Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Historia przejęć firm hostingowych


someone

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie przejęcia firm hostingowych natchnęły mnie do zrobienia historii takich przejęć. Lista poniżej to tyle co byłem w stanie znaleźć, jeżeli ktoś pamięta inne firm, proszę daj znać abym zrobił aktualizację.

 

cyber_Folks (cyberfolks.pl)

  • active24.pl
  • biznes-host.pl
  • blink.pl
  • domeny.pl
  • futurehost.pl
  • hekko.pl
  • ionic.pl
  • kei.pl
  • linuxpl.com
  • mintshost.pl
  • najtanszedomeny.pl
  • netdc.pl
  • ogicom.pl
  • serveradmin.pl
  • superhost.pl
  • webhost.pl
  • zenbox.pl

 

IONOS Group

  • albert.pl
  • az.pl
  • home.pl
  • ppd.pl
  • premium.pl

 

lh.pl

  • gnum.pl
  • kylos.pl
  • thecamels.org

 

NetArt Group (nazwa.pl)

  • atthost.pl
  • hostinghouse.pl
  • linux.pl (hosting.linux.pl)
  • o12.pl

 

shoper.pl

  • shoplo.com
Edytowane przez someone
  • Lubię 2
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem troszę w sieci i dorzucę w ramach Histori przejęć trochę cyferek będzie ciekawiej :)

 

Ceny sprzedaży:

 

Domeny.pl - 24.325.000 zł  -Arkadiusz Szczurowski - Obecnie SSLGURU, LLC 

 

KEI.PL - 22.000.000 zł - Dziedzic, Pasek, Przybyła
 

SerwerSMS - 11.200.000 zł - SerwerSMS.PL - Artur Sadowski
 

Superhost.pl - 7.307.000 zł - Dariusz, Aleksander  von Mach
 

Active24 - 6.337.000 zł - Zagraniczny były właściciel?
 

Hekkonet - 5.793.000 zł -  Hekko.pl Damian Gałązka - Obecnie nowa marka HOSTIDO.PL
 

Biznes-host - 4.200.000 zł - Biznes-Host.pl - Tomasz Grzyb
 

Shoplo - 17.500.000 zł

Zrzut ekranu 2024-09-13 o 09.13.10.png

Edytowane przez meethiu
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meethiu napisał(a):

Active24 - 6.337.000 zł - Zagraniczny były właściciel?

 

 

Tak. Active24 ASA kupił firmę ode mnie :P a potem Mamut ASA (obie firmy notowane na norweskiego giełdzie) kupiło firmę od A24.

 

DD

Edytowane przez D D
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kluczowe nadal uważam GRUPOWANIE po właścicielach (grupach), bo to wywraca do góry nogami cały ranking. I wtedy dopiero staje się czytelne, kto jest kim i jaki jest duży. Rozdrobnienie i detaliczne rozpisywanie na "firmy" było fajne, jak firmy były niezależne - teraz w dobie spółek, to najcenniejsze będzie pokazanie grup właścicielskich a nie detalicznych firm.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smarthost napisał(a):

Rozdrobnienie i detaliczne rozpisywanie na "firmy" było fajne, jak firmy były niezależne - teraz w dobie spółek, to najcenniejsze będzie pokazanie grup właścicielskich a nie detalicznych firm.

Raport per firma ukazuje, jak reagują klienci przejętej firmy, np. gdy zetkną się ze zwyżką cen o naście/dziesiąt/set procent. To jest wartościowy feedback, który w skonsolidowanym raporcie będzie trudny do wyłapania, ponieważ generalnie chyba wszystkie grupy regularnie tracą domeny.

Dlatego poddaję do rozważenia administracji: dodanie skonsolidowanego TOP5 na stronie "Ranking Highlights", lub ewentualnie TOP5 grup kapitałowych, cokolwiek będzie łatwiejsze i mniej czasochłonne w realizacji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2024 o 12:08, Poziomecki napisał(a):

Wow, można by to fajnie rozrysować jakoś. Taki rys zrobi na pewno wrażenie i będzie fajnie czytelny.

