Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jedna domena - rózne serwery pod WWW i pocztę


Bulka159

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Posiadam obecnie usługę hostingu WWW w home.pl (START, 70GB) oraz domenę .pl również w home.pl. Z racji tego, że z roku na rok home podnosi cenę swojej usługi szukam innego rozwiazania. 

Sama strona WWW zajmuje niewiele, bo jest to prosta firmowa "wizytówka". Szacuje, że maks 2GB jest mi na to potrzebne. Główną zajętość przestrzeni stanowi poczta (kilkanaście skrzynek w domenie .pl) i i zaczyna mi trochę brakować miejsca (pracownicy oraz szef wszystko pchają mailami, załączniki itp.).

 

Rozważam takie rozwiązanie, ale nie wiem czy jest to techniczne możliwe:

1. Przeniesienie strony WWW na jakiś niewielki, tani serwer.

2. Zakup usługi poczty np. nazwa.pl w cenie 300,00 zł / rok za 250GB (Mail cloud biznes).

 

W zwiazku z tym, czy da się zrobić tak, że domena pl będzie wskazywała na dwa różne serwery? Czy dobrze gdzieś wyczytałem, że powinienem zmienić adresy DNS w panelu home.pl na adresy serwera WWW na którym będzie stała strona, a rekord MX domeny ustawić na adres serwera pocztowego (wykupionego w nazwa.pl)? Czy wymagana tutaj jest jakaś dodatkowa konfiguracja? 

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze się da. W przypadku home jest to natomiast utrudnione, gdyż aby poczta działała, musi kierować na serwery DNS home.

Rozwiązać to należy w taki sposób, że domenę kierujesz na DNSy home i wprowadzasz w nich inny rekord dns typu "A", który będzie kierował na adres IP na którym jest hostowana strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. 

A co w przypadku jakbym zrobił tak:

1. Zakupił hosting pod stronę WWW - hosting mini w jchost.pl 5GB - mam tam swoją prywatną stronę i jestem zadowolony

2. Przeniósł tam domenę z home.pl - taniej niż w home za odnowienie

3. Zakupił pocztę w nazwa.pl

 

Czy wtedy wystarczy tylko zmienić rekord MX (po transferze do jchost) na serwer poczty nazwy? DNS zostaną wtedy zmienione na dnsy jchost. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w home korzystamy z IMAP i raczej chciałbym przy tym pozostać. Problemem właśnie jest to, że potrzebuje dosyć dużej przestrzeni na pocztę w umiarkowanej cenie (oszczędności w firmie). 

"Nazwy" (nazwa.pl) nie znam, nie wiem na jakim poziomie jest świadczona usługa. Czy coś jest z nią nie tak? Szukałem wczoraj hostingu, który oferowałby mi dużą przestrzeń pod WWW i pocztę ale nie znalazłem nic w dobrej cenie. Dlatego też skierowałem się w stronę samej usługi pocztowej nazwy bo dają relatywnie dużo GB za w sumie nieduże pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie w polskich firmach hostingowych trwa proces dość głębokiej rewizji modeli biznesowych i cenników - miej to na uwadze przy przesiadce gdziekolwiek. Pakiet który wykorzystujesz u obecnego operatora aktualnie (po podwyżkach) nie ma sensu, ponieważ kosztuje tyle samo co pakiet oczko wyższy z 100 GB pojemności. Oszczędności można też poszukać w zmianie przyzwyczajeń -> zamiast pchać objętościowe załączniki, można przesyłać je w formie linków do serwisów chmurowych (np. Firefox Send).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spex napisał:

@zajcev On już ma pocztę w nazwie. Pytanie raczej powinno brzmieć, czy chcesz pozostawić pocztę w Nazwie? Tu szczególnie przydatne jest jak korzystasz z poczty (POP3 vs IMAP)? Bo prawda jest taka iż każdy hosting oferuje też pocztę.

 

a to gdzieś ta informacja musiała mi umknąć bo w poście przeczytałem, że wszystko ma na home i brakuje mu miejsca :)

 

16 godzin temu, Bulka159 napisał:

"Nazwy" (nazwa.pl) nie znam, nie wiem na jakim poziomie jest świadczona usługa. Czy coś jest z nią nie tak? Szukałem wczoraj hostingu, który oferowałby mi dużą przestrzeń pod WWW i pocztę ale nie znalazłem nic w dobrej cenie. Dlatego też skierowałem się w stronę samej usługi pocztowej nazwy bo dają relatywnie dużo GB za w sumie nieduże pieniądze. 

 

Myślę, że tutaj w temacie dotyczącym tej firmy znajdziesz wiele opinii na ich temat -> https://forum.rootnode.pl/topic/87-opinie-o-nazwapl/

 

 

11 godzin temu, Bulka159 napisał:

Próbuje znaleźć jakieś rzeczowe opinie na ich temat i nie widzę. Ktoś miał z nimi styczność i poleca? 

 

W tym przypadku zwróć uwagę, że wiele osób błędnie łączy hosting.linux.pl  z  linuxpl.com (H88) -> w przypadku gdy będziesz czytał opinie, zwróć  uwagę czy napewno dotyczą one linux.pl czy może linuxpl.com  (H88)

 

Polecam dział na forum: https://forum.rootnode.pl/forum/30-opinie/   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.