Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting - co polecacie


4Tmx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym się przenieść z jednego z tych hostingów do których nie powinienem trafić ale ... co zrobić, ale wracając do tematu, co potrzebuję:

- możliwość rejestracji domen (pl, com, de, eu, fr, it) - choć nie do końca z tego powodu że domeny mogę trzymać u innego operatora na upartego ...
- możliwość regulacji rozmiaru skrzynki od 10MB do kilkunastu GB
- konfiguracja DKIM, SPF !!! Sprawa dla mnie priorytetowa szczególnie DKIM

- możliwość tworzenia aliasów pocztowych
- własny adres IP - nie żadne współdzielony tylko indywidualny.

- umowa powierzenia danych - darmowa lub w rozsądnej cenie !

 

Posiadam też firmową stronę www - PHP + MySQL - wielość około 100 MB ( Tak +/-)
Ilość kontr pocztowych - około 100 - sumarycznie na chwilę obecną około 180 GB poczty zajęte.

 

P.S.

Przydała by się pomoc przy przeprowadzce ze starego serwera na nowy, głównie chodzi o pomoc przy imporcie poczty - mam sporą cześć na IMAPie.

Program lojalnościowy - za polecenie - żywa gotówka ? Ale to sprawa na później ...

Nie szukam VPSa

 

Czekam na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawel_15 napisał:

1500 miesięcznie netto :)

Podaj proszę widełki w jakich TY jesteś w stanie się zmieścić. Będzie nam łatwiej dopasować ofertę i ewentualnie polecić jedną z firm.

Odnośnie domen to proponowałbym trzymać je w OVH, wychodzi najtaniej. Hostingu w OVH zdecydowanie odradzam.

 

myślę 1700 ale rocznie odnośnie ceny - poprawcie mnie jeśli za dużo wymagam, co do domen biję się z myślami odnośnie ovh, ale posłucham bardziej doświadczonych ...

 

p.s.

A z tym trzymaniem domen u innego dostawcy i hostingu u innego nie będzie robiła problemu np. z konfiguracją DKIM ?

Edytowane przez 4Tmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz domeny trzymać w tej samej firmie gdzie będziesz miał hosting ale będziesz przepłacał mniej lub więcej.

Najtaniej wyjdzie ci domeny w OVH a hosting osobno w innej firmie.

Za 1700 PLN rocznie myślę że koledzy będą w stanie dopasować odpowiednią ofertę - oczywiście nie za taką kwotę :)

Standardowo polecam usługi firmy dhosting.pl ale nie wiem jak to by wyglądało w kontekście tych 180GB na pocztę. Najlepiej jakbyś napisał czy zadzwonił i dowiedział się jak oni to widzą etc.

Jeżeli nie DH to może pakiet z Kylos.pl? 300GB pojemności za 613,77 PLN BRUTTO za rok. Swego czasu byłem klientem i nie mogę powiedzieć złego słowa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 4Tmx napisał:

p.s.

A z tym trzymaniem domen u innego dostawcy i hostingu u innego nie będzie robiła problemu np. z konfiguracją DKIM ?

 

Nie będzie - pod warunkiem, że w firmie, w której kupiłeś i utrzymujesz domeny, w panelu obsługi tych domen wskażesz DNS-y swojego hostingu (w tej drugie/innej firmie). Chodzi o to, żeby zmieniając różne opcje na hostingu na kontach domen, które to opcje mogą powodować edycje rekordów DNS (np. sprawy związane z pocztą e-mail), hosting sam mógł sobie modyfikować rekordy korzystając z własnych DNS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 20:52, 4Tmx napisał:

Cześć,

 

chciałbym się przenieść z jednego z tych hostingów do których nie powinienem trafić ale ... co zrobić, ale wracając do tematu, co potrzebuję:

- możliwość rejestracji domen (pl, com, de, eu, fr, it) - choć nie do końca z tego powodu że domeny mogę trzymać u innego operatora na upartego ...
- możliwość regulacji rozmiaru skrzynki od 10MB do kilkunastu GB
- konfiguracja DKIM, SPF !!! Sprawa dla mnie priorytetowa szczególnie DKIM

- możliwość tworzenia aliasów pocztowych
- własny adres IP - nie żadne współdzielony tylko indywidualny.

- umowa powierzenia danych - darmowa lub w rozsądnej cenie !

 

Posiadam też firmową stronę www - PHP + MySQL - wielość około 100 MB ( Tak +/-)
Ilość kontr pocztowych - około 100 - sumarycznie na chwilę obecną około 180 GB poczty zajęte.

 

P.S.

