sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problemy wydajności związane z kernelem OVH są spowodowane poprzez narzucony przez OVH tryb economy.

Powiedzmy procesor ma taktowanie 4,4 GHz według OVH na kernelu OVH miał problemy z przebiciem granicy 3,6 GHz. Na kernelu od elrepo na centos'ie bez problemu 4,36-4,4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Matix8981 napisał:

Możliwe, że problemy wydajności związane z kernelem OVH są spowodowane poprzez narzucony przez OVH tryb economy.

Powiedzmy procesor ma taktowanie 4,4 GHz według OVH na kernelu OVH miał problemy z przebiciem granicy 3,6 GHz. Na kernelu od elrepo na centos'ie bez problemu 4,36-4,4GHz

 

To też zauważyłem. Generalnie nie uważam tego za złe biorąc pod uwagę, że sztucznie nie ograniczają, a jedynie dowalają oszczędność mocy jak tylko mocno się da, ale faktem jest że każdy świadomy administrator pierwsze co powinien zrobić to albo wywalić to jądro całkowicie, albo zrekompilować pod siebie, bo części z tych opcji podczas runtime'a nie ruszysz.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.