Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting do poczty


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukam hostingu na który będę mógł przenieść swoje kilkadziesiąt skrzynek, które niestety powierzyłem dhosting.pl i ich poczcie biznesowej. Aktualnie muszę stamtąd się niezwłocznie ewakuować, po dzisiejszej awarii, która ujawniła jak w rzeczywistości wyglądają wszelkie obietnice i zobowiązania firmy względem klientów.

 

Potrzebuję:

- w miarę dużego komfortu jeśli chodzi o przestrzeń i ilość skrzynek;

- wysokiej dostępności która jest czymś więcej niż bullshitem;

- jakiejś sensownej skuteczności dla doręczeń korespondencji, szczególnie do gmail, hotmail;

- dobrego antyspamu;

- umowy powierzenia danych;

- supportu który nie będzie mnie traktował jak natręta.

 

Google Workspace i tym podobne dla mnie odpadają.

 

Nie wiem w sumie czy potrzebuję tutaj dedykowanej usługi dla poczty samej w sobie, natomiast chciałbym wiedzieć na co się piszę i co mogę dostać od usługodawcy w tym zakresie. Docelowo stronę pewnie też zresztą przeniesiemy.

 

Jest jakiś sensowny zaufany usługodawca który będzie w stanie mi zaoferować te rzeczy i nie będą to puste słowa? Wolałbym uniknąć ponownego rozczarowania, dlatego najmilej widziane są rekomendacje od klientów, a nie oferty od firm.

 

Przenieść mogę się sam, fajerwerków nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o firmy u których mam klientów i które po prostu mogę z pełną świadomością polecić na podstawie doświadczeń klientów:

Hostido w formie zwykłego hostingu, tylko tutaj, raczej więcej niż 150GB nie dostaniesz na jednym koncie, musiałbyś kupić kilka, dodatkowo nie wiem, czy u nich umowa powierzenia/podpowierzenia danych wchodzi w grę.
Albo https://hosting.linux.pl/poczta.html, tutaj masz 14 dniowe testy, w dodatku myślę, że bez problemu dogadasz się z supportem jeżeli poprosisz o większy pakiet pojemności czy limitu dziennej wysyłki, (minusem/albo też plusem) jest tu zakaz rozsyłania mailingu reklamowego (zapewne chcą utrzymać ajpiki w dobrej kondycji w RBL'ach), ale tego nie uwzględniłeś więc zakładam, że tego nie potrzebujesz. Jeżeli chodzi o support, to mogę śmiało stwierdzić że jest to jedna, z najbardziej prokonsumenckich firm w Polsce z perspektywy kilkuletniej współpracy i wcześniejszych doświadczeń z innymi firmami, hostido pod względem supportu też jest bardzo dobre ale nie współpracuje z nimi na tyle długo, żeby ręczyć za nich tak jak jak za linux.pl 

 

Natomiast jeżeli chodzi o spam, mogę Ci z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że żadna firma nie jest w stanie konkurować z gmailem/gworkspace jeżeli chodzi o całą infrastrukturę antyspamową (alternatywnej infrastruktury bizesowej microsoftu nie testowałem więc tutaj się nie wypowiem). Jedne firmy mogą ustawić bardziej agresywną politykę antyspamową co będzie skutkowało false-positivami, drugie luźniejsza które dopuszczą trochę spamu ale jednocześnie nie będzie problemu z tym, że wiadomość która do Ciebie trafić powinna - trafi, a trzecie tzw. majorsy jak google (zakładam, że również microsoft) mają odpowiednią ilość próbek żeby niemal perfekcyjnie ocenić czy jest to spam czy nie. 

 

Jeżeli chodzi o przytoczony przez Ciebie dhosting mam tam jednego klienta, w związku z czym jestem na ich zamkniętej grupie na facebooku dla klientów, co prawda sam klient nie narzeka ani na hosting, ani na pocztę, a w zasadzie to sobie ich ceni, ale widzę co się na tej grupce fb wyprawia, jakiego typu kuriozalne awarie ludzie tam zgłaszają bo support im nie odpisuje lub lakonicznie zlewa, więc po części jestem w stanie zrozumieć Twoje odczucia co do dhostingu. 

 

Mam też pojedynczych klientów w innych firmach hostingowych z uwagi na ich upodobania czy to do panelu czy to po prostu ze zwykłego przyzwyczajenia i braku czasu na migrację, ale nie wymienię ich, ani nie polecę ich z uwagi na wątpliwej jakości support:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam: www.smarthost.pl.

