Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Porównanie cen odnowień domen .pl (marzec 2022)


D D

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Pawel_15 napisał:

Jak chcesz to ogarnąć to przejrzyj wątek o firmie nazwa.pl.

 

Paradoksalnie mi nie chodziło tylko o nazwa.pl.

 

O ile nazwa.pl istotnie wycenia domenę na 300% wartości bazowej dodając do niej jakieś tam rzeczy, to są też inni operatorzy, którzy wyceniają ją na 200-300% wartości bazowej, nie dają nic extra (poza rzeczonym supportem właśnie) 😉 

 

Generalnie nie popieram takich działań, bo domena to jest w większości przypadków coś, co jest praktycznie bezobsługowe. Mówienie o ogromnym wkładzie w support dla usługi typu domena jest dla mnie czymś absolutnie niedorzecznym.

 

 

Zresztą... zobaczymy o ile zwielokrotnią niektórzy operatorzy nadchodzącą podwyżkę cen domen w NASK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Generalnie nie popieram takich działań, bo domena to jest w większości przypadków coś, co jest praktycznie bezobsługowe. Mówienie o ogromnym wkładzie w support dla usługi typu domena jest dla mnie czymś absolutnie niedorzecznym.

Potraktuj to jako okazję do zarobku. Jak nie idzie z jednym to zawsze można odbić sobie na domenach. Jest sporo firm które mają naprawdę kosmiczne ceny. Osobiście wolałbym dopłacić więcej do serwera i mieć tam lepszy support i całą resztę a domenę mieć w normalnej cenie (tyle ile bierze NASK + drobna marża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy możemy spodziewać się aktualizacji tego zestawienia na rok 2022? Temat jest jak dla mnie dość niezrozumiały trudno stwierdzić skąd podwyżki cen przy samych domenach skoro niewiele chyba się zmienia dla samego NASK.

image.png.10cb614d641493ed82107096b293521b.png

Czytając najnowsze newsy o podwyżce w NASK musiały zaistnieć zawirowania w cenach sprzedaży domen u rejestratorów. Jestem ciekawy jak rok do roku takie zestawienie wygląda i które firmy chcą skorzystać z okazji, aby znacząco podwyższyć marżę. A najważniejsze gdzie teraz najlepiej przenieść już zarejestrowane domeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neural404 napisał:

Czy możemy spodziewać się aktualizacji tego zestawienia na rok 2022? Temat jest jak dla mnie dość niezrozumiały trudno stwierdzić skąd podwyżki cen przy samych domenach skoro niewiele chyba się zmienia dla samego NASK.

image.png.10cb614d641493ed82107096b293521b.png

Czytając najnowsze newsy o podwyżce w NASK musiały zaistnieć zawirowania w cenach sprzedaży domen u rejestratorów. Jestem ciekawy jak rok do roku takie zestawienie wygląda i które firmy chcą skorzystać z okazji, aby znacząco podwyższyć marżę. A najważniejsze gdzie teraz najlepiej przenieść już zarejestrowane domeny.

 

Zacytowałeś mój komentarz do zestawienia z czerwca 2020 roku :) Następnego dnia po tym komentarzu umieściłem aktualne zestawienie (marzec 2022). Jest to to samo zestawienie, które pojawia się w tym wątku na forum, który obecnie komentujesz :) Jedyne co się zmieniło od marca to cena odnowienia domen .pl w home.pl. Wzrosła ze 120 zł na 145 zł netto.

 

Kolejne zestawienie przygotuję pewnie w październiku, kiedy inni rejestratorzy uaktualnią swoje cenniki. Zrobią to na pewno te firmy, które oferują odnowienie domeny .pl poniżej 50 zł netto / rok.

 

DD

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neural404 napisał:

Czy możemy spodziewać się aktualizacji tego zestawienia na rok 2022? Temat jest jak dla mnie dość niezrozumiały trudno stwierdzić skąd podwyżki cen przy samych domenach skoro niewiele chyba się zmienia dla samego NASK.

image.png.10cb614d641493ed82107096b293521b.png

Czytając najnowsze newsy o podwyżce w NASK musiały zaistnieć zawirowania w cenach sprzedaży domen u rejestratorów. Jestem ciekawy jak rok do roku takie zestawienie wygląda i które firmy chcą skorzystać z okazji, aby znacząco podwyższyć marżę. A najważniejsze gdzie teraz najlepiej przenieść już zarejestrowane domeny.

