Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Połączenie VPN


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na kilku laptopach z Win 10 mam skonfigurowane połączenie VPN, za jego pośrednictwem mobilni użytkownicy łączą się z firmowym ERP.

 

Szukam sposobu na ukrycie tego połączenia, zdarza się że użytkownik przez "pomyłkę" rozłączy połączenie VPN, później tłumaczy się że nie działał ERP więc nie mógł zrobić to co miał zlecone ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert napisał:

Niestety laptopy łączą się przez modemy  USB, to są handlowcy pracujący w terenie.

Znalazłem coś takiego dla ciebie ,,

Na pasku zadań Właściwości, Dostosuj ikony powiadomień i przestawić ustawienie
na Ukryj ikony i powiadomienia. Ikonka i komunikaty nie będą pokazywane." Wtedy ukrywasz i wtedy nie rozłączy :) tylko nie pamiętam czy jest możliwość automatycznego połączenia przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2017 o 13:41, MateuszCODE napisał:

Znalazłem coś takiego dla ciebie ,,

Na pasku zadań Właściwości, Dostosuj ikony powiadomień i przestawić ustawienie
na Ukryj ikony i powiadomienia. Ikonka i komunikaty nie będą pokazywane." Wtedy ukrywasz i wtedy nie rozłączy :) tylko nie pamiętam czy jest możliwość automatycznego połączenia przy starcie.

 

W Win10 nie znalazłem takich ustawień, a co do automatycznego łączenia VPN to poradziłem sobie wrzucając skrypt do harmonogramu zadań

5 minut temu, loleN napisał:

Konto administratora z hasłem? A użytkownicy na normalnych i chyba będziesz mieć problem załatwiony. Bo wtedy zmiana ustawień sieci będzie wymagać hasła.

 

To by było najprostsze i najlepsze rozwiązanie - niestety handlowiec musi mieć uprawnienia admina :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robert napisał:

To by było najprostsze i najlepsze rozwiązanie - niestety handlowiec musi mieć uprawnienia admina :( 

 

To co on takiego aż robi, sam tak mam ustawione w WIN10 to hasło podaję tylko do zmiany ustawień, instalacji programów, czy tych które dość ostro integrują w system (choć nie wiem czy tego nie da się ustawić aby takowy program śmigał bez podawania hasła). Więc jak ma administratora to nie wiem czy coś znajdziesz, bo i tak bardziej kumaty to wyłączy czy obejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10/20/2017 o 11:39, Robert napisał:

zdarza się że użytkownik przez "pomyłkę" rozłączy połączenie VPN, później tłumaczy się że nie działał ERP więc nie mógł zrobić to co miał zlecone ... 

 

W dniu 10/22/2017 o 13:24, Robert napisał:

handlowiec musi mieć uprawnienia admina :(

 

To może odwrotnie: pokazać użytkownikom jak się połączyć, żeby mogli zestawić ponownie połączenie VPN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blfr napisał:

 

 

To może odwrotnie: pokazać użytkownikom jak się połączyć, żeby mogli zestawić ponownie połączenie VPN?

 

Niestety wychodzą z założenia, że po włączeniu laptopa mają mieć dostęp do systemu ERP, jak to handlowcy mają dobre gadanie i w różny sposób (dla siebie na +) przedstawiają "awarię" swoim przełożonym.

 

Jak np zapomną wysłać maila, to za jakiś czas telefon do działu IT, że jest problem z pocztą ... wysyłał zamówienie do kontrahenta i nie doszło. Pomimo sprawdzenia w logach i informacji, że nie wychodziła taki mail - odpowiedź - ale ja wysłałem, może jest problem z programem pocztowym.

 

21 godzin temu, SomeGuy napisał:

Przydałby się krótki soft/batchscript sprawdzający czy połączenie jest nawiązane, a jeśli nie to invoke np. z scheduled task od windowsa przez command line:

https://stackoverflow.com/questions/14614465/establish-a-vpn-connection-in-cmd

 

Jesteś w stanie takie coś napisać, oczywiście odpłatnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.