Dostarczalność powinna być duża, ale żeby ją zwiększyć np. do interii (która limituje liczbę wysłanych maili) najlepiej wybrać pakiet + dedykowane IP (wtedy masz czyste IP, swoje i o nie dbasz). Oczywiście co jak co, ale support mamy dobry 🙂 Niezawodność też wysoka. Najlepiej o szczegóły dopytać na chat na stronie www.smarthost.pl 

 

:wq

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty CloudMail https://www.nazwa.pl/poczta/. 

 

Migrację skrzynek możemy przeprowadzić bezpłatnie, jeżeli tylko jest taka potrzeba. Aby zwiększyć skuteczność doręczeń wiadomości, proponujemy dedykowany adres IP (z opcją geograficznej lokalizacji poza polską także w kilku europejskich krajach), możliwość zwiększenia limitu wysyłek poczty z 1.000 (domyślnie) na dobę do 10.000 lub 100.000 na dobę, zabezpieczenie 2FA dla poczty e-mail (z bezpłatną metodą autoryzacji Google Authenticator), ktore działa także dla maili odbieranych w programach pocztowych na komputerach czy smartfonach.

 

Poza tym oczywiście zabezpieczenia poczty SPF, DKIM (automatyczna rotacja kluczy), DMARC, w tym antywirus i antyspam. Minimalny rozmiar skrzynki to 5 GB, maksymalny - ograniczeniem jest rozmiar serwera CloudMail, a ten może wynieść do 2 TB.

 

SLA gwarantowane abonamentem to 99,9%. Oczywiście zapewniamy całodobową obsługę techniczną przez e-mail oraz infolinię.

Na pewno CloudMail nie jest najtańszą ofertą na rynku, ale masz pewność, że wybierając ofertę premium nie będziesz musiał martwić się już problemami z pocztą. 

 

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu, także przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Konrad napisał(a):

Hej,

 

Szukam hostingu na który będę mógł przenieść swoje kilkadziesiąt skrzynek, które niestety powierzyłem dhosting.pl i ich poczcie biznesowej. Aktualnie muszę stamtąd się niezwłocznie ewakuować, po dzisiejszej awarii, która ujawniła jak w rzeczywistości wyglądają wszelkie obietnice i zobowiązania firmy względem klientów.

 

Jestem w tej samej sytuacji, ponad 100 skrzynek na dhosting i po ostatniej awarii mam dość. 

Myślę żeby przenieść się na mydevil.net, z tego co znalazłem na sieci, wydają się jedną z lepszych opcji za małe pieniądze:

- Kompresja systemu plików (ZFS) przez co poczta zajmuje mniej miejsca
- Brak problemów ze stabilnością i transparentność

- Dostęp do kopii zapasowych z systemu plików

- Możliwość prywatnego IP

- Dużo opcji konfiguracji i brak bezsensownych ograniczeń

 

Ktoś używał w tym celu i ma jakieś opinie? M365 i Google Workspace odpadają bo za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja poprzednia firma po podobnych problemach z pocztą (choć nie na dhosting) przeniosła się do iq.pl, do ich wyższego pakietu w z Pocztą Pro. I wszystko działa od kilku lat z uptime 100% (odpukać żeby tak zostało)

 

Czym dokładnie jest ta Poczta Pro możesz sobie doczytać na stronie, ale dla nas najważniejsze były dostęp do logów i nadzór korespondencji. Panel ma swoje lata i jest to chyba ich własne rozwiązanie, ale po przyzwyczajeniu da się działać.

 

Co do dostarczalności to my używaliśmy prywatnego adresu IP (w cenie pakietu Pro) z dobrą reputacją więc dostarczalność wysoka. DKIM, DMARC, SPF oczywiście dostępny. DKIM po  zleceniu na obsłudze klienta, ale reagują szybko. I to dotyczy wszystkich zleceń, jak coś nie dotarło do nadawcy (lub nie dotarło do nas), to sprawdzą i dadzą techniczną odpowiedź co się stało, z wycinkiem logów lub z kodami błędów.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić stabilność usługi poczty w budżetowych pakietach IQ_pl (zatem w planach PRO najprawdopodobniej tym bardziej). Z dostarczeniem do GWorkspace nie zanotowałem problemów, co w przypadku niektórych dużych polskich firm hostingowych niekiedy wymaga to dodania domeny korespondenta do whitelisty, żeby korespondencja nie lądowała w spamie. Mowa o typowych użytkownikach, którzy nie wykorzystują/próbują wykorzystywać poczty do spamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Konrad napisał(a):

