Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Pomoc w wybraniu serwera


Gość Grzegorz.R

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2022 o 19:25, Grzegorz.R napisał:

Mam budżet 10-50 tys. zł brutto

Jaki serwer za tą kasę najlepiej kupić? 

 

Przy takim budżecie to wybór jest jak pomiędzy małym fiatem a mercedesem. Drugą sprawą jest że ten serwer musi być gdzieś fizycznie ulokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

Wiesz różnie to bywa np aparaty cyfrowe są od 1000zl do nawet 30000zl 

Tak samo komórki są za 400zl a są też za 5000zl 

Są też Serwery za 10 k do 50 k zl różnią się parametrami i marka czasem się płaci za markę czasami nie na przykład lustrzankę za 1000 by ci ktoś polecił canona a za 30000 by ci polecił Nikona 

Z serwerami jest podobnie 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Grzegorz.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzegorz.R napisał(a):

Wiesz różnie to bywa np aparaty cyfrowe są od 1000zl do nawet 30000zl 

Tak samo komórki są za 400zl a są też za 5000zl 

Są też Serwery za 10 k do 50 k zl różnią się parametrami i marka czasem się płaci za markę czasami nie na przykład lustrzankę za 1000 by ci ktoś polecił canona a za 30000 by ci polecił Nikona 

Z serwerami jest podobnie 

 

Przede wszystkim trzeba wiedzieć do czego ten serwer ma być. Czy do obróbki big data czy do serwera minecraft w piwnicy. Aktualnie to jest tylko gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Torrenty są nielegalne, jednakże mam coś co może idealnie pasować do Twoich wymagań. Jak wcześniej wspomniał @Mion, takie serwisy (typu torrent, które są gejowe) powinieneś ukrywać. Jestem w stanie zaoferować usługi chmurowe (*do 512GB RAM, 5TB pamięci, procesor Xenon 16MB Cache 32 10Mb/porządnie i starannie ukryte w przestworzach. Moja serwerownia znajduje się na pokładzie samolotu Mitsubishi G6M1, który lata na pułapie równym unoszenia się chmur w Japonii. Co prawdą, internet nie jest już wysokich lotów, jednak owocuje to efektywnym procesem anonimizacji serwera**, co jest istotną rzeczą przy prowadzeniu takich serwisów. Jednakże, jestem w stanie dojść do porozumienia z klientem i unowocześnić infrastrukturę (czyli kabelek RJ45, który jest ciągnięty przez maszynę i efektownie wygląda jak zabawka typu "samolocik na sznurku") tym samym udoskanalając łącze.

*W przypadku chęci wymiany sprzętu na lepszy, trzeba się liczyć się z kilkudniowym opóźnieniem i możliwością utraty podzespołów, ponieważ nasz technik, pseudonim Bluezd, musi wspiąć się po kabelku i wymienić podzespoły. Nastomiast proszę się nie martwić - jest on po studiach AWF i zawsze maksował wyniki przy wspinaniu się po linie. 

** SLA wynosi ok. 45%, ponieważ samolot co kilka godzin musi lądować na kilka godzin, by zatankować i naładować urządzenie składające się z około tysiąca powerbanków firmy SAMSUNG podłączonych do siebie seryjnie.

 

 

  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

A jeżeli ktoś by blokował moja stronę torrent to przestępstwo z art. 268a. Kodeksu karnego 

 

Art.  268a. 
§  1. 
Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,
§  2. 
Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§  3. 
Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Stronę torrent można zamknąć tylko jeżeli jest wyrok sądu o tym decydujący który jest polski , niezawisły, bezstronny, niezależny 

 

Dostawca Usługi świadczy Usługę dla witryn internetowych na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Dostawca Usługi działa w warunkach tajemnicy telekomunikacyjnej, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. nr 171, poz. 1800 z późn. zm), w związku z czym nie dokonuje sprawdzania i ingerencji w przekazywane za pomocą Usługi dane, za wyjątkiem sytuacji, w których przepisy prawa lub stosowna decyzja sądu powszechnego nakazują inaczej

A jeżeli ktoś będzie pisał np maile że założę sprawę jak nie usunie pan pliku to przestępstwo z Art. 115. § 12. Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190 groźba karalna, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jak również rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem lub zachowaniem zagrożonym administracyjną karą pieniężną.

Edytowane przez Grzegorz.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz.R napisał(a):

Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,

 

Zapewne decydując się na usługę u konkretnego usługodawcy wyraziłeś mu zgodę na to żeby w razie czego ją zablokował, więc z automatu jest "uprawniony" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
29 minut temu, theqkash napisał(a):

 

Zapewne decydując się na usługę u konkretnego usługodawcy wyraziłeś mu zgodę na to żeby w razie czego ją zablokował, więc z automatu jest "uprawniony" ;)

Nie, bo jeżeli nie ma tego w regulaminie że do wyjaśnienia sprawy może zablokować usługę to zrobić tego nie może bo dojdzie tu do rodzaju samosądu bo od stwierdzenia czy coś jest nie legalnie jest sąd i na jego wyrok dopiero można usunąć pliki torrent już miałem starcie z uslugowawca który mi zablokował moja stronke sprawa karna zostala wygraną i sprawa cywilna też dostałem odszkodowanie nie duże ale zawsze coś 