 

Jakby się ktoś pokusił o rozpisanie kto wykupił kogo, to mogę spróbować stworzyć taki wykres.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby było zabawniej to wcześniej pod linux.pl działał portalik, a hosting był pod hosting.linux.pl.

 

A teraz portaliku nie ma, hosting przeszedł pod główną domenę i to dość nieudolnie, bo wiele linków nie działa.

 

No nic, nie cisną mi się dobre słowa na usta 😉  ale jak to mówią business is business

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, theqkash napisał(a):

Żeby było zabawniej to wcześniej pod linux.pl działał portalik, a hosting był pod hosting.linux.pl.

 

A teraz portaliku nie ma, hosting przeszedł pod główną domenę i to dość nieudolnie, bo wiele linków nie działa.

 

No nic, nie cisną mi się dobre słowa na usta 😉  ale jak to mówią business is business

 

Niestety, mi się też dobre słowa nie cisną na usta. Temu też, po przygodzie z atthostem, domeny wyemigrowałem do OVH. Może i trochę drożej niż od tych małych hostingów w Polsce ze świetnymi cenami przedłużeń, ale patrząc po tym, jak netart wciąga każdy jeden hosting, to chociaż sobie nerwów nie na psuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może żeby ułatwić ludziom życie mogliby się wypowiedzieć właściciele firm które NIE zamierzają się sprzedawać Nazwie? Nie trzeba będzie żyć na walizkach i stale latać i migrować z jednej firmy do drugiej bo po przeniesieniu po tygodniu okazało się że Nazwa inkorporuje... Nie byłaby to deklaracja wieczysta ale na jakiś bliżej określony i dający się przewidywać czas. Wasi klienci będą spać spokojniej a inni będą wiedzieli gdzie mogą znaleźć pewną przystań.

 

Część firm się nie wypowie bo: nie musi, nie chce, bo chcą się sprzedać, bo się sprzedali, bo mają inne rzeczy na głowie :) - brak deklaracji NIE JEST równoznaczny z tym że dana firma chce się sprzedać teraz czy później. Po prostu nie ma tutaj żadnego przymusu. Co Wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Domenomania.pl napisał(a):

Domenomania nie sprzedaje się.

Co by nie zostawiać to tylko w słowach dorzucamy screen sprzed kilku msc ;)

Zrzut ekranu 2024-09-30 o 08.14.24.png

 

Z Wami to mam osobiście inny problem. Bardzo nie lubicie IP z firmy GeckoNET sp. z o. o. Mam 3 różne łącza od siebie z pracy, a po wyjściu na jakikolwiek Wasz serwis, przestaje mi się on ładować po krótkiej chwili. Sprawdziłem na pozostałych dwóch łączach, które używam pod serwery i schemat ten sam. Na rezerwowym Orange-owym łączu problem nie występuje. Przez to wybrałem MyDevil, bo sytuacja była dla mnie podejrzana i niejasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, BartekSz napisał(a):

 

Z Wami to mam osobiście inny problem. Bardzo nie lubicie IP z firmy GeckoNET sp. z o. o. Mam 3 różne łącza od siebie z pracy, a po wyjściu na jakikolwiek Wasz serwis, przestaje mi się on ładować po krótkiej chwili. Sprawdziłem na pozostałych dwóch łączach, które używam pod serwery i schemat ten sam. Na rezerwowym Orange-owym łączu problem nie występuje. Przez to wybrałem MyDevil, bo sytuacja była dla mnie podejrzana i niejasna.

No masz Ci.. nie będę tu zaburzał wątku o przejęciach. Pozwolisz, że skrobnę Ci prośbę na prv, abyśmy zidentyfikowali ten problem z IP; co by w przyszłości nie było podobnych niejasnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.