Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SomeGuy

Apache2Buddy - optymalizacja "indiańca"

Polecane posty

Cześć,

W poprzednim wątku pisałem o znanym mysqltuner, i tak mnie natknęło, bo nigdy tego nie sprawdzałem - czy istnieje alternatywa dla Apache.

Apache2Buddy

https://github.com/richardforth/apache2buddy

Sam jeszcze tego nie testowałem, ale zamierzam. Ktoś może miał już zaszczyt "użyszkodnikować" to narzędzie i może coś o nim powiedzieć?

Jak z tego korzystałem to dawał błędne wskazówki - zupełnie inaczej ustawiam mpm event/worker/prefork niż pokazuje ten skrypt, ale do prostej optymalizacji na kilka stron pewno się nadaje.

Bardzo fajnym narzędziem do debuggowania Apache jest jego mod_status.

A co do "tunerów" to można je tylko traktować jako narzędzia wspomagające.

Raczej nie traktowałbym ich jako wyrocznie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kkw
      Hej,

Korzystam z Debiana 9.0 oraz Apache 2.4.25. Chciałbym włączyć HTTP/2, ale korzystam jednocześnie z mod_ruid2. Problem w tym, że mod_http2 nie jest kompatybilny z mpm_prefork, zaś mod_ruid2 jest kompatybilny tylko z mpm_prefork (mam tu na myśli mody mpm_*). Jak rozwiązać ten węzeł nie tracąc funkcjonalności mod_ruid2?
    • Przez Mion
      Napotkałem niespodziewany porblem z działaniem reguł w .htaccess i modrewritte dla  Apache/2.4.

A mianowicie jest sobie reguła:
      #Server version: Apache/2.4.25 (Debian) <FilesMatch "\.(htaccess|htpasswd|ini|phps|json|log|sh)$"> Order Deny,Allow Deny From All </FilesMatch> RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^(?:application|vendor|logs)\b.* - [F,L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteCond %{REQUEST_URI} !(\.css|\.js|\.png|\.jpg|\.gif|\.svg|\.jpeg|\.ttf|\.eot|\.woff|robots\.txt) [NC] RewriteRule ^ index.php [QSA,L] <FilesMatch  ... >  działa w ten sposób, że jeśli wywołujemy plik  żądaniem HTTP /composer.json to powinie być zwrócony status: 403 Forbidden .
      RewriteRule ^(?:application|vendor|logs)\b.* - [F,L] Przy wywołaniu  jakiś katalogu np  /vendor/ flaga - [F,L] powinna zwrócić 403 Forbidden a flaga [L] zakończyć działanie... Podobnie nie powinna być wykonana osttsnia reguła czyli jeśli wywołujemy plik graficzncy, js, css itd...   I tak się dzieje jeśli nie ma ostatniej reguły od  "MVC"  przepisującej wszystko na index RewriteRule .* index.php [PT,QSA,L] 

Jeśli jest ta reguła, to nie ma oczekiwanego Forbidden  tylko wywołanie index.php

Nie rozumiem tego. Dla Apache 2.2 działa zgodnie z oczekiwaniem. 

• Przez theqkash
      Testowałem ostatnio kilka serwerów www w różnych konfiguracjach i mam mieszane odczucia. Na co dzień korzystam z apache2 z mpm_event i php fpm i wydaje mi się, że pomimo tego, że nie jest to najoptymalniejszy układ świata, działa to dla mnie wystarczająco dobrze.

Testowałem nginx, lighttpd i hiawathę i w sumie każdy z nich ma jakieś plusy i minusy.

Z jakich serwerów korzystacie i w jakiej konfiguracji? Czy uważacie tą konfigurację za najbardziej optymalną?

• Przez smarthost
      Witam,

Reklamujemy forum, ale niektóre rzeczy są z czapy: 
      title na stronie głównej jest: "RootNode - forum dla adminów, webdeveloperów i zwykłych śmiertelników"

dla przykładu: WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu"

Może dobrze byłoby zmienić Title na np. "RootNode.pl - forum o webhostingu" albo "RootNode.pl - forum o webhostingu dla administratorów i użytkowników"

Dobrze byłoby dodać poprawne opisy tagów OGG, bo linki na facebooku nie mają fajnych opisów, a logo jest malutkie.

Wojtek
    • Przez gravisrs
      Chciałbym poruszyć temat optymalizacji hostingu z perspektywy developera aplikacji internetowych. Drobnych szczegółów, które są coraz częściej zaniedbywane a mają ogromny wpływ na prędkość hostowanych aplikacji opartych o nowoczesne CMS na PHP'ie,

Rzecz pierwsza.
      Otóż zauważyłem, że coraz częściej trafiam na hostingi, gdzie baza danych jest na bardzo "odległej" maszynie niż sam serwer http. Złożona witryna oparta na Drupalu, WordPressie czy Joomli generuje 100+ zapytań SQL'owych przy każdorazowym wyświetleniu strony, często bardzo prostych i w większości dobrze zoptymalizowanych po stronie kluczy na tabelach itp. Odległej mam tu na myśli opóźnienie na pojedynczym zapytaniu SQL od 1ms, dochodzących nawet do 10-20ms które pochodzi najczęściej z zastosowanej topologii sieci/VPS/Firewalli. Przy jednym zapytaniu SQL'owym nie ma to znaczenia, ale w skryptach, które blokują się na każdą z setek+ odpowiedzi z bazy - te opóźnienie wynikłe z trasowania rośnie do tysięcy milisekund. Jest to bardzo ważny aspekt optymalizacji hostingów na styku aplikacja <-> baza danych.

Rzecz druga.
      Głęboka konfiguracja. Zdarzają się hostingi, które do każdych żądań HTTP dodają nagłówki X-Frame-Options: SAMEORIGIN - rozumiem kwestie bezpieczeństwa anty XSS/XSRF, ale chciałbym mieć możliwość ich wyłączenia. Wciąż w sieci są systemy np. rezerwacji hoteli osadzane w ramkach. Zdarzają się hostingi, gdzie próżno szukać podstawowych ustawień PHP jak limity zasobów/czasów wykonywań. Zdarzają się hostingi, gdzie wciąż nie są interpretowane .htacces.

Jeżeli planujecie (roz)budowę hostingu, pamiętajcie proszę o tych drobnych szczegółach, za które klienci używający popularnych CMS będą bardzo wdzięczni.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.