Skocz do zawartości
kkw

[apache] mod_ruid2 i HTTP/2

Polecane posty

Hej,

Korzystam z Debiana 9.0 oraz Apache 2.4.25. Chciałbym włączyć HTTP/2, ale korzystam jednocześnie z mod_ruid2. Problem w tym, że mod_http2 nie jest kompatybilny z mpm_prefork, zaś mod_ruid2 jest kompatybilny tylko z mpm_prefork (mam tu na myśli mody mpm_*). Jak rozwiązać ten węzeł nie tracąc funkcjonalności mod_ruid2?

@Poziomecki

W dniu 19.08.2018 o 19:33, kkw napisał:

[...] zaś mod_ruid2 jest kompatybilny tylko z mpm_prefork (mam tu na myśli mody mpm_*)

Edytowano przez kkw

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mion
      Napotkałem niespodziewany porblem z działaniem reguł w .htaccess i modrewritte dla  Apache/2.4.

A mianowicie jest sobie reguła:
      #Server version: Apache/2.4.25 (Debian) <FilesMatch "\.(htaccess|htpasswd|ini|phps|json|log|sh)$"> Order Deny,Allow Deny From All </FilesMatch> RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^(?:application|vendor|logs)\b.* - [F,L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteCond %{REQUEST_URI} !(\.css|\.js|\.png|\.jpg|\.gif|\.svg|\.jpeg|\.ttf|\.eot|\.woff|robots\.txt) [NC] RewriteRule ^ index.php [QSA,L] <FilesMatch  ... >  działa w ten sposób, że jeśli wywołujemy plik  żądaniem HTTP /composer.json to powinie być zwrócony status: 403 Forbidden .
      RewriteRule ^(?:application|vendor|logs)\b.* - [F,L] Przy wywołaniu  jakiś katalogu np  /vendor/ flaga - [F,L] powinna zwrócić 403 Forbidden a flaga [L] zakończyć działanie... Podobnie nie powinna być wykonana osttsnia reguła czyli jeśli wywołujemy plik graficzncy, js, css itd...   I tak się dzieje jeśli nie ma ostatniej reguły od  "MVC"  przepisującej wszystko na index RewriteRule .* index.php [PT,QSA,L] 

Jeśli jest ta reguła, to nie ma oczekiwanego Forbidden  tylko wywołanie index.php

Nie rozumiem tego. Dla Apache 2.2 działa zgodnie z oczekiwaniem. 

• Przez theqkash
      Testowałem ostatnio kilka serwerów www w różnych konfiguracjach i mam mieszane odczucia. Na co dzień korzystam z apache2 z mpm_event i php fpm i wydaje mi się, że pomimo tego, że nie jest to najoptymalniejszy układ świata, działa to dla mnie wystarczająco dobrze.

Testowałem nginx, lighttpd i hiawathę i w sumie każdy z nich ma jakieś plusy i minusy.

Z jakich serwerów korzystacie i w jakiej konfiguracji? Czy uważacie tą konfigurację za najbardziej optymalną?

• Przez SomeGuy
      Cześć,
      W poprzednim wątku pisałem o znanym mysqltuner, i tak mnie natknęło, bo nigdy tego nie sprawdzałem - czy istnieje alternatywa dla Apache.

Apache2Buddy
      https://github.com/richardforth/apache2buddy

Sam jeszcze tego nie testowałem, ale zamierzam. Ktoś może miał już zaszczyt "użyszkodnikować" to narzędzie i może coś o nim powiedzieć?
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.