 

W dniu 8.01.2023 o 21:41, ryniuch napisał(a):

Torrenty są nielegalne, jednakże mam coś co może idealnie pasować do Twoich wymagań. Jak wcześniej wspomniał @Mion, takie serwisy (typu torrent, które są gejowe) powinieneś ukrywać. Jestem w stanie zaoferować usługi chmurowe (*do 512GB RAM, 5TB pamięci, procesor Xenon 16MB Cache 32 10Mb/porządnie i starannie ukryte w przestworzach. Moja serwerownia znajduje się na pokładzie samolotu Mitsubishi G6M1, który lata na pułapie równym unoszenia się chmur w Japonii. Co prawdą, internet nie jest już wysokich lotów, jednak owocuje to efektywnym procesem anonimizacji serwera**, co jest istotną rzeczą przy prowadzeniu takich serwisów. Jednakże, jestem w stanie dojść do porozumienia z klientem i unowocześnić infrastrukturę (czyli kabelek RJ45, który jest ciągnięty przez maszynę i efektownie wygląda jak zabawka typu "samolocik na sznurku") tym samym udoskanalając łącze.

*W przypadku chęci wymiany sprzętu na lepszy, trzeba się liczyć się z kilkudniowym opóźnieniem i możliwością utraty podzespołów, ponieważ nasz technik, pseudonim Bluezd, musi wspiąć się po kabelku i wymienić podzespoły. Nastomiast proszę się nie martwić - jest on po studiach AWF i zawsze maksował wyniki przy wspinaniu się po linie. 

** SLA wynosi ok. 45%, ponieważ samolot co kilka godzin musi lądować na kilka godzin, by zatankować i naładować urządzenie składające się z około tysiąca powerbanków firmy SAMSUNG podłączonych do siebie seryjnie.

 

 

Możesz się do mnie odezwać na prywatną wiadomość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzegorz.R napisał(a):

bo od stwierdzenia czy coś jest nie legalnie jest sąd i na jego wyrok dopiero można usunąć pliki torrent

 

Tak chyba nie do końca. Usługodawca dostając wiarygodną informację o nielegalnym rozpowszechnianiu ma prawo zareagować, inaczej sam naraża się na odpowiedzialność.

Kwestia tylko co to jest wiarygodna wiadomość. Bo jeśli przyjdzie info od kancelarii mającej pełnomocnictwo Microsoftu, że na serwerze masz pliki chronione/dające dostęp do chronionych np. Windows i z grubsza wygląda, że mają rację (bo rzeczywiście, czy to strona, czy zgrubnie plik wygląda faktycznie na tego Windowsa a nie zdjęcie bukietu kwiatków) to wygląda to wiarygodnie; jeśli napisze Kowalski, że to jego obrazek bez podawania jakichś dowodów, to nie musi być wiarygodna informacja.

 

Polecam poczytać sobie jeden z wyroków SN podsumowujący takowe, co prawda dotyczy to plików audiowizualnych, ale przy innych cyfrowych dziełach stanowisko będzie dość podobne: http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/orzeczenia3/ii cskp 3-22.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

Pragnę zauważyć co następuje w przypadku strony torrent 

 

Dostawca Usługi nie monitoruje plików na serwerze, nie inicjuje go, nie ingeruje w niego, ani nie wybiera adresatów przekazu danych, a jedynie udostępnia Użytkownikom platformę kojarzenia i wymiany danych.
Dostawca Usługi nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji przesyłanych lub otrzymywanych, zamieszczanych lub w jakikolwiek sposób udostępnianych przez Użytkownika innym osobom i nie odpowiada za naruszenia prawa wynikające z takiego przekazu informacji.
Dostawca Usługi nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez Użytkownika w związku z korzystaniem z Usługi w tym w wyniku dostępu do jego danych przez osoby nieupoważnione, utraty danych lub opóźnienia w otrzymaniu lub przesłaniu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
4 godziny temu, ćwierćadmin napisał(a):

no to bier, jak uważasz że wszystko jest regulaminowo w porządku, i prawnie też.

Wiesz ludzie się boją bo nie znają prawa

Temat jest o doborze serwera a zszedł na torrenty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś na jednym z hostingów odpaliłem nulleda jednego ze skryptów. To nie było na produkcji i nawet było na hasło w .htaccess. Właściciel i główny programista zarazem napisał ładnego maila ze szczegółami, kopie dostałem ja z prośbą o rozwiązanie problemu. Skasowałem, poinformowałem o skasowaniu, temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
7 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

Kiedyś na jednym z hostingów odpaliłem nulleda jednego ze skryptów. To nie było na produkcji i nawet było na hasło w .htaccess. Właściciel i główny programista zarazem napisał ładnego maila ze szczegółami, kopie dostałem ja z prośbą o rozwiązanie problemu. Skasowałem, poinformowałem o skasowaniu, temat zamknięty.

Generalnie rzecz biorąc ludzie wolą się dogadać bo jechać później na rozprawę dużo kilometrów to sie nie opłaca inaczej jak by to się opłacalo to Microsoft by masowo wysyłał i zakładał sprawy za np korzystanie z ich systemu Windows

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.