Przydała by się pomoc przy przeprowadzce ze starego serwera na nowy, głównie chodzi o pomoc przy imporcie poczty - mam sporą cześć na IMAPie.

Program lojalnościowy - za polecenie - żywa gotówka ? Ale to sprawa na później ...

Nie szukam VPSa

 

Czekam na Wasze propozycje.

 

W zasadzie nasz pakiet https://www.smarthost.pl/smarthost-pakiet-hostingowy-premium-ssd-max250 spełnia wszystkie kryteria.

 

W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2019 o 03:00, Krystek napisał:

 

Nie będzie - pod warunkiem, że w firmie, w której kupiłeś i utrzymujesz domeny, w panelu obsługi tych domen wskażesz DNS-y swojego hostingu (w tej drugie/innej firmie). Chodzi o to, żeby zmieniając różne opcje na hostingu na kontach domen, które to opcje mogą powodować edycje rekordów DNS (np. sprawy związane z pocztą e-mail), hosting sam mógł sobie modyfikować rekordy korzystając z własnych DNS-ów. 

Jest to wymagane? Bo według mnie DNSy lepiej czytać w jednym miejscu i nie koniecznie mi tu chodzi o rejestratora/hosting, ale usługi pokroju CloudFlare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od hostingu. W home.pl musisz oddelegować domenę na ich serwery DNS inaczej nawet poczty nie możesz używać.  Inne hostingi są bardziej elastyczne. Nie ma co ukrywać że łatwiej oddelegować domenę na serwery hostingu, bo wtedy wpisy są tworzone automatycznie. W przeciwnym przypadku musisz wyciągać rekordy z sewerów DNS hostingu i odtwarzać na innym. Poza tym jeśli (nie powinno, ale może się zdarzyć) hosting zmieni coś we wpisach DNS (np. adres IP) to jeśli używasz ich serwerów DNS to wszystko działa z automatu.  A tak dopiero "awaria" może sprawić że zauważysz że coś się dzieje i zaktualizujesz wpisy na swoim DNSie.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

nasz pakiet MyDevil.net MD4 z dodatkowym adresem IP spełni oczekiwania:
- rejestracji domen nie prowadzimy, ale już wyżej zostały podane ciekawe alternatywy,
- powierzchnia skrzynek jest limitowania tylko powierzchnią konta (200 GB SSD), dodatkowo można zdefiniować limit rozmiaru,
- Obsługa DKIM i SPF oczywiście jest,
- aliasy pocztowe są, dodatkowo obsługujemy protokół Sieve, który pozwala na tworzenie zaawansowanych reguł związanych z pocztą,
- dodatkowy adres IP jest dostępny jako opcja (15,00 PLN brutto / miesiąc), dodatkowy adres IP można wykorzystać do obsługi poczty,
- umowa powierzenia danych - u nas za darmo :)
- aktualnie mamy promocje -50% na wszystkie konta hostingowe i VPN + darmową migrację, czyli możemy przenieść całą pocztę za darmo. Dodatkowo obsługujemy IMAPSync - https://wiki.mydevil.net/Imapsync - więc samodzielna migracja nie będzie dużym problemem,
- strona oparta o PHP + MySQL również może być u nas hostowana.

 

Cenowo nasze konto MD4 wygląda tak:
- pierwszy rok (uwzględniając promocje -50%): 350 PLN brutto za konto MD4 + 180 PLN brutto za adres IP, razem: 530 PLN brutto,
- przedłużenie po roku (zniżka 10% z programu lojalnościowego): 630 PLN brutto za konto MD4 + 180 PLN brutto za adres IP, razem: 810 PLN brutto,
- przedłużenie po dwóch latach (zniżka 20% z programu lojalnościowego): 560 PLN brutto za konto MD4 + 180 PLN brutto za adres IP, razem: 740 PLN brutto,
- przedłużenie po trzech latach i kolejne (zniżka 30% z programu lojalnościowego): 490 PLN brutto za konto MD4 + 180 PLN brutto za adres IP, razem: 670 PLN brutto,
- zostało wspomniane, że aktuanie używane jest 180 GB, jeśli 200 GB SSD będzie za mało to można dokupić dodatkową powierzchnie w cenie 5 PLN brutto / miesiąc za każde 10 GB,

 

Całą ofertę można znaleźć na stronie: https://www.mydevil.net/oferta.html

Mamy również do dyspozycji program partnerski, gdzie polecający otrzymuje 20% z każdej pierwszej wpłaty poleconego oraz 10% każdej następnej. Więcej szczegółów: https://www.mydevil.net/program_partnerski.html

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.