Dziś też macie awarię poczty

 

Ok, rozumiem, że wybierzesz sobie inną firmę, ale muszę wyjaśnić, że nie mieliśmy dzisiaj żadnej awarii poczty. Jedyne, co dotyczy poczty, to wczorajszy kilkudziesięciominutowy brak dostępu do webmaila (przez poczta.nazwa.pl), o czym była informacja w Panelu Klienta oraz na naszej grupie FB. Ale w czasie, kiedy musieliśmy wyłączyć webmaila, sama poczta była odbierana i wysyłana przez programy korzystające z IMAP4/POP3 bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 12:52, cyborg napisał(a):

 

Jestem w tej samej sytuacji, ponad 100 skrzynek na dhosting i po ostatniej awarii mam dość. 

Myślę żeby przenieść się na mydevil.net, z tego co znalazłem na sieci, wydają się jedną z lepszych opcji za małe pieniądze:

- Kompresja systemu plików (ZFS) przez co poczta zajmuje mniej miejsca
- Brak problemów ze stabilnością i transparentność

- Dostęp do kopii zapasowych z systemu plików

- Możliwość prywatnego IP

- Dużo opcji konfiguracji i brak bezsensownych ograniczeń

 

Ktoś używał w tym celu i ma jakieś opinie? M365 i Google Workspace odpadają bo za drogie.

 

Jedna rzecz na którą warto uważać przy MyDevil to fakt, że połączenie IMAP zliczają się do limitu procesów - wystarczą 4 klienty trzymające po 10 połączeń i już wysyciłeś limit dla najniższego pakietu.

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, bart960 napisał(a):

Ja polecam Forpsi.pl. Można skorzystać z kilku różnych pakietów, na przykład poczta + hosting czy poczta + domena. Kiedy zaczynałem współpracę z nimi, wybrałem webhosting Easy. Polecam https://www.forpsi.pl/webhosting/easy/ - zwłaszcza, że zawsze można liczyć na support 

t3qRh7c.png

Równolegle poleciał post z innego konta na innym forum. 

Ciekawe.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

Cudów nie ma za 5zl na miesiąc nikt nie da ci takiego konta jest to nad sprzedaż duża i tyle 

Edytowane przez Grzegorz.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzegorz.R napisał(a):

Cudów nie ma za 5zl na miesiąc nikt nie da ci takiego konta jest to nad sprzedaż duża i tyle 

Cena promocyjna 5 PLN, cena regularna 10 PLN. Brutto wychodzi 6,15 na promce, 12,30 bez promki.
Webd.pl stara jak świat firma z Gdańska oferuje od wielu lat pakiet 50GB z transferem 400 GB miesięcznie za 11,99 brutto.

I nie jest to "nad sprzedaż duża" tylko standardowa oferta. Mają też pakiet za 6,99 brutto 20 GB powierzchni i 200 GB transferu na miesiąc. Lata świetlne temu mieli za 3,99 brutto ten pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

100gb dysku za 5zl na miesiąc to jest według mnie nad sprzedaż jeżeli nie była by to nad sprzedaż to takich kont by było tylko 10 na serwer licząc że serwer ma 1 tb Dysku a 10 osób na serwer by się nie opłacało mieć za 5zl miesięcznie na konto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

Generalnie stosowanie nas sprzedaży nie jest niczym groźnym bo jeżeli ktoś kupi konto z dyskiem 10 GB to  użyje na przykład maksymalnie 100 mb dysku z mojego doświadczenia wynikało że jeżeli ktoś kupił konto hostingowe i miał transfer 50 GB w pakiecie to używali na takich kontach np 5 GB transferu więcej raczej nikt nie generował a jak już to bardzo mało to było ludzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
3 minuty temu, Pawel_15 napisał(a):

Zjawisko które opisujesz nazywa się overselling. Sprzedawanie więcej niż się ma faktycznie licząc na to że ktoś kupi konto 5GB a wykorzysta 100MB.

overselling to w tłumaczeniu na polski nad sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.