Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting pod pocztę email


zhQ113

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam taniego hostingu wyłącznie dla poczty email.

 

Planuję założyć konta email rodzinne, dla kilku osób.  Konta typu [email protected]

Nie będzie żadnej strony www.

Nie będzie żadnych SEO, masowych wysyłek maili itp.

 

Obciążenie serwera będzie żadne.

 

Oczekiwane:

- możliwość podpięcia własnej (już posiadanej domeny)

- możliwość utworzenia do 20 kont email

- skrzynki email bez limitu wielkości pojedynczej skrzynki w ramach konta hostingowego

- limit pojedynczej wiadomości email rozsądnie duży

- webmail Roundcube dostępne po https (lets encrypt) na adresie typu domena.net/poczta lub podobnym

- powierzchnia łączna konta min. 50-100 GB (może być overselling bo początkowe wykorzystanie będzie żadne, a przyrosty zużycia tylko w miarę obsługiwanych emaili)

- panel dowolny - DA, CP,  inny, obojętnie

- wskazane aby był SpamAssassin z możliwością dodawania wiadomości do spamu w Roundcube i/lub możliwość podpięcia Gmaila jako interfejsu obsługującego pocztę poprzez ten serwer we własnej domenie

 

 

Budżet jest niski, 50-60 zł brutto /rok.

Szukam tanich i jednocześnie pojemnych hostingów i nie widzę.

 

Zakładając, że

- może być overselling,

- może być hdd,

- nie postawię strony, bazy danych itp. - jedynie potrzebuję pocztę i będzie ona bardzo mało używana

to powinno dać radę przygotować tanie konto hostingowe o dużej powierzchni.

Pojemność ma tak naprawdę być zabezpieczeniem na przyszłość, w ramach jak będzie rosło zapełnienie skrzynek (a będzie rosło powoli).

 

Interesuje mnie długoterminowe korzystanie z tego konta hostingu/poczty, więc ceny ze sporą zniżką na pierwszy rok a potem droższe odnowienia odpadają.

 

Proszę o propozycje.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Szukam tanich i jednocześnie pojemnych hostingów i nie widzę.

 

 

4-5zł miesięcznie za 50-100GB pojemności, pewnie dlatego ciężko coś znaleźć. Szczególnie że chodzi o pocztę. Niestety poszukiwanie usług w takim zakresie cenowym jest dość trudne, aczkolwiek powodzenia - z ciekawości przeglądnąłem TOP100 i nie znalazłem żadnej firmy oferującej taką przestrzeń w takiej cenie.  

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zhQ113 napisał:

powierzchnia łączna konta min. 50-100 GB
(...)
Budżet jest niski, 50-60 zł brutto /rok.

Szukam tanich i jednocześnie pojemnych hostingów i nie widzę.

 

Powyższy budżet ma konkurencję w postaci darmowych usług Google/GMail, stąd małe zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zajcev napisał:

 

 

 

4-5zł miesięcznie za 50-100GB pojemności, pewnie dlatego ciężko coś znaleźć. Szczególnie że chodzi o pocztę. Niestety poszukiwanie usług w takim zakresie cenowym jest dość trudne, aczkolwiek powodzenia - z ciekawości przeglądnąłem TOP100 i nie znalazłem żadnej firmy oferującej taką przestrzeń w takiej cenie.  

 

No właśnie ja też nie znalazłem. Ale jednocześnie wiem dlaczego - ponieważ dostawca takiego hostingu liczy się z pewnym obciążeniem i transferami generowanymi przez strony klientów, wordpressy, bazy danych itp.

Licząc trochę obciążenia CPU, RAMu, bazy, trochę transferu itp. oczywistym jest, że w takim budżecie na czymś trzeba ograniczyć ofertę, i jest to rozmiar powierzchni.

Z tego co widzę nie ma sprofilowanych usług hostingu pod pocztę, gdzie jednak tego wykorzystania CPU, RAMu, transferu i baz - nie będzie.

Może to jest sygnał dla rynku, że brakuje produktu, i warto go stworzyć?

 

 

7 godzin temu, Tom X napisał:

 

Powyższy budżet ma konkurencję w postaci darmowych usług Google/GMail, stąd małe zapotrzebowanie na tego typu usługi.

 

Też o tym myślałem, ale płacąc za domenę rocznie około 50 zł, ta domena może obsłużyć wiele kont (pojedynczych adresów email).

A jednocześnie w Gmailu płaci się za każdego użytkownika/ single account.

Więc Twoja informacja się zgadza przy założeniu, że konta będą 1-2.

A co w sytuacji gdy chcę założyć konta email rodzicom, bratu, siostrze itp?  Koszty Gmaila przewyższają hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zhQ113 napisał:

Też o tym myślałem, ale płacąc za domenę rocznie około 50 zł, ta domena może obsłużyć wiele kont (pojedynczych adresów email).

A jednocześnie w Gmailu płaci się za każdego użytkownika/ single account.

Więc Twoja informacja się zgadza przy założeniu, że konta będą 1-2.

A co w sytuacji gdy chcę założyć konta email rodzicom, bratu, siostrze itp?  Koszty Gmaila przewyższają hosting.