 

W hostingach ludzie mają skłonności do utożsamiania marży z opłatą do NASK. Każdy kto prowadził większą działalność rozumie, że do wliczenia jest cała masa innych kosztów. Włącznie z panią Danusią od kadr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 09:14, jvr napisał:

W hostingach ludzie mają skłonności do utożsamiania marży z opłatą do NASK. Każdy kto prowadził większą działalność rozumie, że do wliczenia jest cała masa innych kosztów. Włącznie z panią Danusią od kadr. 

 

W większości firm domeny to jednak tylko i wyłącznie usługa pośrednictwa klient <-> nask i dobrze napisany automat zrealizuje w 100% całość potrzeb klienta. Przebitki o 100% bez niczego w zamian wydają się więc niczym szczególnym nie uzasadnione.

  • Lubię 4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dziś przeczytałem na ogłoszeniach w Hostline. 

 

Cytat

Informujemy, że od 01.10.2022r. nastąpi aktualizacja cen domen NASK.

 

Rejestracja domeny .pl - 9,99 zł (bez zmian)

Odnowienie domeny .pl - 54,99 zł (obecna cena - 43,99 zł)

 

Rejestracja domeny regionalnej - 9,99 zł (obecna cena - 3,89 zł)

Odnowienie domeny regionalnej - 34,99 zł (obecna cena - 18,48 zł)

 

Rejestracja domeny funkcjonalnej - 9,99 zł (obecna cena - 10,59 zł)

Odnowienie domeny funkcjonalnej - 34,99 zł (obecna cena - 52,08 zł)

 

Podane wartości są cenami netto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juvenito napisał:

Seohost ładnie poleciał. Na szczęście w prosty sposób można opuścić ten statek. 

 

Rozumiem, że zmiana marży z 0,5% do 12% może się wydawać jakąś kosmiczną podwyżką, ale średnia rynkowa marża na domenach .pl po podwyżce w październiku wyniesie blisko 100%, a co poniektóre firmy marżę będą miały na poziomie ponad 200% :) Jedną ze strategii marketingowych Seohost była super niska cena odnowień domen. Klientów i domen przybyło, firma okrzepła, więc należała się podwyżka. Zmiana cen w NASK i panująca inflacja na pewno tę zmianę ceny przyspieszyły. Każdy umie liczyć a biznes przede wszystkim powinien przynosić zyski.  Teraz pałeczkę Seohost przejmie Hostido. Ale pewne jest, że prędzej czy później tutaj też zawitają podwyżki. To normalna kolej rzeczy. Na szczęście zawsze na rynek będą chciały wejść nowe firmy, które zaoferują niską cenę i tak historia będzie się powtarzać :)

 

A każdy kto ma więcej niż 50 domen i tak bez trudu znajdzie rejestratora, u którego będzie płacił za utrzymanie domen w cenie zbliżonej do cen hurtowych rejestru.

 

DD

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12% marży to wciąż powoduje niską cene. Utrzymanie domen przez rejestratora wiąże się z minimalnymi kosztami więc marża do 50% to nie jest wartość tragiczna. Za to 200% i więcej, przed zmianą cennika niektórzy mieli nawet 2000% to zwykły skok na kasę klientów i tego typu zachowania powinny być nagłaśniane. Tylko większość klientów nie wie o tym że można taniej, rosną ceny to płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Damian82 napisał:

Na prawdę problem? A to problem się dogadać z seohost i wystawić na nich fakturę? Przecież taki układ byłby dla nich na rękę. Ty im robisz koszt, a środki przerzucasz sobie dalej

 

Nie zagłębiałem się w regulamin i nie wiem czy w tym konkretnym przypadku jest to w ogóle możliwe, z jednej strony kłóci mi się to z wizją właściciela seohost, który zapewniał nas jakieś 2-3 lata temu że chcą być w przypadku domen operatorem bezmarżowym, bo nie jest to ich źródło dochodu w żadnym stopniu. Z drugiej strony ich rozumiem, że każdy operator chce coś na tym ugrać i że bycie bezmarżowcem wiąże się prędzej czy później z tym, że ceny wzrosną, mimo wszystko z uwagi na bezproblemową dotychczasową współpracę po prostu wyczyścimy u nich portfel przedłużając domeny i przejdziemy do jakiegoś bezmarżowca.

