Skocz do zawartości

Bulka159

Użytkownicy
 • Ilość treści

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bulka159

 1. Dziękuje wszystkim za pomoc. Przenoszę usługi do hosting.linux.pl Temat uważam za zamknięty.
 2. Próbuje znaleźć jakieś rzeczowe opinie na ich temat i nie widzę. Ktoś miał z nimi styczność i poleca?
 3. Obecnie w home korzystamy z IMAP i raczej chciałbym przy tym pozostać. Problemem właśnie jest to, że potrzebuje dosyć dużej przestrzeni na pocztę w umiarkowanej cenie (oszczędności w firmie). "Nazwy" (nazwa.pl) nie znam, nie wiem na jakim poziomie jest świadczona usługa. Czy coś jest z nią nie tak? Szukałem wczoraj hostingu, który oferowałby mi dużą przestrzeń pod WWW i pocztę ale nie znalazłem nic w dobrej cenie. Dlatego też skierowałem się w stronę samej usługi pocztowej nazwy bo dają relatywnie dużo GB za w sumie nieduże pieniądze.
 4. Rozumiem. A co w przypadku jakbym zrobił tak: 1. Zakupił hosting pod stronę WWW - hosting mini w jchost.pl 5GB - mam tam swoją prywatną stronę i jestem zadowolony 2. Przeniósł tam domenę z home.pl - taniej niż w home za odnowienie 3. Zakupił pocztę w nazwa.pl Czy wtedy wystarczy tylko zmienić rekord MX (po transferze do jchost) na serwer poczty nazwy? DNS zostaną wtedy zmienione na dnsy jchost. Mam rację?
 5. Witam serdecznie! Posiadam obecnie usługę hostingu WWW w home.pl (START, 70GB) oraz domenę .pl również w home.pl. Z racji tego, że z roku na rok home podnosi cenę swojej usługi szukam innego rozwiazania. Sama strona WWW zajmuje niewiele, bo jest to prosta firmowa "wizytówka". Szacuje, że maks 2GB jest mi na to potrzebne. Główną zajętość przestrzeni stanowi poczta (kilkanaście skrzynek w domenie .pl) i i zaczyna mi trochę brakować miejsca (pracownicy oraz szef wszystko pchają mailami, załączniki itp.). Rozważam takie rozwiązanie, ale nie wiem czy jest to techniczne możliwe: 1. Przeniesienie strony WWW na jakiś niewielki, tani serwer. 2. Zakup usługi poczty np. nazwa.pl w cenie 300,00 zł / rok za 250GB (Mail cloud biznes). W zwiazku z tym, czy da się zrobić tak, że domena pl będzie wskazywała na dwa różne serwery? Czy dobrze gdzieś wyczytałem, że powinienem zmienić adresy DNS w panelu home.pl na adresy serwera WWW na którym będzie stała strona, a rekord MX domeny ustawić na adres serwera pocztowego (wykupionego w nazwa.pl)? Czy wymagana tutaj jest jakaś dodatkowa konfiguracja? Pozdrawiam, Piotrek
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.