 

Doprecyzuję: chodziło mi o darmowe konta Google, nie zaś płatne w ramach GSuite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tom X napisał:

 

Doprecyzuję: chodziło mi o darmowe konta Google, nie zaś płatne w ramach GSuite.

 

Gmail akurat działa w porządku. Jedyny problem z nim jest taki, że aby mieć adres email o poważnej nazwie typu [email protected] to trzeba go (było) zarejestrować jakieś 15 lat temu.

Co bardziej ogarnięci rodzice rejestrują porządny adres email na gmailu/yahoo/outlooku dla swoich malutkich dzieci (do przekazania im za ileś lat), pod warunkiem, że kombinacja nowoczesnego imienia dziecka z nazwiskiem akurat okazała się wolna u danego usługodawcy.

 

Adresy nieformalne typu [email protected] z pewnością sprawdzają się do codziennego buszowania po zwykłych i niezwykłych stronach.

Ale do umieszczenia w CV, do kontaktów z instytucjami, firmami, obecnym i/lub potencjalnym pracodawcą, z urzędami, lekarzem, bankiem itp. - do tych celów już się nie nadają.

 

Co zatem pozostaje? Rejestracja domeny i podpięcie jej pod płatną usługę kont w Gmailu, jednak niestety rozliczanie jest per ilość kont.

Ewentualnie domena + hosting, na którym zakładasz tyle kont ile jest potrzebnych.

 

 

__________

 

Powiem więcej. 

Udało mi się wiele lat temu zarejestrować dla siebie poważny adres na outlook.com

Korzystam z niego do celów oficjalnych.

Teraz jednak, zupełnie przypadkiem dowiedziałem się, że są problemy z wysyłaniem do mnie emaili na to konto w outlook.com

Sprawdziłem i niestety ta informacja się potwierdziła.

Osobiście zweryfikowałem sytuację poprzez próbę wysyłki maila do siebie od 2 różnych firm hostingowych (o dobrej reputacji) i w 2 na 2 przypadkach otrzymałem zwrotkę. Test w 100% zakończony failem.  Zwrotki informują o 550 5.7.1 (S3150). Helpdeski na moje zgłoszenia odpowiedziały, że setki razy rocznie wysyłają odpowiednie formularze do Microsoftu w celu odblokowania.

 

Wniosek - nawet jak posiadam konto email z poważnym adresem, na outlook.com, to okazuje się, że korzystanie z niego to jest wielki błąd.

Ostatecznie nie ma się co dziwić. Na własnych serwerach Microsoft może blokować co chce i jak chce. A to, że ja spodziewam się ważnych maili - no cóż, nikogo to nie interesuje.

Co więcej, Microsoft jest zbyt duży żeby się z nim kontaktować. Od razu w zwrotce odsyła do Twojego dostawcy hostingu. Tak, sam odrzuca maile, a nadawcę  odsyła w kosmos. Uwaga uwaga, na pewno pani asystentka w małej (w sumie w jakiejkolwiek) firmie, wysyłająca mailem do klienta pismo czy fakturę, po otrzymaniu zwrotki przeczyta ją, przeanalizuje, a potem skontaktuje się z dostawcą hostingu dla tej firmy, wytłumaczy im co trzeba, i dopilnuje poprawnej akcji. Na pewno ogarnie to pomiędzy wysyłką jednego pisma do jednego klienta a drugiego pisma do drugiego klienta...

 

No i teraz spójrzcie. Producent okien, kancelaria notarialna, biuro nieruchomości - tego typu małe firmy gdzie mają wykupiony hosting?

U Was - w małych-średnich-większych, ale najczęściej lokalnych firmach hostingowych. No i oni teraz nie mogą wysłać do mnie maila.

Także ten...

outlook na drzewo

Edytowane przez zhQ113
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprint Data Center ma też teraz promocję  Łap Okazję, w której jest rabat na zawsze.  Codziennie 4 inne produkty. Dzisiaj jest hosting Medium z 50GB przestrzeni dyskowej w cenie 40 zł netto: https://www.sprintdatacenter.pl

 

Ale te promocje się powtarzają, zawsze też możesz napisać, że nie zdążyłeś kupić i pewnie Ci zrabatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AlfaCode napisał:

Jako sprawdzone to mogę polecić hosting WWW od Hetzner'a

 

Hetzner 50GB kosztuje 4,9€/msc czyli po dzisiejszym kursie 22z/msc co wraz z opłatą instalacyjną daje 286zł rocznie. W tej cenie nie ma problemu znaleźć dobrą usługę w Polsce, o nawet większych parametrach. A my tu mamy topic szukania 50GB do 50-60 zł brutto na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2020 o 22:10, zhQ113 napisał:

Co bardziej ogarnięci rodzice rejestrują porządny adres email na gmailu/yahoo/outlooku dla swoich malutkich dzieci (do przekazania im za ileś lat), pod warunkiem, że kombinacja nowoczesnego imienia dziecka z nazwiskiem akurat okazała się wolna u danego usługodawcy.


To raczej świadczy o poziomie nieogarnięcia zmian, jakie postępują. Już dzisiaj dla młodego (i coraz starszego) pokolenia e-mail nie jest podstawowym narzędziem komunikacyjnym, jest wymagany przy zakładaniu kont w portalach społecznościowych i głównie do tego służy. E-mail broni się jeszcze w biznesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.