 

Dodatkowo, czy ma ktoś już jakieś info insajderskie o bezmarżowcach po podwyżkach, którzy posiadają wirtualny portfel, w przypadku agencji/softwarehouse'ów z większą ilością domen wg. mnie jest to must-have, z tego co mi wiadomo to gnum ma wirtualny portfel i ceny wzrosną bardzo nieznacznie do tego co ma NASK, ale przyznam, że po wstępnym kontakcie z nimi tym, jak działa panel, tym, że jest to ich poboczna działalność a nie priorytet, trochę boje się powierzyć im wszystkie domeny.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sempre napisał:

 

Nie zagłębiałem się w regulamin i nie wiem czy w tym konkretnym przypadku jest to w ogóle możliwe, z jednej strony kłóci mi się to z wizją właściciela seohost, który zapewniał nas jakieś 2-3 lata temu że chcą być w przypadku domen operatorem bezmarżowym, bo nie jest to ich źródło dochodu w żadnym stopniu. Z drugiej strony ich rozumiem, że każdy operator chce coś na tym ugrać i że bycie bezmarżowcem wiąże się prędzej czy później z tym, że ceny wzrosną, mimo wszystko z uwagi na bezproblemową dotychczasową współpracę po prostu wyczyścimy u nich portfel przedłużając domeny i przejdziemy do jakiegoś bezmarżowca.

 

Dodatkowo, czy ma ktoś już jakieś info insajderskie o bezmarżowcach po podwyżkach, którzy posiadają wirtualny portfel, w przypadku agencji/softwarehouse'ów z większą ilością domen wg. mnie jest to must-have, z tego co mi wiadomo to gnum ma wirtualny portfel i ceny wzrosną bardzo nieznacznie do tego co ma NASK, ale przyznam, że po wstępnym kontakcie z nimi tym, jak działa panel, tym, że jest to ich poboczna działalność a nie priorytet, trochę boje się powierzyć im wszystkie domeny.

U nas znajdziesz wirtulny portfel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja porównania cen odnowień domen .pl. Stan na dzień 21.10.2022. Zestawienie obejmuje 34 wybranych partnerów rejestru domen .pl NASK.

 

Pełna treść artykułu z komentarzem: https://danieldryzek.pl/2022/10/21/ceny-odnowien-domen-pl-po-podwyzce-10-2022/

 

Poniżej zostawiam tylko "suchą" tabelkę. Bieżące ceny (IV kwartał 2022) zostały pogrubione. 

W zestawieniu przybyło kilku rejestratorów, których zabrakło w poprzednim porównaniu.

 

Rejestrator         I kw. 2022     IV kw. 2022    Kod w panelu   Wzrost ceny 
         
gnum.pl 39,57 49,57 TAK +10,00 PLN
hostido.pl 40,99 50,99 TAK +10,00 PLN
hitme.pl 47,97 54,47 + 6,50 PLN
hostmark.pl 55,00 55,00 TAK
seohost.pl 40,20 56,00 +15,80 PLN
sohost.com 46,96 56,96 TAK +10,00 PLN
vipower.pl 47,15 57,72 TAK +10,57 PLN
ovh.pl 44,99 58,99 TAK +14,00 PLN
forpsi.pl 45,00 60,00 TAK +15,00 PLN
jdm.pl 47,97 62,50 TAK +14,53 PLN
panhost.pl 55,00 65,00 TAK +10,00 PLN
hostinguj.pl 56,64 67,89 TAK +11,25 PLN
yupo.pl 65,00 69,00 + 4,00 PLN
addhost.pl 75,00 80,00 + 5,00 PLN
atthost.pl 58,53 80,49 +21,96 PLN
domeny.tv 69,00 89,00 +20,00 PLN
kylos.pl 79,00 89,00 +10,00 PLN
thecamels.org 59,00 89,00 TAK +30,00 PLN
cba.pl 79,90 89,90 +10,00 PLN
aftermarket.pl 79,95 89,95 TAK +10,00 PLN
webd.pl 70,00 90,00 +20,00 PLN
cal.pl 80,00 99,00 +19,00 PLN
kru.pl 70,00 99,00 TAK +29,00 PLN
LH.pl 99,00 99,00
smarthost.pl 79,00 99,00 +20,00 PLN
dhosting.pl 99,00 109,00 +10,00 PLN
dinfo.pl 99,00 119,00 +20,00 PLN
premium.pl 90,00 120,00 TAK +30,00 PLN
cyberfolks.pl 99,00 129,00 +30,00 PLN
domena.pl 100,00 129,00 +29,00 PLN
zenbox.pl 99,00 129,00 TAK +30,00 PLN
az.pl 120,00 135,00 +15,00 PLN
home.pl 120,00 145,00 +25,00 PLN
nazwa.pl 150,00 160,00 +10,00 PLN

 

Kod w panelu – kod do transferu domeny dostępny w panelu administracyjnym rejestratora

Ceny netto w PLN za odnowienia domeny .pl o 1 rok


Źródło danych: cenniki rejestratorów, opracowanie własne

 

DD

Edytowane przez D D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.